Doprava zdarma


Firma ArtCrystal zajistí dopravu zboží do místa dodání. Dopravu zboží zajistíme na adresu, kterou jako kupující uvedete do objednávkového formuláře.

DOPRAVA V RÁMCI ČESKÉ REPUBLIKY JE ZDARMA

Dopravce: PPL - Expres


- celostátní expresní přeprava balíkových zásilek na soukromé adresy i firemní adresy

- proaktivní komunikace s příjemcem ze strany PPL - řidič před doručením kontaktuje příjemce tak, aby došlo k souladu potřeb obou stran

- dodací lhůta do 2 pracovních dnů

- je možno platit kartou přímo u řidiče PPL
 


Poškození během dopravy
Dojde-li náhodou k poškození komponentu nebo komponentů lustru při přepravě, obdržíte od nás nové náhradní díly zcela zdarma. Vyžadujeme však, aby byla zásilka zkontrolována a událost oznámena telefonicky nebo e-mailem nejpozději do 48 hodin od převzetí zásilky od přepravce. Pro přesné určení poškozeného dílu vás žádáme o zaslání nákresu s označením těchto dílů či fotografií poškozených komponentů e-mailem.
Pro případ ztráty nebo kompletního poškození je lustr  pojištěn a zašleme zdarma nový.
Při standardním zacházení nedochází během transportu k poškození. Pokud by se však zboží přesto během cesty rozbilo, je nutno dodržet reklamační podmínky dopravce.

Při poškození zásilky zákazník musí sepsat s dopravcem reklamační protokol. To je nezbytná podmínka, abychom mohli reklamaci o poškození během doručení dopravcem uznat. Bez reklamačního protokolu nemá zákazník nárok na nové zboží. 

Jakmile obdržíme vaši zprávu o reklamaci, spojíme se s vámi a dohodneme další postup.


Balení lustrů
Každý lustr je pečlivě zabalen a karton je vystlaný molitanem který utlumí všechny nárazy během transportu. 
Svítidla zasíláme částečně rozložená na  komponenty (tělo svítidla, ramena, misky, ověsy, řetězy), které jsou pečlivě zabaleny a přehledně označeny a jednoduše si lustr sestavíte. K lustru je přibalen návod na jednoduchou montáž.  


Sestavení a zapojení lustru 
Lustr se snadno sestaví podle přiloženého návodu a nákresu. K sestavení potřebujete pouze kleště, šroubovák a něco málo zručnosti. Průměrná doba sestavení 6-ti ramenného lustru včetně zapojení je kolem dvou hodin.

V zásadě se lustr sestaví tak, že nejprve zkompletujete tělo a řetěz, lustr zavěsíte na "lustrhák" a osadíte jej rameny. Ramena se musí zapojit do svorkovnice v těle svítidla - tento krok společně s připojením lustru na světelný okruh doporučujeme plně ponechat na odborné firmě. Teprve potom se lustr osadí miskami a ověsy.


Rozhodnete-li se pro lustr s větším počtem ramen (6 a více) lze zapojení provést tak, že se lustr rozdělí na 2 světelné sekce. Znamená to, že nemusíte mít trvale rozsvíceny všechny žárovky, ale jen polovinu. Toto zapojení lze provést pouze v případě, že od svítidla vedou do vypínače - přepínače 3 vodiče. 

Údržba 
Údržba lustru je velice jednoduchá.
V drogerii zakoupíte speciální čistič lustrů - spray. Pod lustr položíte igelit, starý ubrus, prostěradlo nebo dostatečně velký hadr. Lustr nastříkáte čističem a pak už jen necháte špínu odkapat. Lustr bude téměř bez práce jako nový
.


Informace:
Bořivoj Tomeš

Tel.: +420 777 050 510
E-mail: tomes@artcrystal.cz