AKCE: čistič na svítidla ZDARMA ke každé objednávce do 31. 12. 2023. Více informací ZDE >>

Nenašli jste lustr podle představ? Navrhněte si svůj vlastní!

Přidáno: 20. 9. 2021 14:23:57

20 Září 2021

Máte osobitý interiér, do kterého se vám nepodařilo najít lustr, který by odpovídal vašim představám? Neslevujte ze svých nároků. Poradíme vám, jak si vyrobit lustr, který nebude mít nikdo jiný.

Nenašli jste lustr podle představ? Navrhněte si svůj vlastní!

Že si můžete vyrobit lustr z papíru, drátu nebo jiných materiálů, vás asi nepřekvapí. Ale co když se rovnou pustíte do výroby lustru z křišťálu, nebo si podle sebe upravíte odlitkový lustr? Můžete vybírat z celé škály barev i tvarů ověsů, z řady typů misek na ramena i dalších komponent.

custom chandeliers


Jak velký lustr je tak akorát?

Nejste si jistí, jak velký lustr potřebujete, aby bez problémů osvětlil celou místnost? Mrkněte na to, jak vybrat ideální velikost lustru, i jak vysoko nad podlahou by měl viset. Počet ramen i délku závěsu, ať už řetězu či závitové tyče, si rovněž můžete nechat uzpůsobit na míru podle vašich potřeb. Co dalšího lze přizpůsobit vašim představám?


DIY lustr z křišťálu

Pokud chcete, aby vám ze stropu visel jedinečný kousek, pojďte si ho sestavit sami. Z čeho konkrétně můžete volit? U křišťálových lustrů máte na výběr z několika barev ověsů od zelené a modré přes růžovou a fialovou až po žlutou, medovou, hnědou nebo kouřovou. Kromě barvy lze vybrat i požadovaný tvar. Nejpoužívanější je vachtle ve tvaru mandle a pendle připomínající dubový list, dále pak dropsy, kopyta, pyramidy a rautové koule.

colors trimings


Výběr komponent ale stále ještě nekončí. Také můžete volit z několika typů misek na ramena. Líbí se vám zdobné nebo jednodušší kousky? S obloučky či bez? Hladké s rovnými liniemi uvítáte v moderních a minimalistických interiérech, bohatě broušené misky (brus PK500, vysoce olovnatý křišťál) se naopak hodí do honosnějších a zdobnějších prostor. Také nabízíme smaltové misky s ručně malovanými kytičkami, či barevné misky probroušené na opál.


misky


Nakonec ještě vyberte, jestli se vám více líbí leštěná mosaz (lesklá žlutá) či leštěný nikl (lesklá stříbrná) a výběr je u konce.


TIP: Hlavičky (oktagony), nebo řetězy z nich, doporučujeme ponechat čiré. Barvy totiž lépe vyniknou spíše na velkých ověsech. Sjednoťte jejich barvu s vaším interiérem tak, aby vše působilo harmonicky.


Odlitkový lustr podle vašich představ

Zatímco u křišťálového lustru máte na výběr jen ze dvou povrchových úprav, u odlitkového lustru se jich nabízí mnohem víc. Záleží ale na tom, jak moc je odlitek zdobený, a jaký má reliéf a dezén. Například povrchová úprava brass antique potřebuje výrazný reliéf, aby šla černá barva navozující starobylý efekt dobře zatřít do dekoru mosazného odlitku. Na hladký povrch ho nelze aplikovat, protože na něm nedrží.

K povrchové úpravě brass antique se hodí ověsy žluté nebo medové barvy. Pokud tedy hledáte do svého interiéru teplé odstíny, tyto barvy jsou to pravé. Naopak k povrchové úpravě nickel antique ladí nejlépe ověsy v lehce šedé (kouřové) barvě.

TIP: Ke správnému výběru povrchové úpravy odlitkového lustru vám mohou pomoci např. úchyty na nábytku či další podobné drobnosti v interiéru.


surfrace


Správný lustr dělá i stínítko

Zejména do ložnice se na lustr hodí stínítka, která dodají osvětlení intimnější nádech. Využít je můžete i v jiných místnostech, kde není na intenzitu světla kladený takový důraz. Stínítko sice ubere na intenzitě osvětlení, ale dodá lustru punc luxusu a podtrhne jeho celkový vzhled. Vybírat můžete ze dvou provedení – z klasiky s názvem chintz a z luxusnější organzy – a to hned v několika barvách.


sirms


Pokud vás výroba lustru podle svých představ nadchla, kontaktujte nás, rádi vás celým procesem provedeme. Ideálně si připravte skicu, kterou nám předem zašlete. V našem programu vám připravíme vizualizaci, abyste měli lepší představu, jak bude navržené svítidlo vypadat.

 

 

 

Potřebujete poradit?

S OBJEDNÁVKOU VÁM RÁDI PORADÍME    Po - Pá 8 - 16h

Hana Vavrova  Hana Vávrová
  T: +420 725 087 878
  M:vavrova@artcrystal.cz 

whatsapp 

Reference našich zákazníků

 • Anna Lattischová, Kynšperk

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, před chvílí dorazila lampa, je v pořádku a je nádherná. Moc děkuju za vaši práci, splnila jsem si sen a teď budu šetřit na lampičky do ložnice:-). Mám už od Vás lustr a max. spokojenost. Pozdravuji všechny co vytváří tuhle krásu a za Váš servis děkuji. Krásný den Vám všem. S úctou Lattischová Anna ;-)
 • Lucie Kozelková, Tábor

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den paní Vávrová, jsem absolutně nadšená a tolik spokojená s dodaným lustrem. Je to šperk mého salonu, všem zákaznicím se moc libí. Je opravdu kouzelný. A když na nej zasvítí paprsek slunce z venku, lustr neskutečně kouzlí a po zdech je spousty drahokamů :-)). S pozdravem a velkým díky.
 • Eva Chovancová, Opava

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, pane Tomeši, vaše lustry jsou kouzelné, přenádherné a mají duši. Máme ho v pokoji a každý kdo k nám přijde ho nepřejde bez povšimnutí. Všem se líbí, nešetří chválou! Vydrželi bychom se na něj dívat hodiny. Přeji Vám mnoho úspěchů a stejně nadšených zákazníků.
 • Jana Vojáčková, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, děkujeme Vám za vyčerpávajicí snahu. Jak lustr tak nástěnná osvětlení plus ověsy předčilo naše očekávání. Jsme nadmíru spokojeni. A těšíme se do budoucna na další spolupráci. Přejeme Vám další spokojené zákazníky jako jsme my.
 • Miroslav Flax, Plzeň

  Hodnocení: 5 / 5
  Krásný dobrý den pane Tomeši, objednali jsme u Vás čtyři nádherná světla. Mnohokráte Vám děkujeme za tyto šperky, jenž jste stvořili pro náš domov. Za celou rodinu děkuji Vám i všem pracovníkům se "zlatými ručičkami" a držím palce, at' se tomuto řemeslu stále daří.
 • Jana Černá, Velký Újezd

  Hodnocení: 5 / 5
  Přeji pěkný den pane Tomeši, chtěla jsem Vám poděkovat za zaslání našemu lustru, zásilka přišla v pořádku a manžel včera lustr namontoval. Dnes jsem se v přiložených rukavičkách pustila do zavěšování štrasových ověsů, lustr vypadá naprosto úchvatně!
 • Jan Hrubeš, Most

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, dodané lustry jsou krásné, v mém domě jen září. Děkuji za individuální přístup kdy jste mi podle fota ověsu z lustru, který jsem měl už doma dobře poradil a vybral nástěnné svítidla, které jsou shodné ke stávajícímu. Děkuji za osobní přistup a "doladění" mé zakázky. Vše k mé naprosté spokojenosti. Díky.
 • Eva Beránková, Kraslice

  Hodnocení: 5 / 5
  Děkuji moc za lustry. Již je mám nainstalované. Jsou moc pěkné a krásně svítí. Přeji moc spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Jaroslav Slavík, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, s nákupem lustru od firmy Artcrystal jsem byl naprosto spokojený. Na zakázku nám bez problému prodloužili tyč lustru a elektroinstalaci a to v běžném dodacím termínu. Ochota a profesionalita pracovníků firmy byla na úrovni. Lustr v kvalitě, kterou jsem požadoval zvýšil prestiž naší kanceláře.
 • Marie Dvořáková, Chlumčany

