Navštivte náš showroom - křišťálové lustry na vlastní oči + sleva 10% - So 02. 03. 2024. Více informací ZDE >>

Skandinávský styl a křišťálový lustr? Výsledek vás překvapí

Přidáno: 24. 5. 2021 11:48:03

24 Květen 2021

Jednoduchost, čistota, vzdušnost a praktičnost. To jsou základní rysy skandinávského stylu, který je v posledních letech v interiérech velmi populární. Co takhle ozvláštnit domácnost zařízenou ve skandinávském duchu dominantním křišťálovým lustrem?

Skandinávský styl a křišťálový lustr? Výsledek vás překvapí

Skandinávský design dobývá svět už dlouho

Skandinávský styl bydlení není v interiérovém designu žádnou novinkou. Návrháři ze severských zemí ovlivňovali vzhled interiérů po celém světě již od poloviny 20. století. Tento čistý styl byl velice populární například během 50. let ve Spojených státech amerických. Ostatně, 50. a 60. léta jsou považována za zlatá léta dánského designu. Severský design tak rozhodně nelze považovat za výstřelek posledních několika let.

Jednoduchý, útulný, praktický

Skandinávské pojetí interiéru se během let vyvíjelo a měnilo. Moderní skandinávský styl se vyznačuje jednoduchostí a praktičností. Interiér by měl být vzdušný, čistý a útulný. Na první pohled může působit až minimalisticky. To však neznamená, že by skandinávský styl nekladl důraz na detaily, právě naopak! Jen jako celek vyvolává pocit, že vše bylo zařízeno tak nějak ležérně a pohodlně.

Rovněž v tvarech převládají čisté a jednoduché linie. V prostoru by neměly být zbytečné příčky a tmavá zákoutí. Skandinávský styl díky tomu působí velmi harmonicky a nadčasově.


scandinavian style


Klíčem ke skandinávskému stylu jsou světlé barvy

Pro moderní podobu skandinávského stylu je klíčové barevné provedení. Dominantními barvami v interiéru jsou zejména ty světlé – například světle šedá, krémová nebo bílá. Proč ve skandinávském designu vítězí právě tyto barvy? Vysvětlení je poměrně prosté – na severu je v průběhu roku často nedostatek světla. Cílem je tedy interiér prosvětlit.

Světlé barvy, které v interiéru převažují, jsou kombinovány s tmavými a černými doplňky. Černou můžete najít na kobercích, textiliích nebo menších kusech nábytku. Kontrast bílá-černá/světlá-tmavá je jedním ze základních rysů skandinávského designu.

Materiály spojené s přírodou

Přírodní materiály hrají ve skandinávském bydlení prim. Důležitou roli v interiéru má kvalitní dřevo – zejména bříza či borovice. Dřevěný bývá například nábytek, podlaha nebo obložení. Tyto dřevěné plochy mohou být natřeny – pochopitelně světlými barvami či bílou. Mezi další často používané materiály patří sklo, kov či mramor. Typická je i kůže a přírodní textilie jako vlna či len.


scandinavian style room


Doplňky ano, ale s mírou

Skandinávský interiér si nepotrpí na velké množství doplňků, ale zároveň je zcela neopomíjí. Doplňků by mělo být jen několik pečlivě vybraných – kvalita vítězí nad kvantitou. Kromě estetické stránky by doplňky měly mít i praktické využití. Do skandinávského designu se hodí nadčasové kousky, zapomeňte na doplňky, které jsou v kurzu jen dočasně.

Mezi obvyklé doplňky severského stylu patří polštářky, prošívané deky, přehozy, kožešinové předložky, svícny a vázy. Cennosti a kosmetiku můžete skladovat v praktických dřevěných nebo kovových krabičkách.

Nebojte se kombinovat – zkuste křišťálový lustr

Zdánlivě nesourodé kombinace jsou pro skandinávský styl typické. Nový nábytek vedle toho starého, moderní vedle rustikálního. Dřevěný špalek místo nočního stolku? Starý dřevěný stůl spolu s moderními bílými židlemi? Ve skandinávském designu žádný problém – neutrální základ interiéru zajistí harmonický dojem i z na první pohled nesourodých prvků.

Možná i kombinace skandinávského stylu a křišťálového lustru vám připadá na první pohled bláznivá. Výsledek vás ale mile překvapí. Jde o další z netradičních kombinací, které dodávají skandinávskému stylu šmrnc. Kvalitní osvětlení je v severském stylu velmi důležité. Vyberte do interiéru jeden dominantní křišťálový lustr a doplňte jej nástěnnými a stolními lampami ze stejného materiálu. Spíše než výrazně zdobené modely zvolte ty jednoduché – přesně v souladu s duchem skandinávského bydlení.

 

Potřebujete poradit?

S OBJEDNÁVKOU VÁM RÁDI PORADÍME    Po - Pá 8 - 16h

Hana Vavrova  Hana Vávrová
  T: +420 725 087 878
  M:vavrova@artcrystal.cz 

whatsapp 

Reference našich zákazníků

 • Anna Lattischová, Kynšperk

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, před chvílí dorazila lampa, je v pořádku a je nádherná. Moc děkuju za vaši práci, splnila jsem si sen a teď budu šetřit na lampičky do ložnice:-). Mám už od Vás lustr a max. spokojenost. Pozdravuji všechny co vytváří tuhle krásu a za Váš servis děkuji. Krásný den Vám všem. S úctou Lattischová Anna ;-)
 • Lucie Kozelková, Tábor

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den paní Vávrová, jsem absolutně nadšená a tolik spokojená s dodaným lustrem. Je to šperk mého salonu, všem zákaznicím se moc libí. Je opravdu kouzelný. A když na nej zasvítí paprsek slunce z venku, lustr neskutečně kouzlí a po zdech je spousty drahokamů :-)). S pozdravem a velkým díky.
 • Eva Chovancová, Opava

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, pane Tomeši, vaše lustry jsou kouzelné, přenádherné a mají duši. Máme ho v pokoji a každý kdo k nám přijde ho nepřejde bez povšimnutí. Všem se líbí, nešetří chválou! Vydrželi bychom se na něj dívat hodiny. Přeji Vám mnoho úspěchů a stejně nadšených zákazníků.
 • Jana Vojáčková, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, děkujeme Vám za vyčerpávajicí snahu. Jak lustr tak nástěnná osvětlení plus ověsy předčilo naše očekávání. Jsme nadmíru spokojeni. A těšíme se do budoucna na další spolupráci. Přejeme Vám další spokojené zákazníky jako jsme my.
 • Miroslav Flax, Plzeň

  Hodnocení: 5 / 5
  Krásný dobrý den pane Tomeši, objednali jsme u Vás čtyři nádherná světla. Mnohokráte Vám děkujeme za tyto šperky, jenž jste stvořili pro náš domov. Za celou rodinu děkuji Vám i všem pracovníkům se "zlatými ručičkami" a držím palce, at' se tomuto řemeslu stále daří.
 • Jana Černá, Velký Újezd

  Hodnocení: 5 / 5
  Přeji pěkný den pane Tomeši, chtěla jsem Vám poděkovat za zaslání našemu lustru, zásilka přišla v pořádku a manžel včera lustr namontoval. Dnes jsem se v přiložených rukavičkách pustila do zavěšování štrasových ověsů, lustr vypadá naprosto úchvatně!
 • Jan Hrubeš, Most

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, dodané lustry jsou krásné, v mém domě jen září. Děkuji za individuální přístup kdy jste mi podle fota ověsu z lustru, který jsem měl už doma dobře poradil a vybral nástěnné svítidla, které jsou shodné ke stávajícímu. Děkuji za osobní přistup a "doladění" mé zakázky. Vše k mé naprosté spokojenosti. Díky.
 • Eva Beránková, Kraslice

  Hodnocení: 5 / 5
  Děkuji moc za lustry. Již je mám nainstalované. Jsou moc pěkné a krásně svítí. Přeji moc spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Jaroslav Slavík, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, s nákupem lustru od firmy Artcrystal jsem byl naprosto spokojený. Na zakázku nám bez problému prodloužili tyč lustru a elektroinstalaci a to v běžném dodacím termínu. Ochota a profesionalita pracovníků firmy byla na úrovni. Lustr v kvalitě, kterou jsem požadoval zvýšil prestiž naší kanceláře.
 • Marie Dvořáková, Chlumčany

  Hodnocení: 5 / 5
  V prosinci jsem si zakoupila vaše křišťálové lustry. Od té chvíle se s nimi denně těším a obdivuji práci lidských rukou. Lituji jen toho, že jsem si vaše výrobky nekoupila již dříve. Zdravím vás a s přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Dana Geržová, Šternberk

  Hodnocení: 5 / 5
  Vaši firmu mohu jenom doporučit. Vynikající komunikace, krásný lustr a ještě jste zavolali jestli je vše v pořádku. Dávám 5 hvězdiček.
 • Hana Žítková, Předměřice

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý večer, pane Tomeši. Ráda bych Vám poděkovala za urgentní vyřízení mé objednávky. Zboží došlo v pořádku, lustry již visí a jsou krásné. Srdečně Vás zdravím a přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Kateřina Kyselová, Frýdek-Místek

  Hodnocení: 5 / 5
  Vážený pane Tomeši, mnohokrát děkuji za vaše lustry. Oba dorazily v pořádku, nic nechybí, nic se nerozbilo. Jsou nádherné a jen čekám, kdy konečně manžel přijede ze služební cesty, aby mi je pověsil. Přeji hezký den a mnoho spojených zákazníků.
 • Zdena Soukupová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, děkuji za dodávku krásného lustru. Jsem ráda, že ještě existují české firmy, které prodávají kvalitní české zboží. Přeji mnoho zdaru a mnoho spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Eva Vášová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Vážený pane Tomeši, vyřizuji poděkování od celé rodiny Ferrando Camoletto Vám i celému týmu za odvedení skvělé práce při vybavení jejich vily v Turíně křišťálovými lustry. Jsou velmi spokojení a lustry se jim moc líbí. Budeme s Vámi počítat po dokončení rekonstrukce jejich domu v Praze v příštím roce.
 • Vladimír Vjačka, Frýdek-Místek

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den pane Tomeši, krásné a kvalitní zboží. Hlavně opravdu dobře zabalené. Pozitivní zkušenosti. Doufám, že obchod nezrušíte a nenahradí ho levné šmejdy. Obchod doporučuji.
 • Klára Steinerová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, nákup byl velmi jednoduchý, telefonické dotazy byly srozumitelně zodpovězeny, všechny části lustru byly přehledně a pečlivě zabalené, montáž je jednoduchá. Lustr je nádherný!!!
 • Jarka Netíková, Nový Poddvorov

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, paní Mikulášová, ještě jednou děkuji za perfektní práci, jak z Vaší strany jako kontaktní osoby, tak za odvedenou práci na zboží samotném. Lustr je opravdu nádherný a jeho skládání byl nevšední a vzrušující zážitek. Přeji Vám hodně úspěchů a i nadále hodně spokojených zákazníků.
 • Eva Zdráhalová, Vsetín

  Hodnocení: 5 / 5
  Paní Vávrová, převzala jsem zásilku - a jsem opět velmi spokojená se zbožím, jeho balením i rychlým doručením. Děkuji!

Sledujte nás na sociálních sítích

facebook        instagram       pinterest     youtube

  

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Naše webová stránka ukládá data na vašem zařízení (cookies a úložiště prohlížeče), aby bylo možné identifikovat vaši relaci a dosáhnout základní funkčnosti platformy, zážitku z prohlížení a zabezpečení.
Můžeme ukládat data na vašem zařízení (soubory cookie a úložiště prohlížeče), abychom mohli poskytovat doplňkové funkce, které zlepšují váš zážitek z prohlížení, ukládat některé vaše preference bez uživatelského účtu nebo bez přihlášení, používat skripty a/nebo zdroje třetích stran, widgety atd.
Použití analytických nástrojů nám umožňuje lépe porozumět potřebám našich návštěvníků a tomu, jak naši stránku používají. Můžeme použít nástroje první nebo třetí strany ke sledování nebo zaznamenávání vašeho procházení našich webových stránek, k analýze nástrojů nebo komponent, se kterými jste interagovali nebo je používali, k zaznamenávání konverzních událostí a podobně.
Můžeme používat soubory cookie a nástroje třetích stran k vylepšení nabídky produktů a/nebo služeb naší nebo našich partnerů, její relevance pro vás na základě produktů nebo stránek, které jste navštívili na tomto webu nebo na jiných webových stránkách.
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení