Styly interiérového designu. Který je vám nejbližší?

Každý styl interiéru by měl odpovídat především životnímu stylu jeho uživatele. Řeší tedy především vnitřní uspořádání bytu nebo domu z hlediska jeho praktičnosti a celkového estetického vyznění. Interiérový design si klade za cíl sladění jednotlivých prvků interiéru - nábytku, osvětlení, podlah, barev a dalších částí interiéru.

Styly interiérového designu. Který je vám nejbližší?

Městská klasika
Tento styl nejčastěji používá nejmodernější materiály, ale se stylem a formou prvorepublikových městských bytů a vil. Materiály mohou být i velmi ušlechtilé a drahé jako je například mramor, klasické parkety z exotických dřev nebo hedvábí použité na závěsy, křištálové lustry a kůže.

Městská a příměstská moderna
Představuje typické zařízení novostavby městského bytu nebo domku příměstského satelitu. Dřívější obyvatelé městských bytů si přinášejí na "venkov" nejen zvyky a způsoby, ale i pocit městského luxusu ve formě moderního zařízení a nábytku. Používají se nejposlednější trendy, chlupaté koberce, vysoké lesky, dlaždice, dřevo. I barevnost a hravost doplňků.

Rustikální styl (venkovský, selský)
Styl, který respektuje české tradice a mentalitu. Inspirace vychází z vesnických statků a domků většinou z doby před první republikou. Vybavení však už může přejímat modernější prvky současného života. Používají se přírodní materiály jako je cihla, dřevo (masiv), len, bavlna. Často používané jsou truhly, zdobný a vyřezávaný nábytek, zelená barva, proužky, kostky. Styl, který je spojen s přírodou.

Historizující styl
V tomto stylu se mohou kombinovat jak moderní kusy, tak repliky nebo historické kusy nábytku v kombinaci s jednoduchým designem, různé barevné kombinace, textilní dekorace a doplňky kopírují historii.

Minimalistický styl
Moderní skleněné svítidlo v obývacím pokojiNěkdy také puristický, od první poloviny 20. století, používá střízlivé formy a rovné linie, které se v interiéru navzájem doplňují a dodávají mu eleganci a harmonii. Kořeny tohoto stylu sahají k Bauhausu (německá škola designu), který vycházel z funkčnosti a otevřeného prostoru. Maximálně oprostit stavbu od dekoru a upřednostnit strukturu a konstrukci. Výsledek dosáhnout co nejmenšími prostředky.

Provence styl
Velké prosvětlené interiéry s otevřeným francouzským oknem do zahrady. Bělené dřevo nebo jemný kovaný nábytek. Mnoho textilních a drobných dekoračních předmětů s květinovými vzory. Pastelové odstíny především bílé, modré a fialové. Levandule je typická pro Francii. Jako dekoraci používáme starozlato, porcelán, čalouněné židle, záclony, závěsy, písmo ve výšivkách.

Další styly interiérů: koloniální, industriální, americký, arabský, britský, italský, japonský, indický, skandinávský, španělský, gotický, secese, viktoriánský, námořní, vintage, zen, etno, orientální, asijský...

Inspirujte se a vyberte si křišťálový lustr podle místnosti a stylu interiéru >>

www.artcrystal.cz

Potřebujete poradit?

S OBJEDNÁVKOU VÁM RÁDI PORADÍME    Po - Pá 8 - 16h

Pomoc

Vítězslav Tomeš
T: +420 775 228 988
WhatsApp
M: vita.tomes@artcrystal.cz

Přihlášení