Lustry z křišťálu, skla nebo plastu?

Kvalitní křišťálová svítidla jsou vždy ověšena prvotřídními křišťálovými ověsy nejvyšší kvality, které jsou vyráběny na nejmodernějších brousicích strojích. Svítidla tak dosahují při rozsvícení mimořádně vysokého lesku, kdy rozklad světelného spektra přes křišťálové ověsy násobí sílu žárovek. ​

Lustry z křišťálu, skla nebo plastu?


Je to sklo nebo křišťál?
Existuje rozdíl mezi křišťálem a sklem. Určuje se podle přijatých právních předpisů v jednotlivých zemích. Většinou to znamená, že slovo křišťál značí procentuální přítomnost oxidu olova.

V Evropě: pravidla EU určují, že skleněné zboží, obsahující méně než 4% oxidu olovnatého, je definováno jako "sklo", skleněné zboží s obsahem oxidu olovnatého větším než 10% je "křišťál" a sklo s obsahem oxidu olovnatého větším než 30% je označeno jako "vysoce olovnatý křišťál".

V USA: pro USA stačí 1% oxidu olovnatého a sklo je kvalifikováno jako křišťál.

Ostatní země: u výrobců ostatních zemí je otázka významu slov a termínu křišťálu taková, že používají pro jakékoliv "vytříbené", vysoce kvalitní čiré sklo slovo Crystal nebo Crystalin.

křišťálový lustrový ověs swarovskiObecně jsou "olovnatým křišťálem" označeny výrobky, mající více než 24% oxidu olova. Přítomnost oxidu olova dodává sklu po broušení vyšší lesk. Oxid olova přidává sklu na hmotnosti a způsobuje, že sklo láme světlo, takže tříští paprsky procházející sklem do duhových barev a odráží celé světelné spektrum.

Výrobci používají také sklo označené jako "křišťál" obsahující méně než standardních 24 % oxidu olova. Toto má však větší procento oxidu barnatého, který zajišťuje vysokou kvalitu skla a lomu světla.

Koupíte-li si tedy "křišťálový lustr" z obyčejného skla bude postrádat pak to zásadní - lom světla, které nabízejí pouze skutečné křišťálové ověsy - lustry se pak netřpytí a nezesilují sílu světla ze žárovek. Chcete-li předejít zklamání, vždy se zajímejte o kvalitu skleněných dílů.
Zvláštní kapitolou jsou pak "křišťálové lustry" z akrylátových plastů. Ty naprosto popírají svůj hlavní účel, pro který byly vyrobeny, kdy vedle estetické hodnoty mají násobit sílu světla ze žárovek. Plast teplem ze žárovek rychle degraduje a šedne. Řemeslné zpracování takovýchto lustrů pak odpovídá jejich nízké ceně...

Velký výběr českých křišťálových lustrů a svítidel do vašeho stylového interiéru - zde >>

www.artcrystal.cz

Potřebujete poradit?

S OBJEDNÁVKOU VÁM RÁDI PORADÍME    Po - Pá 8 - 16h

Pomoc

Vítězslav Tomeš
T: +420 775 228 988
WhatsApp
M: vita.tomes@artcrystal.cz

Přihlášení