Křišťálový lustr

Český křišťálový lustr - ideální lustr do obýváku

Chcete, aby váš obývací byl pokoj stylový a nadčasový? Poohlédněte se po křištálovém lustru. Říkáte si, že křišťálový lustr je přežitek a do moderních bytů se nehodí? Že by váš lustr do obýváku měl vypadat jinak? Zkusíme vás inspirovat :-).

Křišťálový lustr má jednu léty prověřenou vlastnost, a tou je jeho univerzálnost z hlediska stylu interiéru. Úspěšně prochází časem a s drobnými úpravami je stále oblíbenou volbou mnoha lidí jako hlavní lustr do obýváku, ať už se jedná o klasický, rustikální nebo moderní styl.


Křišťálový lustr stříbrný - lustr do moderního obýváku jako designový prvek

Pokud zařizujete moderní interiér, můžete sáhnout po stříbrném provedení klasického křišťálového lustru. Doplňte ho o další osvětlení, bodovky a nástěnné lampy a vytvoříte tak elegantní světelný designový prvek, který si zapamatuje každá návštěva.

A ani se spotřebou el. energie křišťálového lustru si nemusíte dělat těžkou hlavu. Moderní křišťálový lustr lze totiž samozřejmě osadit i úspornými LED žárovkami k nerozeznání od klasických žárovek, jak tvarem, tak i světlem. 

Křišťálový lustr - nejen jako lustr do obýváku

Křišťálový lustr určitě nemusí svítit pouze v obýváku. Stejně krásně ozdobí i ostatní místnosti, jako kuchyni nebo ložnici. Klikněte na rozcestník a nechte se inspirovat interiéry, které osvětluje křišťálový lustr.

Křišťálový lustr - historie výroby

Křišťálový lustr - historie výroby

Křišťálový lustr tak, jak ho známe dnes, má své kořeny v Itálii, kde v 16.století vznikly první sklářské dílny. Jeden z úkolů, které dostali od panovníků, bylo zlepšit osvětlení jejich sídel, zejména při slavnostech.


Kombinace kaskádovitě sestavených svítidel a ručně broušených skleněných ověsů, které násobily sílu svící, neunikla pozornosti panovníků z celé Evropy a tak se křišťálový lustr vydal na cestu i do dalších zemí.

V Čechách byl první křišťálový lustr vycházející z italské tradice vyroben začátkem 17. století. V roce 1743 u příležitosti korunovace habsburské císařovny Marie Terezie na královnu českou byl vyroben nový typ křišťálového lustru připomínající královskou korunu.

Křišťálový lustr zaznamenává největší rozmach své výroby od poloviny 18. století. Na jeho výrobu je používáno stále více broušeného křišťálu, který pro svou kvalitu získává uznání v celém světě.

Křišťálový lustr stále drží krok také s technickým pokrokem. Od voskových svící, přes petrolejové lampy, vynález žárovky, až po dnešní LED žárovky.

I dnes se tedy můžete potěšit pohledem na krásný křišťálový lustr ve vašem obýváku.

 

Potřebujete poradit?

S OBJEDNÁVKOU VÁM RÁDI PORADÍME    Po - Pá 8 - 16h

Hana Vavrova  Hana Vávrová
  T: +420 725 087 878
  M: vavrova@artcrystal.cz 

whatsapp 

Reference našich zákazníků

 • Eva Chovancová, Opava Hodnocení: 5 / 5

  Dobrý den, pane Tomeši, vaše lustry jsou kouzelné, přenádherné a mají duši. Máme ho v pokoji a každý kdo k nám přijde ho nepřejde bez povšimnutí. Všem se líbí, nešetří chválou! Vydrželi bychom se na něj dívat hodiny. Přeji Vám mnoho úspěchů a stejně nadšených zákazníků.
 • Jana Vojáčková, Praha Hodnocení: 5 / 5

  Dobrý den, děkujeme Vám za vyčerpávajicí snahu. Jak lustr tak nástěnná osvětlení plus ověsy předčilo naše očekávání. Jsme nadmíru spokojeni. A těšíme se do budoucna na další spolupráci. Přejeme Vám další spokojené zákazníky jako jsme my.
 • Miroslav Flax, Plzeň Hodnocení: 5 / 5

  Krásný dobrý den pane Tomeši, objednali jsme u Vás čtyři nádherná světla. Mnohokráte Vám děkujeme za tyto šperky, jenž jste stvořili pro náš domov. Za celou rodinu děkuji Vám i všem pracovníkům se "zlatými ručičkami" a držím palce, at' se tomuto řemeslu stále daří.
 • Jana Černá, Velký Újezd Hodnocení: 5 / 5

  Přeji pěkný den pane Tomeši, chtěla jsem Vám poděkovat za zaslání našemu lustru, zásilka přišla v pořádku a manžel včera lustr namontoval. Dnes jsem se v přiložených rukavičkách pustila do zavěšování štrasových ověsů, lustr vypadá naprosto úchvatně!
 • Jan Hrubeš, Most Hodnocení: 5 / 5

  Dobrý den, dodané lustry jsou krásné, v mém domě jen září. Děkuji za individuální přístup kdy jste mi podle fota ověsu z lustru, který jsem měl už doma dobře poradil a vybral nástěnné svítidla, které jsou shodné ke stávajícímu. Děkuji za osobní přistup a "doladění" mé zakázky. Vše k mé naprosté spokojenosti. Díky.
 • Eva Beránková, Kraslice Hodnocení: 5 / 5

  Děkuji moc za lustry. Již je mám nainstalované. Jsou moc pěkné a krásně svítí. Přeji moc spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Jaroslav Slavík, Praha Hodnocení: 5 / 5

  Dobrý den, s nákupem lustru od firmy Artcrystal jsem byl naprosto spokojený. Na zakázku nám bez problému prodloužili tyč lustru a elektroinstalaci a to v běžném dodacím termínu. Ochota a profesionalita pracovníků firmy byla na úrovni. Lustr v kvalitě, kterou jsem požadoval zvýšil prestiž naší kanceláře.
 • Marie Dvořáková, Chlumčany Hodnocení: 5 / 5

  V prosinci jsem si zakoupila vaše křišťálové lustry. Od té chvíle se s nimi denně těším a obdivuji práci lidských rukou. Lituji jen toho, že jsem si vaše výrobky nekoupila již dříve. Zdravím vás a s přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Dana Geržová, Šternberk Hodnocení: 5 / 5

  Vaši firmu mohu jenom doporučit. Vynikající komunikace, krásný lustr a ještě jste zavolali jestli je vše v pořádku. Dávám 5 hvězdiček.
 • Hana Žítková, Předměřice Hodnocení: 5 / 5

  Dobrý večer, pane Tomeši. Ráda bych Vám poděkovala za urgentní vyřízení mé objednávky. Zboží došlo v pořádku, lustry již visí a jsou krásné. Srdečně Vás zdravím a přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Kateřina Kyselová, Frýdek-Místek Hodnocení: 5 / 5

  Vážený pane Tomeši, mnohokrát děkuji za vaše lustry. Oba dorazily v pořádku, nic nechybí, nic se nerozbilo. Jsou nádherné a jen čekám, kdy konečně manžel přijede ze služební cesty, aby mi je pověsil. Přeji hezký den a mnoho spojených zákazníků.
 • Zdena Soukupová, Praha Hodnocení: 5 / 5

  Dobrý den, děkuji za dodávku krásného lustru. Jsem ráda, že ještě existují české firmy, které prodávají kvalitní české zboží. Přeji mnoho zdaru a mnoho spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Eva Vášová, Praha Hodnocení: 5 / 5

  Vážený pane Tomeši, vyřizuji poděkování od celé rodiny Ferrando Camoletto Vám i celému týmu za odvedení skvělé práce při vybavení jejich vily v Turíně křišťálovými lustry. Jsou velmi spokojení a lustry se jim moc líbí. Budeme s Vámi počítat po dokončení rekonstrukce jejich domu v Praze v příštím roce.
 • Vladimír Vjačka, Frýdek-Místek Hodnocení: 5 / 5

  Dobrý den pane Tomeši, krásné a kvalitní zboží. Hlavně opravdu dobře zabalené. Pozitivní zkušenosti. Doufám, že obchod nezrušíte a nenahradí ho levné šmejdy. Obchod doporučuji.
 • Klára Steinerová, Praha Hodnocení: 5 / 5

  Dobrý den, nákup byl velmi jednoduchý, telefonické dotazy byly srozumitelně zodpovězeny, všechny části lustru byly přehledně a pečlivě zabalené, montáž je jednoduchá. Lustr je nádherný!!!
 • Jarka Netíková, Nový Poddvorov Hodnocení: 5 / 5

  Dobrý den, paní Mikulášová, ještě jednou děkuji za perfektní práci, jak z Vaší strany jako kontaktní osoby, tak za odvedenou práci na zboží samotném. Lustr je opravdu nádherný a jeho skládání byl nevšední a vzrušující zážitek. Přeji Vám hodně úspěchů a i nadále hodně spokojených zákazníků.


Sledujte nás na sociálních sítích

facebook        instagram       pinterest     youtube

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení