Jak vybrat lustr


Naše bohatá nabídka svítidel dává možnost vytvořit si doma, ale i ve firmách, reprezentativních budovách, divadlech, hotelech, recepcích nebo kostelech, příjemné a osobité prostředí. Světlo z umělého zdroje by mělo splňovat nároky technické i estetické.

DETAILY PROVEDENÍ NAŠICH LUSTRŮ SI PROHLÉDNĚTE ZDE >>

CHCETE KOMPLETNĚ VYBAVIT VÁŠ INTERIÉR KŘIŠŤÁLOVÝMI SVÍTIDLY? ČTĚTE ZDE >>


Mezi technické požadavky patří intenzita osvětlení, barva světla, stabilita světla.

V případě estetických nároků se zaměřte na převažující materiály v místnosti, požadovaný efekt světla, účelovost a umístění. Svou roli v dobře osvětleném interiéru sehrají i barvy. Světlo a stín využijte cíleně například k oddělení pracovního a relaxačního prostoru. Nezapomeňte a dejte pozor na zrcadla či lesklé plochy nábytku, které odrážejí světlo.

Jak vybrat správný rozměr lustru?

Osvětlení obývacího pokoje
Křišťálový lustr v obývacím pokojiPro obývací pokoje doporučujeme osvětlení s výkonem 20W/m2, přičemž bereme v úvahu součet všech zdrojů světla v místnosti.
V klidové či pracovní zóně obývacího pokoje by měla být umístěna také stojací lampa nebo nástěnné svítidlo. Sem doporučujeme přikoupit vypínač se stmívačem a plynulou regulací.
Musíme ale brát v úvahu také barvu stěn a nábytku. Čím je tato barva tmavší, tím více světla pohltí.


Osvětlení kuchyně

křišťálový lustr v kuchyni jídelněV kuchyni je jídelní stůl a nad ním má nezastupitelné místo klasický závěsný lustr, jehož místo je nad středem stolu. Zde je doporučená intenzita osvětlení 15 až 20 W/m2.
V části s kuchyňskou linkou a pracovním stolem je doporučena větší intenzita světla 30W/m2.

Osvětlení ložnice
V ložnici určené jen pro spaní bude dostačující 10-15W/m2.
K centrálnímu osvětlení doporučujeme přidat nástěnná či stolní svítidla k posteli.
křišťálový lustr v ložnici

Osvětlení dětského pokoje
Dětské pokoje jsou pro správné osvětlení složitější. Místnost je potřeba rozdělit na plochy kde si dítě hraje, spí, případně pracuje. Každá tato část by měla být osvětlena zvlášť.

Osvětlení chodby a předsíně
Doporučujeme 10-15W/m2.


S velikostí pokoje se následně zvětšuje velikost svítidla nebo jejich počet. Například - jedno centrální na stropě, dvě nástěnné lampy a jedna stojací. Pokud jsou ve stejném stylu, výborně dotvoří váš interier.

Pamatujte také, že čím vyšší strop máte, tím vypadá váš pověšený lustr menší. Z tohoto důvodu doporučujeme u vyšších stropů zakoupit delší závěsný řetěz.
V případě nízkého stropu naopak myslete na to, že je nutné pod lustrem projít. Pak Vám můžeme nabídnout kratší řetěz než standardně dodávaný.

V jakémkoli z těchto případů neváhejte a zavolejte nám, rádi vám pomůžeme a poradíme se správným výběrem a možnostmi řešení.

Jak vybrat správný počet ramen lustru?
Kolika ramenný lustr bych si měl vybrat? Ze zkušenosti se pro malé pokoje hodí šesti až osmiramenné lustry a k nim doporučujeme používat 40W žárovky. Tyto žárovky více rozzáří svítidlo a křišťálové komponenty nádherně prosvětlí Vaši místnost. Pokud se rozhodnete pro dvanácti a víceramenný lustr, mohli byste zvážit použití 25W žárovek, záleží jen na Vás. Pokud máte rádi různé variace intenzity osvětlení, tak je možné použit regulátor tlumení osvětlení, které lustr s regulátorem vytvoří.

