Křišťálový lustr

Křišťálový lustr - ideální lustr do obýváku

Chcete, aby váš obývací pokoj stylový a nadčasový? Poohlédněte se po křištálovém lustru. Říkáte si, že křišťálový lustr je přežitek a do moderních bytů se nehodí? Že by váš lustr do obýváku měl vypadat jinak? Zkusíme vás vyvést z omylu :-).

Křišťálový lustr má jednu léty prověřenou vlastnost a tím je jeho univerzálnost z pohledu stylu interiéru. Úspěšně prochází časem a s drobnými úpravami je křišťálový lustr stále oblíbenou volbou mnoha lidí, jako hlavní lustr do obýváku, ať už se jedná o klasický, rustikální nebo moderní styl.


Křišťálový lustr stříbrný - lustr do moderního obýváku jako designový prvek

Pokud zařizujete moderní interiér, můžete sáhnout po stříbrném provedení klasického křišťálového lustru. Doplňte ho o další osvětlení, bodovky a nástěnné lampy a vytvoříte tak elegantní světelný designový prvek, který si zapamatuje každá návštěva.

A ani se spotřebou el. energie křišťálového lustru si nemusíte dělat těžkou hlavu. Moderní křišťálový lustr lze totiž samozřejmě osadit i úspornými LED žárovkami k nerozeznání od klasických žárovek, jak tvarem, tak i světlem. 

Křišťálový lustr - nejen jako lustr do obýváku

Křišťálový lustr určitě nemusí svítit pouze v obýváku. Stejně krásně ozdobí i ostatní místnosti, jako kuchyni nebo ložnici. Klikněte na rozcestník a nechte se inspirovat interiéry, které osvětluje křišťálový lustr.

Křišťálový lustr - historie výroby

Křišťálový lustr - historie výroby

 Křišťálový lustr tak jak ho známe dnes má své kořeny v Itálii, kde v 16.století vznikly první sklářské dílny. Jeden z úkolů, které dostali od panovníků, bylo zlepšit osvětlení jejich sídel, zejména při slavnostech.


Kombinace kaskádovitě sestavených svítidel a ručně broušených skleněných ověsů, které násobili sílu svící, neunikla pozornosti panovníků z celé Evropy a tak křišťálový lustr vydal na cestu i do dalších zemí.

V Čechách se první křišťálový lustr vycházející z italské tradice vyrobil začátkem 17. století. V roce 1743 u příležitosti korunovace habsburské císařovny Marie Terezie na královnu českou byl vyroben nový typ křišťálového lustru připomínající královskou korunu.

Křišťálový lustr zaznamenává největší rozmach své výroby od poloviny 18. století. Na jeho výrobu je používáno stále více broušeného křišťálu, který pro svou kvalitu získává uznání v celém světě.

Křišťálový lustr stále drží krok také s technický pokrokem. Od voskových svící, přes petrolejové lampy, vynález žárovky, až po dnešní LED žárovky.

I dnes si tedy můžete potěšit pohledem na krásný křišťálový lustr ve vašem obýváku.

Potřebujete poradit?

S OBJEDNÁVKOU VÁM RÁDI PORADÍME    Po - Pá 8 - 16h

Pomoc

Vítězslav Tomeš
T: +420 775 228 988
WhatsApp
M: vita.tomes@artcrystal.cz

Přihlášení


Objednávky realizujeme a zásilky bezpečně odesíláme. Pevné zdraví všem přeje tým firmy ArtCrystal Tomeš.