Domů / O nás

S OBJEDNÁVKOU VÁM RÁDI
PORADÍME
 

Prodej po telefonu
Vítězslav Tomeš


T:+420 775 228 988​
M:vita.tomes@artcrystal.cz

 

O nás

 

Společnost založil v roce 1989 se sídlem v České republice v Jablonci nad Nisou, majitel Bořivoj Tomeš. Firma navazuje na  tradici umění českých sklářů a výrobu křišťálových lustrů,  která se datuje v Čechách již od roku 1724.

Povolení k provozování činnosti Bořivoje Tomeše bylo potvrzeno 21.7.1989 Městským národním výborem v Jablonci nad Nisou a plátcem DPH je od roku 1993. Ze začátku se firma zabývala zušlechťováním domácenského skla, malováním historických dekorů, výrobou vysokého smaltu, broušením a rytím skla. Poté začala vyrábět a dekorovat lustrové díly a časem i prodávat a montovat lustry. 

Sídlo firmy bylo od roku 1989 ve Vilové ulici v Jablonci nad Nisou. Firma se pravidelně účastnila výstav SIBO (Silicium Bohemia) v Praze, Tendence Frankfurt, Ambiente Frankfurt apod. V roce 2002 vstoupila i na internetový trh s prezentací firmy a nabídkou českých lustrů.

Firma se specializuje na křišťálové lustry, mosazná svítidla, moderní osvětlení, křišťálové sklenice a šachy. Křišťálové lustry dodáváme jak do domácností tak i pro hotely, reprezentativní budovy, divadla, zámky, kostely, atd. Zajišťujeme kompletní dodávky vybavovacích akcí, od návrhu přes výrobu až po instalaci lustrů u zákazníka. 

Při tvorbě svítidel jsou použity pouze prvotřídní materiály. Vlastní výroba spojuje tradiční i nové výrobní postupy. Na lustrech jsou použity pouze kvalitní typy ověsů s vysokým leskem, které rozkládající tzv. světelné spektrum. Na lustry používáme dle typu svítidla tradiční ověsy Classic s nízkým obsahem oxidu olova a Exclusive s 30% oxidu olova. Pro špičkové modely lustrů používáme strojně broušené ověsy s vysokým obsahem olova Strass Swarovski® a bezolovnaté ověsy Spectra Swarovski® u kterých garantujeme nejvyšší možnou kvalitu ve světě. Tyto ověsy jsou vyráběny z opticky čistého skla zpracovaného na nejmodernějších brousících strojích. Lustry s ověsy Spectra Swarovski® uspokojí i toho nejnáročnějšího zákazníka. 

Lustry jsou montovány jak z křišťálového skla, tak i skla lisovaného a ručně broušeného. V naší nabídce najdete i lustry z ručně malovaného skla, zdobené zlatem i sklo dvouvrstvé ručně probrušované.

Díky kvalitě výrobků a spolehlivosti dodávek se firma stále rozvijí a v současné době sídlí v budově Jablonex v ul. Palackého v Jablonci nad Nisou, kde je umístěna velká vzorkovna českých křišťálových lustrů. V internetové prodejně www.artcrystal.cz pak najdete největší výběr českých křišťálových lustrů, který uspokojí i nejnáročnějšího zákazníka. O tom svědčí i expedice lustrů do celého světa a naše montáže lustrů například na zámku Žagan (PL), nově zrekonstruovaném zámku Sliwniky (PL), zámku u Paříže (F), velké vile v Turíně (IT) nebo taneční sál Busko Zdroj (PL).
 
Cílem naší firmy je spokojenost Vás, našich zákazníků. Chceme dál přinášet na trh křišťálové lustry s dlouholetou tradicí, které Vám svým provedením přinesou do Vašich domovů  krásu křišťálu a radost s každým rozsvícením.
 
Tomeš Bořivoj
Majitel firmyArtcrystal budova

Lustry Artcrystal Tomeš