Jak vysoko lustr pověsit?
Designéři interiérů říkají, že není nic horšího než pověsit křišťálový lustr příliš vysoko. Lustr by měl být zavěšen minimálně ve výšce 190 - 220 cm tak, aby nepřekážel osobám vyššího vzrůstu v pohybu po pokoji. Vodítkem může být výška dveří v pokoji, ten kdo projde dveřmi, projde i pod zavěšeným lustrem. V jídelně by měl být zavěšen tak, aby byl nejméně ve výšce 80 cm nad jídelním stolem a aby Vám nestál v cestě, nepřekážel a nepříjemně neoslňoval. Pokud jde o lustr do tanečního sálu, minimálně 3m.

Centrální lustr nestačí
Od jednoho stropního svítidla uprostřed místnosti se dávno upustilo, trendem je kombinovat nejrůznější typy lustrů a lamp - stropní, nástěnné a stojací. Čím více činností provozujete v obýváku, tím pružnější potřebujete osvětlení...

Nástěnné lampy dnes řeší přímé i nepřímé osvětlení. Je-li stínidlo otočné, dá se nasměrovat na jakýkoli předmět v místnosti, jako obraz či zajímavý kus nábytku.

Pozor však na odraz světla při umístění televize a počítače. Kvůli snížení kontrastu jasné obrazovky a tmavého pozadí se doporučuje rozsvítit za televizí tlumené světlo. 

 

Vyberte si nový lustr - klikněte na místnost, pro kterou chcete vybírat lustr a inspirujte se

Potřebujete poradit?

S OBJEDNÁVKOU VÁM RÁDI PORADÍME    Po - Pá 8 - 16h

Hana Vavrova  Hana Vávrová
  T: +420 725 087 878
  M: vavrova@artcrystal.cz 

whatsapp 

Reference našich zákazníků

 • Eva Chovancová, Opava Hodnocení: 5 / 5

  Dobrý den, pane Tomeši, vaše lustry jsou kouzelné, přenádherné a mají duši. Máme ho v pokoji a každý kdo k nám přijde ho nepřejde bez povšimnutí. Všem se líbí, nešetří chválou! Vydrželi bychom se na něj dívat hodiny. Přeji Vám mnoho úspěchů a stejně nadšených zákazníků.
 • Jana Vojáčková, Praha Hodnocení: 5 / 5

  Dobrý den, děkujeme Vám za vyčerpávajicí snahu. Jak lustr tak nástěnná osvětlení plus ověsy předčilo naše očekávání. Jsme nadmíru spokojeni. A těšíme se do budoucna na další spolupráci. Přejeme Vám další spokojené zákazníky jako jsme my.
 • Miroslav Flax, Plzeň Hodnocení: 5 / 5

  Krásný dobrý den pane Tomeši, objednali jsme u Vás čtyři nádherná světla. Mnohokráte Vám děkujeme za tyto šperky, jenž jste stvořili pro náš domov. Za celou rodinu děkuji Vám i všem pracovníkům se "zlatými ručičkami" a držím palce, at' se tomuto řemeslu stále daří.
 • Jana Černá, Velký Újezd Hodnocení: 5 / 5

  Přeji pěkný den pane Tomeši, chtěla jsem Vám poděkovat za zaslání našemu lustru, zásilka přišla v pořádku a manžel včera lustr namontoval. Dnes jsem se v přiložených rukavičkách pustila do zavěšování štrasových ověsů, lustr vypadá naprosto úchvatně!
 • Jan Hrubeš, Most Hodnocení: 5 / 5

  Dobrý den, dodané lustry jsou krásné, v mém domě jen září. Děkuji za individuální přístup kdy jste mi podle fota ověsu z lustru, který jsem měl už doma dobře poradil a vybral nástěnné svítidla, které jsou shodné ke stávajícímu. Děkuji za osobní přistup a "doladění" mé zakázky. Vše k mé naprosté spokojenosti. Díky.
 • Eva Beránková, Kraslice Hodnocení: 5 / 5

  Děkuji moc za lustry. Již je mám nainstalované. Jsou moc pěkné a krásně svítí. Přeji moc spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Jaroslav Slavík, Praha Hodnocení: 5 / 5

  Dobrý den, s nákupem lustru od firmy Artcrystal jsem byl naprosto spokojený. Na zakázku nám bez problému prodloužili tyč lustru a elektroinstalaci a to v běžném dodacím termínu. Ochota a profesionalita pracovníků firmy byla na úrovni. Lustr v kvalitě, kterou jsem požadoval zvýšil prestiž naší kanceláře.
 • Marie Dvořáková, Chlumčany Hodnocení: 5 / 5

  V prosinci jsem si zakoupila vaše křišťálové lustry. Od té chvíle se s nimi denně těším a obdivuji práci lidských rukou. Lituji jen toho, že jsem si vaše výrobky nekoupila již dříve. Zdravím vás a s přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Dana Geržová, Šternberk Hodnocení: 5 / 5

  Vaši firmu mohu jenom doporučit. Vynikající komunikace, krásný lustr a ještě jste zavolali jestli je vše v pořádku. Dávám 5 hvězdiček.
 • Hana Žítková, Předměřice Hodnocení: 5 / 5

  Dobrý večer, pane Tomeši. Ráda bych Vám poděkovala za urgentní vyřízení mé objednávky. Zboží došlo v pořádku, lustry již visí a jsou krásné. Srdečně Vás zdravím a přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Kateřina Kyselová, Frýdek-Místek Hodnocení: 5 / 5

  Vážený pane Tomeši, mnohokrát děkuji za vaše lustry. Oba dorazily v pořádku, nic nechybí, nic se nerozbilo. Jsou nádherné a jen čekám, kdy konečně manžel přijede ze služební cesty, aby mi je pověsil. Přeji hezký den a mnoho spojených zákazníků.
 • Zdena Soukupová, Praha Hodnocení: 5 / 5

  Dobrý den, děkuji za dodávku krásného lustru. Jsem ráda, že ještě existují české firmy, které prodávají kvalitní české zboží. Přeji mnoho zdaru a mnoho spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Eva Vášová, Praha Hodnocení: 5 / 5

  Vážený pane Tomeši, vyřizuji poděkování od celé rodiny Ferrando Camoletto Vám i celému týmu za odvedení skvělé práce při vybavení jejich vily v Turíně křišťálovými lustry. Jsou velmi spokojení a lustry se jim moc líbí. Budeme s Vámi počítat po dokončení rekonstrukce jejich domu v Praze v příštím roce.
 • Vladimír Vjačka, Frýdek-Místek Hodnocení: 5 / 5

  Dobrý den pane Tomeši, krásné a kvalitní zboží. Hlavně opravdu dobře zabalené. Pozitivní zkušenosti. Doufám, že obchod nezrušíte a nenahradí ho levné šmejdy. Obchod doporučuji.
 • Klára Steinerová, Praha Hodnocení: 5 / 5

  Dobrý den, nákup byl velmi jednoduchý, telefonické dotazy byly srozumitelně zodpovězeny, všechny části lustru byly přehledně a pečlivě zabalené, montáž je jednoduchá. Lustr je nádherný!!!
 • Jarka Netíková, Nový Poddvorov Hodnocení: 5 / 5

  Dobrý den, paní Mikulášová, ještě jednou děkuji za perfektní práci, jak z Vaší strany jako kontaktní osoby, tak za odvedenou práci na zboží samotném. Lustr je opravdu nádherný a jeho skládání byl nevšední a vzrušující zážitek. Přeji Vám hodně úspěchů a i nadále hodně spokojených zákazníků.


Sledujte nás na sociálních sítích

facebook        instagram       pinterest     youtube

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení