AKCE: čistič na svítidla ZDARMA ke každé objednávce do 31. 12. 2021. Více informací ZDE >>

Magazín o křišťálových lustrech a svítidlech


Inspirace, rady, tipy, doporučení. Jak poznat pravý křišťálový lustr? Nemá velkou spotřebu el. energie? Hodí se do vašeho interiéru? Prostě vše o našich křišťálových svítidlech.

 

Nenašli jste lustr podle představ? Navrhněte si svůj vlastní!

Nenašli jste lustr podle představ? Navrhněte si svůj vlastní!

20. 9. 2021 14:23:57

Máte osobitý interiér, do kterého se vám nepodařilo najít lustr, který by odpovídal vašim představám? Neslevujte ze svých nároků. Poradíme vám, jak si vyrobit lustr, který nebude mít nikdo jiný.

Čtěte více...

Průvodce výběrem lustru od stylu až po rozměry

Průvodce výběrem lustru od stylu až po rozměry

6. 9. 2021 14:09:18

Při výběru lustru vás asi jako první napadne, že musí dobře vypadat a také ladit se zbytkem interiéru. S tím souhlasíme, ale jsou tu i další parametry, které je potřeba zvážit, než se vydáte lustr koupit. Pojďme si na ně posvítit.

Čtěte více...

Vyvracíme 3 nejčastější mýty o křišťálových lustrech

Vyvracíme 3 nejčastější mýty o křišťálových lustrech

20. 7. 2021 10:19:44

Okolo křišťálových lustrů panuje několik mýtů a polopravd. Dokážete je odlišit od faktů, nebo jim věříte jen proto, že jste je slyšeli už tolikrát? Poznejte s námi ty nejčastější mýty o křišťálových lustrech a zjistěte, jak se věci doopravdy mají.

Čtěte více...

Teplota a barva světla nejen u křišťálových lustrů

Teplota a barva světla nejen u křišťálových lustrů

18. 6. 2021 10:52:00

Denní světlo je ideální, ale bohužel ne vždy se na něj můžeme spolehnout. Proto využíváme světlo umělé. Řešíte při výběru svítidel barvu nebo teplotu světla? Vysvětlíme vám, proč byste tyto faktory rozhodně neměli opomíjet a jak teplotu světla, barvu světla i samotné žárovky zohledňovat při výběru křišťálových lustrů.

Čtěte více...

Skandinávský styl a křišťálový lustr? Výsledek vás překvapí

Skandinávský styl a křišťálový lustr? Výsledek vás překvapí

24. 5. 2021 11:48:03

Jednoduchost, čistota, vzdušnost a praktičnost. To jsou základní rysy skandinávského stylu, který je v posledních letech v interiérech velmi populární. Co takhle ozvláštnit domácnost zařízenou ve skandinávském duchu dominantním křišťálovým lustrem?

Čtěte více...

Jak poznat rozdíl mezi českým křišťálem a jeho imitacemi

Jak poznat rozdíl mezi českým křišťálem a jeho imitacemi

22. 4. 2021 14:11:05

Český křišťál má ve světě velmi dobré jméno. Daní za tento úspěch a popularitu je vznik napodobenin, které se za křišťál vydávají. Imitace se svými vlastnostmi zdaleka nepřibližují originálnímu křišťálu a jejich uživatelé zůstávají často zklamáni. Pojďme se podívat, jakým způsobem lze jednoduše identifikovat rozdíl mezi originálním českým křišťálem a jeho imitacemi.

Čtěte více...

Křišťál v moderním pojetí: mistrovské tradice, nové technologie

Křišťál v moderním pojetí: mistrovské tradice, nové technologie

19. 3. 2021 14:48:06

Tradiční křišťálové lustry se v Čechách vyrábějí již od začátku 18. století. Jejich moderní pojetí však posouvá hranice tak, jak si to málokdo z nás dokáže představit. Je to až neuvěřitelná kombinace zručnosti sklářů, know-how předávaného z generace na generaci a nových, sofistikovaných postupů a technologií.

Čtěte více...

Světlo ovlivňuje zdraví víc, než si myslíme

Světlo ovlivňuje zdraví víc, než si myslíme

22. 2. 2021 10:30:55

Někdo jsme „sova“, někdo „ranní ptáče“, ale všichni v sobě máme podobně nastavené vnitřní hodiny. Ty řídí naše aktivity nebo naopak utlumení během dne a noci hlavně podle toho, kolik světla zrovna přijímáme. Říká se tomu cirkadiánní rytmus.

Čtěte více...

Jak vybrat křišťálový lustr s ohledem na výšku stropu?

Jak vybrat křišťálový lustr s ohledem na výšku stropu?

21. 1. 2021 11:02:14

Příliš vysoký, nebo naopak příliš nízký strop dokáží při výběru lustru nadělat řadu nepříjemnosti. Každý problém ale má své řešení. Podívejte se, jak vybrat správný lustr s ohledem na výšku stropu.

Čtěte více...

Křišťál a Vánoce – spojení, které patří k sobě

Křišťál a Vánoce – spojení, které patří k sobě

18. 12. 2020 12:27:27

Rodinná pohoda, vůně vánočního cukroví, kapr s bramborovým salátem, tradiční české pohádky v televizi… a nezaměnitelný třpyt křišťálu? Ale ano! Křišťál a Vánoce k sobě patří více, než si myslíte.

Čtěte více...

Potřebujete poradit?

