Akce - Ke každé objednávce do 31.05.2021 od nás dostanete čistič na křišťálová svítidla ZDARMA. Klikni ZDE >>

Křišťálový lustr

Český křišťálový lustr - ideální lustr do obýváku

Chcete, aby váš obývací byl pokoj stylový a nadčasový? Poohlédněte se po křištálovém lustru. Říkáte si, že křišťálový lustr je přežitek a do moderních bytů se nehodí? Že by váš lustr do obýváku měl vypadat jinak? Zkusíme vás inspirovat :-).

Křišťálový lustr má jednu léty prověřenou vlastnost, a tou je jeho univerzálnost z hlediska stylu interiéru. Úspěšně prochází časem a s drobnými úpravami je stále oblíbenou volbou mnoha lidí jako hlavní lustr do obýváku, ať už se jedná o klasický, rustikální nebo moderní styl.


Křišťálový lustr stříbrný - lustr do moderního obýváku jako designový prvek

Pokud zařizujete moderní interiér, můžete sáhnout po stříbrném provedení klasického křišťálového lustru. Doplňte ho o další osvětlení, bodovky a nástěnné lampy a vytvoříte tak elegantní světelný designový prvek, který si zapamatuje každá návštěva.

A ani se spotřebou el. energie křišťálového lustru si nemusíte dělat těžkou hlavu. Moderní křišťálový lustr lze totiž samozřejmě osadit i úspornými LED žárovkami k nerozeznání od klasických žárovek, jak tvarem, tak i světlem. 

Křišťálový lustr - nejen jako lustr do obýváku

Křišťálový lustr určitě nemusí svítit pouze v obýváku. Stejně krásně ozdobí i ostatní místnosti, jako kuchyni nebo ložnici. Klikněte na rozcestník a nechte se inspirovat interiéry, které osvětluje křišťálový lustr.

Křišťálový lustr - historie výroby

Křišťálový lustr - historie výroby

Křišťálový lustr tak, jak ho známe dnes, má své kořeny v Itálii, kde v 16.století vznikly první sklářské dílny. Jeden z úkolů, které dostali od panovníků, bylo zlepšit osvětlení jejich sídel, zejména při slavnostech.


Kombinace kaskádovitě sestavených svítidel a ručně broušených skleněných ověsů, které násobily sílu svící, neunikla pozornosti panovníků z celé Evropy a tak se křišťálový lustr vydal na cestu i do dalších zemí.

V Čechách byl první křišťálový lustr vycházející z italské tradice vyroben začátkem 17. století. V roce 1743 u příležitosti korunovace habsburské císařovny Marie Terezie na královnu českou byl vyroben nový typ křišťálového lustru připomínající královskou korunu.

Křišťálový lustr zaznamenává největší rozmach své výroby od poloviny 18. století. Na jeho výrobu je používáno stále více broušeného křišťálu, který pro svou kvalitu získává uznání v celém světě.

Křišťálový lustr stále drží krok také s technickým pokrokem. Od voskových svící, přes petrolejové lampy, vynález žárovky, až po dnešní LED žárovky.

I dnes se tedy můžete potěšit pohledem na krásný křišťálový lustr ve vašem obýváku.

 

Potřebujete poradit?

S OBJEDNÁVKOU VÁM RÁDI PORADÍME    Po - Pá 8 - 16h

Hana Vávrová  Hana Vávrová
  T: +420 725 087 878
  M: vavrova@artcrystal.cz 

whatsapp 

Vítězslav Tomeš  Vítězslav Tomeš
  T: +420 775 228 988
  M: vita.tomes@artcrystal.cz
PROJEKTOVÉ ZAKÁZKY 

what 

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení