Křišťálová svítidla rozhodně nepatří jen do pohádek

Každá správná česká pohádka končí velikou svatební hostinou, která se odehrává v noblesně vyzdobené místnosti, jejíž slavnostní atmosféru pomáhají vytvářet rozsvícené křišťálové lustry. Myslíte si, že tento typ osvětlení patří jen do pohádek? V tom případě vás následující řádky vyvedou z omylu, přičemž se můžete inspirovat i některými prověřenými radami, jež se ke křišťálovým svítidlům vztahují!

Křišťálová svítidla rozhodně nepatří jen do pohádek

Křišťálový lustr se nejlépe vyjímá nad středem jídelního stolu
Do kuchyně nad jídelní stůl křišťálový lustr jednoduše patří. Jeho výsostné místo se přitom nachází přímo nad středem stolu, přičemž se doporučuje intenzita osvětlení 15-20 W/m2. Je pochopitelné, že v části s kuchyňskou linkou a pracovním stolem by měla být intenzita světla přece jen o něco vyšší.

Vyšší stropy v místnosti si žádají delší závěsný řetěz lustru
Při výběru křišťálového svítidla je nutné pamatovat na pravidlo, že v přímé úměře k výšce stropu v místnosti vypadá pověšený lustr menší. Proto je vhodné do místností s vyššími stropy opatřit lustr delším závěsným řetězem. Naopak v místnostech, kde je strop nižší, je třeba zohlednit skutečnost, že je třeba pod lustrem bez problémů procházet bez toho, aby byla ohrožena bezpečnost návštěvníků i samotného lustru. Zde je proto na místě vybrat kratší řetěz.

křišťálové svítidlo v obývákuJak vysoko křišťálový lustr pověsit?
Ideální výška zavěšení lustru se uvádí mezi 190-220 cm, když vodítkem může být výška dveří v pokoji. Kdo projde pohodlně dveřmi, nemá problém pohybovat se pod lustrem! Nad jídelním stolem má být lustr umístěn minimálně ve výšce 80 cm, aby nikomu nepřekážel a současně nepříjemně neoslňoval.

Počet ramen lustru by měl být odvislý od velikosti místnosti
Kolik ramen má mít vybraný ramenný lustr? Pro menší pokoje bývají doporučovány pěti až osmiramenné lustry, pro větší pokoje zde máme dvanácti a víceramenná křišťálová svítidla. Osazují se žárovkami o síle 40W, které lze samozřejmě nahradit moderními stylovými LED žárovkami. Spotřeba takového křišťálového lustru tak bude minimální.

Křišťálové lustry a svítidla do vašeho interiéru najdete zde >>

www.artcrystal.cz

Potřebujete poradit?

S OBJEDNÁVKOU VÁM RÁDI PORADÍME    Po - Pá 8 - 16h

Pomoc

Vítězslav Tomeš
T: +420 775 228 988
WhatsApp
M: vita.tomes@artcrystal.cz

Přihlášení