S OBJEDNÁVKOU VÁM RÁDI PORADÍME    Po - Pá 8 - 16h

Hana Vavrova  Hana Vávrová
  T: +420 725 087 878
  M: vavrova@artcrystal.cz 

whatsapp 

Reference našich zákazníků

 • Eva Chovancová, Opava

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, pane Tomeši, vaše lustry jsou kouzelné, přenádherné a mají duši. Máme ho v pokoji a každý kdo k nám přijde ho nepřejde bez povšimnutí. Všem se líbí, nešetří chválou! Vydrželi bychom se na něj dívat hodiny. Přeji Vám mnoho úspěchů a stejně nadšených zákazníků.
 • Jana Vojáčková, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, děkujeme Vám za vyčerpávajicí snahu. Jak lustr tak nástěnná osvětlení plus ověsy předčilo naše očekávání. Jsme nadmíru spokojeni. A těšíme se do budoucna na další spolupráci. Přejeme Vám další spokojené zákazníky jako jsme my.
 • Miroslav Flax, Plzeň

  Hodnocení: 5 / 5
  Krásný dobrý den pane Tomeši, objednali jsme u Vás čtyři nádherná světla. Mnohokráte Vám děkujeme za tyto šperky, jenž jste stvořili pro náš domov. Za celou rodinu děkuji Vám i všem pracovníkům se "zlatými ručičkami" a držím palce, at' se tomuto řemeslu stále daří.
 • Jana Černá, Velký Újezd

  Hodnocení: 5 / 5
  Přeji pěkný den pane Tomeši, chtěla jsem Vám poděkovat za zaslání našemu lustru, zásilka přišla v pořádku a manžel včera lustr namontoval. Dnes jsem se v přiložených rukavičkách pustila do zavěšování štrasových ověsů, lustr vypadá naprosto úchvatně!
 • Jan Hrubeš, Most

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, dodané lustry jsou krásné, v mém domě jen září. Děkuji za individuální přístup kdy jste mi podle fota ověsu z lustru, který jsem měl už doma dobře poradil a vybral nástěnné svítidla, které jsou shodné ke stávajícímu. Děkuji za osobní přistup a "doladění" mé zakázky. Vše k mé naprosté spokojenosti. Díky.
 • Eva Beránková, Kraslice

  Hodnocení: 5 / 5
  Děkuji moc za lustry. Již je mám nainstalované. Jsou moc pěkné a krásně svítí. Přeji moc spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Jaroslav Slavík, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, s nákupem lustru od firmy Artcrystal jsem byl naprosto spokojený. Na zakázku nám bez problému prodloužili tyč lustru a elektroinstalaci a to v běžném dodacím termínu. Ochota a profesionalita pracovníků firmy byla na úrovni. Lustr v kvalitě, kterou jsem požadoval zvýšil prestiž naší kanceláře.
 • Marie Dvořáková, Chlumčany

  Hodnocení: 5 / 5
  V prosinci jsem si zakoupila vaše křišťálové lustry. Od té chvíle se s nimi denně těším a obdivuji práci lidských rukou. Lituji jen toho, že jsem si vaše výrobky nekoupila již dříve. Zdravím vás a s přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Dana Geržová, Šternberk

  Hodnocení: 5 / 5
  Vaši firmu mohu jenom doporučit. Vynikající komunikace, krásný lustr a ještě jste zavolali jestli je vše v pořádku. Dávám 5 hvězdiček.
 • Hana Žítková, Předměřice

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý večer, pane Tomeši. Ráda bych Vám poděkovala za urgentní vyřízení mé objednávky. Zboží došlo v pořádku, lustry již visí a jsou krásné. Srdečně Vás zdravím a přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Kateřina Kyselová, Frýdek-Místek

  Hodnocení: 5 / 5
  Vážený pane Tomeši, mnohokrát děkuji za vaše lustry. Oba dorazily v pořádku, nic nechybí, nic se nerozbilo. Jsou nádherné a jen čekám, kdy konečně manžel přijede ze služební cesty, aby mi je pověsil. Přeji hezký den a mnoho spojených zákazníků.
 • Zdena Soukupová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, děkuji za dodávku krásného lustru. Jsem ráda, že ještě existují české firmy, které prodávají kvalitní české zboží. Přeji mnoho zdaru a mnoho spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Eva Vášová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Vážený pane Tomeši, vyřizuji poděkování od celé rodiny Ferrando Camoletto Vám i celému týmu za odvedení skvělé práce při vybavení jejich vily v Turíně křišťálovými lustry. Jsou velmi spokojení a lustry se jim moc líbí. Budeme s Vámi počítat po dokončení rekonstrukce jejich domu v Praze v příštím roce.
 • Vladimír Vjačka, Frýdek-Místek

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den pane Tomeši, krásné a kvalitní zboží. Hlavně opravdu dobře zabalené. Pozitivní zkušenosti. Doufám, že obchod nezrušíte a nenahradí ho levné šmejdy. Obchod doporučuji.
 • Klára Steinerová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, nákup byl velmi jednoduchý, telefonické dotazy byly srozumitelně zodpovězeny, všechny části lustru byly přehledně a pečlivě zabalené, montáž je jednoduchá. Lustr je nádherný!!!
 • Jarka Netíková, Nový Poddvorov

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, paní Mikulášová, ještě jednou děkuji za perfektní práci, jak z Vaší strany jako kontaktní osoby, tak za odvedenou práci na zboží samotném. Lustr je opravdu nádherný a jeho skládání byl nevšední a vzrušující zážitek. Přeji Vám hodně úspěchů a i nadále hodně spokojených zákazníků.

Sledujte nás na sociálních sítích

facebook        instagram       pinterest     youtube

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení