Vyvracíme 3 nejčastější mýty o křišťálových lustrech

Přidáno: 20. 7. 2021 10:19:44

20 Červenec 2021

Okolo křišťálových lustrů panuje několik mýtů a polopravd. Dokážete je odlišit od faktů, nebo jim věříte jen proto, že jste je slyšeli už tolikrát? Poznejte s námi ty nejčastější mýty o křišťálových lustrech a zjistěte, jak se věci doopravdy mají.

Vyvracíme 3 nejčastější mýty o křišťálových lustrech

Mýtus č. 1: Křišťálový lustr se nehodí do moderních interiérů

Pravděpodobně nejrozšířenější mýtus o křišťálových lustrech. Podle některých názorů jsou křišťálové lustry vhodné jen do tradičních interiérů a nehodí se do moderně zařízených domácností. Tak tomu ale již dávno není. Výrobci přichází s celou škálou různých lustrů včetně moderních designových modelů. Křišťálový lustr zapadne rovněž do interiérů navržených ve skandinávském stylu.

Living room crystal chandelier


Mýtus č. 2: Křišťálový lustr se špatně čistí

Křišťálový lustr se ničí nevhodným umýváním, nikoliv umýváním obecně. Bohužel velké množství lidí v rámci pečování o lustr využívá špatné čisticí prostředky, mnohdy dokonce i nevhodné nástroje. Na údržbu křišťálových lustrů se vyrábí speciální čističe. Ty dokážou vyčistit jak křišťálové a skleněné části, tak kovové díly. Prostředek na lustr pouze nastříkáte a necháte působit. Prach a nečistoty stečou do látky, kterou připravíte pod lustr. Manuální dočištění je poté nutné jen v minimální míře, čímž se snižuje riziko poškození lustru.

Budete-li při umývání používat správné prostředky a zároveň dodržovat pokyny uvedené na obalu přípravku, s vaším křišťálovým lustrem se při umývání nic nestane. Tento mýtus pravděpodobně vznikl, protože někteří majitelé při údržbě sáhli po agresivních čističích, nevhodných pomůckách, nebo lustr rozebrali a jeho části namáčeli do vody.

cleaner


Mýtus č. 3: Křišťálový lustr slabě svítí a má velkou spotřebu

Křišťálový lustr je svou konstrukcí a designem přizpůsoben tomu, aby perfektně osvítil celou místnost. Jednotlivé svíčky jsou rozmístěny tak, aby svítily do prostoru a nic jim v tom nebránilo. Potíže vznikají spíše při špatném výběru lustru s ohledem na druh místnosti, její velikost a výšku stropu. 

Ze spotřeby také netřeba mít obavy – křišťálový lustr lze osadit úspornými LED žárovkami. Ty jsou dnes tvarem i poskytovaným světlem k nerozeznání od klasických žárovek. Oproti staršímu typu halogenových žárovek se s LED technologií dočkáte až 90% úspory elektrické energie.

crystal chandelier interior


Pokud byste zaslechli nebo zahlédli další z otázek, které neověřeně kolují ve světě křišťálových lustrů – napište nám a zeptejte se! ArtCrystal Tomeš je tu pro Vás a třeba i díky Vám vznikne další blogový příspěvek, ve kterém rozebereme mýty, polopravdy i úplné nesmysly a vneseme do nich světlo. Tak, jak ho do interiérů vnášejí křišťálové lustry.

Potřebujete poradit?

S OBJEDNÁVKOU VÁM RÁDI PORADÍME    Po - Pá 8 - 16h

Hana Vavrova  Hana Vávrová
  T: +420 725 087 878
  M: vavrova@artcrystal.cz 

whatsapp 

Reference našich zákazníků

 • Eva Chovancová, Opava Hodnocení: 5 / 5

  Dobrý den, pane Tomeši, vaše lustry jsou kouzelné, přenádherné a mají duši. Máme ho v pokoji a každý kdo k nám přijde ho nepřejde bez povšimnutí. Všem se líbí, nešetří chválou! Vydrželi bychom se na něj dívat hodiny. Přeji Vám mnoho úspěchů a stejně nadšených zákazníků.
 • Jana Vojáčková, Praha Hodnocení: 5 / 5

  Dobrý den, děkujeme Vám za vyčerpávajicí snahu. Jak lustr tak nástěnná osvětlení plus ověsy předčilo naše očekávání. Jsme nadmíru spokojeni. A těšíme se do budoucna na další spolupráci. Přejeme Vám další spokojené zákazníky jako jsme my.
 • Miroslav Flax, Plzeň Hodnocení: 5 / 5

  Krásný dobrý den pane Tomeši, objednali jsme u Vás čtyři nádherná světla. Mnohokráte Vám děkujeme za tyto šperky, jenž jste stvořili pro náš domov. Za celou rodinu děkuji Vám i všem pracovníkům se "zlatými ručičkami" a držím palce, at' se tomuto řemeslu stále daří.
 • Jana Černá, Velký Újezd Hodnocení: 5 / 5

  Přeji pěkný den pane Tomeši, chtěla jsem Vám poděkovat za zaslání našemu lustru, zásilka přišla v pořádku a manžel včera lustr namontoval. Dnes jsem se v přiložených rukavičkách pustila do zavěšování štrasových ověsů, lustr vypadá naprosto úchvatně!
 • Jan Hrubeš, Most Hodnocení: 5 / 5

  Dobrý den, dodané lustry jsou krásné, v mém domě jen září. Děkuji za individuální přístup kdy jste mi podle fota ověsu z lustru, který jsem měl už doma dobře poradil a vybral nástěnné svítidla, které jsou shodné ke stávajícímu. Děkuji za osobní přistup a "doladění" mé zakázky. Vše k mé naprosté spokojenosti. Díky.
 • Eva Beránková, Kraslice Hodnocení: 5 / 5

  Děkuji moc za lustry. Již je mám nainstalované. Jsou moc pěkné a krásně svítí. Přeji moc spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Jaroslav Slavík, Praha Hodnocení: 5 / 5

  Dobrý den, s nákupem lustru od firmy Artcrystal jsem byl naprosto spokojený. Na zakázku nám bez problému prodloužili tyč lustru a elektroinstalaci a to v běžném dodacím termínu. Ochota a profesionalita pracovníků firmy byla na úrovni. Lustr v kvalitě, kterou jsem požadoval zvýšil prestiž naší kanceláře.
 • Marie Dvořáková, Chlumčany Hodnocení: 5 / 5

  V prosinci jsem si zakoupila vaše křišťálové lustry. Od té chvíle se s nimi denně těším a obdivuji práci lidských rukou. Lituji jen toho, že jsem si vaše výrobky nekoupila již dříve. Zdravím vás a s přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Dana Geržová, Šternberk Hodnocení: 5 / 5

  Vaši firmu mohu jenom doporučit. Vynikající komunikace, krásný lustr a ještě jste zavolali jestli je vše v pořádku. Dávám 5 hvězdiček.
 • Hana Žítková, Předměřice Hodnocení: 5 / 5

  Dobrý večer, pane Tomeši. Ráda bych Vám poděkovala za urgentní vyřízení mé objednávky. Zboží došlo v pořádku, lustry již visí a jsou krásné. Srdečně Vás zdravím a přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Kateřina Kyselová, Frýdek-Místek Hodnocení: 5 / 5

  Vážený pane Tomeši, mnohokrát děkuji za vaše lustry. Oba dorazily v pořádku, nic nechybí, nic se nerozbilo. Jsou nádherné a jen čekám, kdy konečně manžel přijede ze služební cesty, aby mi je pověsil. Přeji hezký den a mnoho spojených zákazníků.
 • Zdena Soukupová, Praha Hodnocení: 5 / 5

  Dobrý den, děkuji za dodávku krásného lustru. Jsem ráda, že ještě existují české firmy, které prodávají kvalitní české zboží. Přeji mnoho zdaru a mnoho spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Eva Vášová, Praha Hodnocení: 5 / 5

  Vážený pane Tomeši, vyřizuji poděkování od celé rodiny Ferrando Camoletto Vám i celému týmu za odvedení skvělé práce při vybavení jejich vily v Turíně křišťálovými lustry. Jsou velmi spokojení a lustry se jim moc líbí. Budeme s Vámi počítat po dokončení rekonstrukce jejich domu v Praze v příštím roce.
 • Vladimír Vjačka, Frýdek-Místek Hodnocení: 5 / 5

  Dobrý den pane Tomeši, krásné a kvalitní zboží. Hlavně opravdu dobře zabalené. Pozitivní zkušenosti. Doufám, že obchod nezrušíte a nenahradí ho levné šmejdy. Obchod doporučuji.
 • Klára Steinerová, Praha Hodnocení: 5 / 5

  Dobrý den, nákup byl velmi jednoduchý, telefonické dotazy byly srozumitelně zodpovězeny, všechny části lustru byly přehledně a pečlivě zabalené, montáž je jednoduchá. Lustr je nádherný!!!
 • Jarka Netíková, Nový Poddvorov Hodnocení: 5 / 5

  Dobrý den, paní Mikulášová, ještě jednou děkuji za perfektní práci, jak z Vaší strany jako kontaktní osoby, tak za odvedenou práci na zboží samotném. Lustr je opravdu nádherný a jeho skládání byl nevšední a vzrušující zážitek. Přeji Vám hodně úspěchů a i nadále hodně spokojených zákazníků.


Sledujte nás na sociálních sítích

facebook        instagram       pinterest     youtube

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení