Jak vybrat křišťálový lustr s ohledem na výšku stropu?

Přidáno: 21. 1. 2021 11:02:14

21 Leden 2021

Příliš vysoký, nebo naopak příliš nízký strop dokáží při výběru lustru nadělat řadu nepříjemnosti. Každý problém ale má své řešení. Podívejte se, jak vybrat správný lustr s ohledem na výšku stropu.

Jak vybrat křišťálový lustr s ohledem na výšku stropu?

Výška stropu je pro výběr lustru klíčová

Výběr křišťálového lustru není zcela jednoduchý proces. Zohlednit musíme nejen samotný účel a funkci, kterou má lustr plnit, ale i barvy stěn nebo prostor umístění. Jedním z nejdůležitějších parametrů pro výběr lustru je výška stropu. Proč tomu tak je?

V místnostech s vysokými stropy může být křišťálový lustr umístěn příliš vysoko a působit ztraceně. Opticky se pak svítidlo jeví menší. Naopak u nízkých stropů se můžete po zavěšení potýkat s tím, že se pod lustrem nedá projít. Kromě toho lustr, který je příliš nízko, zasahuje zbytečně do prostoru a vytváří stísněný pocit. V obou případech bude výsledný dojem z křišťálového lustru narušen. Bez ohledu na to, jak krásný kousek jste do svého interiéru vybrali.


Living room chandelier


Jak vysoko křišťálový lustr zavěsit? Pravidel je více

V každém případě vždy nejdříve změřte výšku stropu v místnosti. Než začnete s výběrem, už byste tuto informaci měli znát. Jedině tak si zajistíte, že lustr bude v harmonii s interiérem.

Existuje hned několik pravidel, jak zařídit, aby křišťálový lustr co nejlépe plnil svůj účel. Jedno ze základních pravidel říká, že by měl být lustr minimálně ve výšce 190–220 centimetrů. Toto pravidlo by mělo jednoduše zajistit, aby lustr nepřekážel vysokým osobám. Další pravidlo, které by vám měla pomoci zvolit výšku upevnění, říká, že by měl lustr viset alespoň 40-55 centimetrů pod rovinou stropu. V pokojích s velmi vysokými stropy – zhruba nad 260 cm – přidejte ještě 5 cm na každých 10 cm výšky navíc.

V některých místnostech však nebude křišťálový lustr viset uprostřed místnosti, ale nad stolem nebo jiným dominantním kusem nábytku. To je případ jídelny, kde budete řešit výšku zavěšení nad jídelním stolem. Svítidlo by mělo viset zhruba 80 centimetrů nad stolem, nejlépe uprostřed, aby nepřekáželo v pohybu kolem.

Jedno z dalších pravidel hovoří o tom, že by měl být lustr zavěšen nejlépe v takové výšce, aby jej stojící člověk viděl pod úhlem 45 stupňů. Pod tímto úhlem působí křišťálové lustry a jejich světelný efekt nejlépe.


Pravidla nemusí vždy vyhovovat

Každé z těchto pravidel vám může dát trochu jiný pohled na věc. Ovlivnit vaše rozhodnutí jakou zvolit výšku pro instalaci. Vyzkoušejte si nejprve proměřením, jaká výška vyhovuje vám a ostatním členům vaší domácnosti. Pokud máte pocit, že byste lustr upevnili trochu výše, nebo níže, než vám všeobecné poučky říkají, klidně to udělejte. Jedná se o vaši domácnost a především vy se v ní musíte cítit komfortně. Do hry navíc vstupuje celá řada místních faktorů ovlivňujících vaše soukromí a konečné rozhodnutí.


S ohledem na výšku umístění vybírejte počet ramen a délku řetězu

Ruku v ruce s výškou upevnění křišťálového lustru jde jeho tvar a počet ramen. Jestliže je místnost celkově menší a lustr bude více zasahovat do místnosti, volte model s nižším počtem ramen. Křišťálový lustr s 6-8 rameny by v takovém případě měl naprosto stačit. Naopak do větších místností můžete sáhnout po lustrech s více rameny. Tvar lustru je v podstatě poměr výšky a šířky. Berte jej v potaz zejména u malých a nízkých místností, kde by svítidlo mohlo vytvářet stísněný pocit.

Výška umístění lustru ovlivňuje délku závěsného řetězu, který použijete při instalaci. U vysokých stropů budete potřebovat delší řetěz. Ujistěte se, že jej má prodejce pro daný model lustru k dispozic. Ve velmi nízkých prostorách se instalují také přisazené lustry. Ty se montují kovovou základnou přímo k povrchu stropu.


ceiling light


Omezeni budete především v nízkých místnostech

Pokud vybíráte křišťálový lustr do velkého sálu, nebo obývacího pokoje s vysokými stropy, váš výběr nebude výškou stropu tolik omezen a půjde vám zejména o správné zavěšení svítidla. Obecně lze říci, že výběr lustru musíte přizpůsobit výšce stropu zejména v místnostech s nízkým stropem.

Pokud si to shrneme: u nízkých stropů myslete na to, že by lustr mohl příliš zasahovat do místnosti a působit rušivě. Do nízkých prostor volte lustry s nižším počtem ramen a menších rozměrů.

Výběr lustru s ohledem na výšku stropu neváhejte konzultovat přímo s naším prodejcem křišťálových lustrů. Vyškolený personál vám ochotně pomůže a nabídne nejlepší možné řešení.

 

Potřebujete poradit?

S OBJEDNÁVKOU VÁM RÁDI PORADÍME    Po - Pá 8 - 16h

Hana Vavrova  Hana Vávrová
  T: +420 725 087 878
  M:vavrova@artcrystal.cz 

whatsapp 

Reference našich zákazníků

 • Anna Lattischová, Kynšperk

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, před chvílí dorazila lampa, je v pořádku a je nádherná. Moc děkuju za vaši práci, splnila jsem si sen a teď budu šetřit na lampičky do ložnice:-). Mám už od Vás lustr a max. spokojenost. Pozdravuji všechny co vytváří tuhle krásu a za Váš servis děkuji. Krásný den Vám všem. S úctou Lattischová Anna ;-)
 • Lucie Kozelková, Tábor

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den paní Vávrová, jsem absolutně nadšená a tolik spokojená s dodaným lustrem. Je to šperk mého salonu, všem zákaznicím se moc libí. Je opravdu kouzelný. A když na nej zasvítí paprsek slunce z venku, lustr neskutečně kouzlí a po zdech je spousty drahokamů :-)). S pozdravem a velkým díky.
 • Eva Chovancová, Opava

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, pane Tomeši, vaše lustry jsou kouzelné, přenádherné a mají duši. Máme ho v pokoji a každý kdo k nám přijde ho nepřejde bez povšimnutí. Všem se líbí, nešetří chválou! Vydrželi bychom se na něj dívat hodiny. Přeji Vám mnoho úspěchů a stejně nadšených zákazníků.
 • Jana Vojáčková, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, děkujeme Vám za vyčerpávajicí snahu. Jak lustr tak nástěnná osvětlení plus ověsy předčilo naše očekávání. Jsme nadmíru spokojeni. A těšíme se do budoucna na další spolupráci. Přejeme Vám další spokojené zákazníky jako jsme my.
 • Miroslav Flax, Plzeň

  Hodnocení: 5 / 5
  Krásný dobrý den pane Tomeši, objednali jsme u Vás čtyři nádherná světla. Mnohokráte Vám děkujeme za tyto šperky, jenž jste stvořili pro náš domov. Za celou rodinu děkuji Vám i všem pracovníkům se "zlatými ručičkami" a držím palce, at' se tomuto řemeslu stále daří.
 • Jana Černá, Velký Újezd

  Hodnocení: 5 / 5
  Přeji pěkný den pane Tomeši, chtěla jsem Vám poděkovat za zaslání našemu lustru, zásilka přišla v pořádku a manžel včera lustr namontoval. Dnes jsem se v přiložených rukavičkách pustila do zavěšování štrasových ověsů, lustr vypadá naprosto úchvatně!
 • Jan Hrubeš, Most

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, dodané lustry jsou krásné, v mém domě jen září. Děkuji za individuální přístup kdy jste mi podle fota ověsu z lustru, který jsem měl už doma dobře poradil a vybral nástěnné svítidla, které jsou shodné ke stávajícímu. Děkuji za osobní přistup a "doladění" mé zakázky. Vše k mé naprosté spokojenosti. Díky.
 • Eva Beránková, Kraslice

  Hodnocení: 5 / 5
  Děkuji moc za lustry. Již je mám nainstalované. Jsou moc pěkné a krásně svítí. Přeji moc spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Jaroslav Slavík, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, s nákupem lustru od firmy Artcrystal jsem byl naprosto spokojený. Na zakázku nám bez problému prodloužili tyč lustru a elektroinstalaci a to v běžném dodacím termínu. Ochota a profesionalita pracovníků firmy byla na úrovni. Lustr v kvalitě, kterou jsem požadoval zvýšil prestiž naší kanceláře.
 • Marie Dvořáková, Chlumčany

  Hodnocení: 5 / 5
  V prosinci jsem si zakoupila vaše křišťálové lustry. Od té chvíle se s nimi denně těším a obdivuji práci lidských rukou. Lituji jen toho, že jsem si vaše výrobky nekoupila již dříve. Zdravím vás a s přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Dana Geržová, Šternberk

  Hodnocení: 5 / 5
  Vaši firmu mohu jenom doporučit. Vynikající komunikace, krásný lustr a ještě jste zavolali jestli je vše v pořádku. Dávám 5 hvězdiček.
 • Hana Žítková, Předměřice

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý večer, pane Tomeši. Ráda bych Vám poděkovala za urgentní vyřízení mé objednávky. Zboží došlo v pořádku, lustry již visí a jsou krásné. Srdečně Vás zdravím a přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Kateřina Kyselová, Frýdek-Místek

  Hodnocení: 5 / 5
  Vážený pane Tomeši, mnohokrát děkuji za vaše lustry. Oba dorazily v pořádku, nic nechybí, nic se nerozbilo. Jsou nádherné a jen čekám, kdy konečně manžel přijede ze služební cesty, aby mi je pověsil. Přeji hezký den a mnoho spojených zákazníků.
 • Zdena Soukupová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, děkuji za dodávku krásného lustru. Jsem ráda, že ještě existují české firmy, které prodávají kvalitní české zboží. Přeji mnoho zdaru a mnoho spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Eva Vášová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Vážený pane Tomeši, vyřizuji poděkování od celé rodiny Ferrando Camoletto Vám i celému týmu za odvedení skvělé práce při vybavení jejich vily v Turíně křišťálovými lustry. Jsou velmi spokojení a lustry se jim moc líbí. Budeme s Vámi počítat po dokončení rekonstrukce jejich domu v Praze v příštím roce.
 • Vladimír Vjačka, Frýdek-Místek

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den pane Tomeši, krásné a kvalitní zboží. Hlavně opravdu dobře zabalené. Pozitivní zkušenosti. Doufám, že obchod nezrušíte a nenahradí ho levné šmejdy. Obchod doporučuji.
 • Klára Steinerová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, nákup byl velmi jednoduchý, telefonické dotazy byly srozumitelně zodpovězeny, všechny části lustru byly přehledně a pečlivě zabalené, montáž je jednoduchá. Lustr je nádherný!!!
 • Jarka Netíková, Nový Poddvorov

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, paní Mikulášová, ještě jednou děkuji za perfektní práci, jak z Vaší strany jako kontaktní osoby, tak za odvedenou práci na zboží samotném. Lustr je opravdu nádherný a jeho skládání byl nevšední a vzrušující zážitek. Přeji Vám hodně úspěchů a i nadále hodně spokojených zákazníků.
 • Eva Zdráhalová, Vsetín

  Hodnocení: 5 / 5
  Paní Vávrová, převzala jsem zásilku - a jsem opět velmi spokojená se zbožím, jeho balením i rychlým doručením. Děkuji!

Sledujte nás na sociálních sítích

facebook      instagram       pinterest     youtube

  

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení