Akce - ke každé objednávce svítidla do 31.01.2021 od nás dostanete čistič křišťálových lustrů ZDARMA. Klikni ZDE >> 

(i v době mimořádných opatření stále bezpečně odesíláme Vaše objednávky)

Jak vybrat lustr


Naše bohatá nabídka svítidel dává možnost vytvořit si doma, ale i ve firmách, reprezentativních budovách, divadlech, hotelech, recepcích nebo kostelech, příjemné a osobité prostředí. Světlo z umělého zdroje by mělo splňovat nároky technické i estetické.

DETAILY PROVEDENÍ NAŠICH LUSTRŮ SI PROHLÉDNĚTE ZDE >>

CHCETE KOMPLETNĚ VYBAVIT VÁŠ INTERIÉR KŘIŠŤÁLOVÝMI SVÍTIDLY? ČTĚTE ZDE >>


Mezi technické požadavky patří intenzita osvětlení, barva světla, stabilita světla.

V případě estetických nároků se zaměřte na převažující materiály v místnosti, požadovaný efekt světla, účelovost a umístění. Svou roli v dobře osvětleném interiéru sehrají i barvy. Světlo a stín využijte cíleně například k oddělení pracovního a relaxačního prostoru. Nezapomeňte a dejte pozor na zrcadla či lesklé plochy nábytku, které odrážejí světlo.

Jak vybrat správný rozměr lustru?

Osvětlení obývacího pokoje
Křišťálový lustr v obývacím pokojiPro obývací pokoje doporučujeme osvětlení s výkonem 20W/m2, přičemž bereme v úvahu součet všech zdrojů světla v místnosti.
V klidové či pracovní zóně obývacího pokoje by měla být umístěna také stojací lampa nebo nástěnné svítidlo. Sem doporučujeme přikoupit vypínač se stmívačem a plynulou regulací.
Musíme ale brát v úvahu také barvu stěn a nábytku. Čím je tato barva tmavší, tím více světla pohltí.


Osvětlení kuchyně

křišťálový lustr v kuchyni jídelněV kuchyni je jídelní stůl a nad ním má nezastupitelné místo klasický závěsný lustr, jehož místo je nad středem stolu. Zde je doporučená intenzita osvětlení 15 až 20 W/m2.
V části s kuchyňskou linkou a pracovním stolem je doporučena větší intenzita světla 30W/m2.

Osvětlení ložnice
V ložnici určené jen pro spaní bude dostačující 10-15W/m2.
K centrálnímu osvětlení doporučujeme přidat nástěnná či stolní svítidla k posteli.
křišťálový lustr v ložnici

Osvětlení dětského pokoje
Dětské pokoje jsou pro správné osvětlení složitější. Místnost je potřeba rozdělit na plochy kde si dítě hraje, spí, případně pracuje. Každá tato část by měla být osvětlena zvlášť.

Osvětlení chodby a předsíně
Doporučujeme 10-15W/m2.


S velikostí pokoje se následně zvětšuje velikost svítidla nebo jejich počet. Například - jedno centrální na stropě, dvě nástěnné lampy a jedna stojací. Pokud jsou ve stejném stylu, výborně dotvoří váš interier.

Pamatujte také, že čím vyšší strop máte, tím vypadá váš pověšený lustr menší. Z tohoto důvodu doporučujeme u vyšších stropů zakoupit delší závěsný řetěz.
V případě nízkého stropu naopak myslete na to, že je nutné pod lustrem projít. Pak Vám můžeme nabídnout kratší řetěz než standardně dodávaný.

V jakémkoli z těchto případů neváhejte a zavolejte nám, rádi vám pomůžeme a poradíme se správným výběrem a možnostmi řešení.

Jak vybrat správný počet ramen lustru?
Kolika ramenný lustr bych si měl vybrat? Ze zkušenosti se pro malé pokoje hodí šesti až osmiramenné lustry a k nim doporučujeme používat 40W žárovky. Tyto žárovky více rozzáří svítidlo a křišťálové komponenty nádherně prosvětlí Vaši místnost. Pokud se rozhodnete pro dvanácti a víceramenný lustr, mohli byste zvážit použití 25W žárovek, záleží jen na Vás. Pokud máte rádi různé variace intenzity osvětlení, tak je možné použit regulátor tlumení osvětlení, které lustr s regulátorem vytvoří.

Jak vysoko lustr pověsit?
Designéři interiérů říkají, že není nic horšího než pověsit křišťálový lustr příliš vysoko. Lustr by měl být zavěšen minimálně ve výšce 190 - 220 cm tak, aby nepřekážel osobám vyššího vzrůstu v pohybu po pokoji. Vodítkem může být výška dveří v pokoji, ten kdo projde dveřmi, projde i pod zavěšeným lustrem. V jídelně by měl být zavěšen tak, aby byl nejméně ve výšce 80 cm nad jídelním stolem a aby Vám nestál v cestě, nepřekážel a nepříjemně neoslňoval. Pokud jde o lustr do tanečního sálu, minimálně 3m.

Centrální lustr nestačí
Od jednoho stropního svítidla uprostřed místnosti se dávno upustilo, trendem je kombinovat nejrůznější typy lustrů a lamp - stropní, nástěnné a stojací. Čím více činností provozujete v obýváku, tím pružnější potřebujete osvětlení...

Nástěnné lampy dnes řeší přímé i nepřímé osvětlení. Je-li stínidlo otočné, dá se nasměrovat na jakýkoli předmět v místnosti, jako obraz či zajímavý kus nábytku.

Pozor však na odraz světla při umístění televize a počítače. Kvůli snížení kontrastu jasné obrazovky a tmavého pozadí se doporučuje rozsvítit za televizí tlumené světlo. 

 

Vyberte si nový lustr - klikněte na místnost, pro kterou chcete vybírat lustr a inspirujte se

Potřebujete poradit?

S OBJEDNÁVKOU VÁM RÁDI PORADÍME    Po - Pá 8 - 16h

Hana Vávrová  Hana Vávrová
  T: +420 725 087 878
  M: vavrova@artcrystal.cz 

whatsapp

Pomoc

Vítězslav Tomeš
projekty
T: +420 775 228 988
M: vita.tomes@artcrystal.cz

WhatsApp

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přihlášení