  Hodnocení: 5 / 5
  V prosinci jsem si zakoupila vaše křišťálové lustry. Od té chvíle se s nimi denně těším a obdivuji práci lidských rukou. Lituji jen toho, že jsem si vaše výrobky nekoupila již dříve. Zdravím vás a s přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Dana Geržová, Šternberk

  Hodnocení: 5 / 5
  Vaši firmu mohu jenom doporučit. Vynikající komunikace, krásný lustr a ještě jste zavolali jestli je vše v pořádku. Dávám 5 hvězdiček.
 • Hana Žítková, Předměřice

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý večer, pane Tomeši. Ráda bych Vám poděkovala za urgentní vyřízení mé objednávky. Zboží došlo v pořádku, lustry již visí a jsou krásné. Srdečně Vás zdravím a přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Kateřina Kyselová, Frýdek-Místek

  Hodnocení: 5 / 5
  Vážený pane Tomeši, mnohokrát děkuji za vaše lustry. Oba dorazily v pořádku, nic nechybí, nic se nerozbilo. Jsou nádherné a jen čekám, kdy konečně manžel přijede ze služební cesty, aby mi je pověsil. Přeji hezký den a mnoho spojených zákazníků.
 • Zdena Soukupová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, děkuji za dodávku krásného lustru. Jsem ráda, že ještě existují české firmy, které prodávají kvalitní české zboží. Přeji mnoho zdaru a mnoho spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Eva Vášová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Vážený pane Tomeši, vyřizuji poděkování od celé rodiny Ferrando Camoletto Vám i celému týmu za odvedení skvělé práce při vybavení jejich vily v Turíně křišťálovými lustry. Jsou velmi spokojení a lustry se jim moc líbí. Budeme s Vámi počítat po dokončení rekonstrukce jejich domu v Praze v příštím roce.
 • Vladimír Vjačka, Frýdek-Místek

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den pane Tomeši, krásné a kvalitní zboží. Hlavně opravdu dobře zabalené. Pozitivní zkušenosti. Doufám, že obchod nezrušíte a nenahradí ho levné šmejdy. Obchod doporučuji.
 • Klára Steinerová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, nákup byl velmi jednoduchý, telefonické dotazy byly srozumitelně zodpovězeny, všechny části lustru byly přehledně a pečlivě zabalené, montáž je jednoduchá. Lustr je nádherný!!!
 • Jarka Netíková, Nový Poddvorov

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, paní Mikulášová, ještě jednou děkuji za perfektní práci, jak z Vaší strany jako kontaktní osoby, tak za odvedenou práci na zboží samotném. Lustr je opravdu nádherný a jeho skládání byl nevšední a vzrušující zážitek. Přeji Vám hodně úspěchů a i nadále hodně spokojených zákazníků.
 • Eva Zdráhalová, Vsetín

  Hodnocení: 5 / 5
  Paní Vávrová, převzala jsem zásilku - a jsem opět velmi spokojená se zbožím, jeho balením i rychlým doručením. Děkuji!

Sledujte nás na sociálních sítích

facebook        instagram       pinterest     youtube

  

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Naše webová stránka ukládá data na vašem zařízení (cookies a úložiště prohlížeče), aby bylo možné identifikovat vaši relaci a dosáhnout základní funkčnosti platformy, zážitku z prohlížení a zabezpečení.
Můžeme ukládat data na vašem zařízení (soubory cookie a úložiště prohlížeče), abychom mohli poskytovat doplňkové funkce, které zlepšují váš zážitek z prohlížení, ukládat některé vaše preference bez uživatelského účtu nebo bez přihlášení, používat skripty a/nebo zdroje třetích stran, widgety atd.
Použití analytických nástrojů nám umožňuje lépe porozumět potřebám našich návštěvníků a tomu, jak naši stránku používají. Můžeme použít nástroje první nebo třetí strany ke sledování nebo zaznamenávání vašeho procházení našich webových stránek, k analýze nástrojů nebo komponent, se kterými jste interagovali nebo je používali, k zaznamenávání konverzních událostí a podobně.
Můžeme používat soubory cookie a nástroje třetích stran k vylepšení nabídky produktů a/nebo služeb naší nebo našich partnerů, její relevance pro vás na základě produktů nebo stránek, které jste navštívili na tomto webu nebo na jiných webových stránkách.
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

popup