Krása a dokonalý třpyt českých křišťálových lustrů na vlastní oči - sobota 4. 12. 2021. Více informací ZDE >>

Styly interiérového designu. Který je vám nejbližší?

Přidáno: 22. 6. 2020 15:43:45

22 Červen 2020

Každý styl interiéru by měl odpovídat především životnímu stylu jeho uživatele. Řeší tedy především vnitřní uspořádání bytu nebo domu z hlediska jeho praktičnosti a celkového estetického vyznění. Interiérový design si klade za cíl sladění jednotlivých prvků interiéru – nábytku, osvětlení, podlah, barev a dalších částí interiéru.

Styly interiérového designu. Který je vám nejbližší?

style interior


Městská klasika

Tento styl nejčastěji používá nejmodernější materiály, ale se stylem a formou prvorepublikových městských bytů a vil. Materiály mohou být i velmi ušlechtilé a drahé jako je například mramor, klasické parkety z exotických dřev nebo hedvábí použité na závěsy, křištálové lustry a kůže.

Městská a příměstská moderna

Představuje typické zařízení novostavby městského bytu nebo domku příměstského satelitu. Dřívější obyvatelé městských bytů si přinášejí na „venkov" nejen zvyky a způsoby, ale i pocit městského luxusu ve formě moderního zařízení a nábytku. Používají se nejposlednější trendy, chlupaté koberce, vysoké lesky, dlaždice, dřevo. I barevnost a hravost doplňků.

Rustikální styl (venkovský, selský)

Styl, který respektuje české tradice a mentalitu. Inspirace vychází z vesnických statků a domků většinou z doby před první republikou. Vybavení však už může přejímat modernější prvky současného života. Používají se přírodní materiály jako je cihla, dřevo (masiv), len, bavlna. Často používané jsou truhly, zdobný a vyřezávaný nábytek, zelená barva, proužky, kostky. Styl, který je spojen s přírodou.

Historizující styl

V tomto stylu se mohou kombinovat jak moderní kusy, tak repliky nebo historické kusy nábytku v kombinaci s jednoduchým designem, různé barevné kombinace, textilní dekorace a doplňky kopírují historii.

Minimalistický styl

Někdy také puristický, od první poloviny 20. století, používá střízlivé formy a rovné linie, které se v interiéru navzájem doplňují a dodávají mu eleganci a harmonii. Kořeny tohoto stylu sahají k Bauhausu (německá škola designu), který vycházel z funkčnosti a otevřeného prostoru. Maximálně oprostit stavbu od dekoru a upřednostnit strukturu a konstrukci. Výsledek dosáhnout co nejmenšími prostředky.


living room crystal chandelier


Provence styl

Velké prosvětlené interiéry s otevřeným francouzským oknem do zahrady. Bělené dřevo nebo jemný kovaný nábytek. Mnoho textilních a drobných dekoračních předmětů s květinovými vzory. Pastelové odstíny především bílé, modré a fialové. Levandule je typická pro Francii. Jako dekoraci používáme starozlato, porcelán, čalouněné židle, záclony, závěsy, písmo ve výšivkách.

Další styly interiérů: koloniální, industriální, americký, arabský, britský, italský, japonský, indický, skandinávský, španělský, gotický, secese, viktoriánský, námořní, vintage, zen, etno, orientální, asijský...

 

Potřebujete poradit?

S OBJEDNÁVKOU VÁM RÁDI PORADÍME    Po - Pá 8 - 16h

Hana Vavrova  Hana Vávrová
  T: +420 725 087 878
  M: vavrova@artcrystal.cz 

whatsapp 

Reference našich zákazníků

 • Eva Chovancová, Opava

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, pane Tomeši, vaše lustry jsou kouzelné, přenádherné a mají duši. Máme ho v pokoji a každý kdo k nám přijde ho nepřejde bez povšimnutí. Všem se líbí, nešetří chválou! Vydrželi bychom se na něj dívat hodiny. Přeji Vám mnoho úspěchů a stejně nadšených zákazníků.
 • Jana Vojáčková, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, děkujeme Vám za vyčerpávajicí snahu. Jak lustr tak nástěnná osvětlení plus ověsy předčilo naše očekávání. Jsme nadmíru spokojeni. A těšíme se do budoucna na další spolupráci. Přejeme Vám další spokojené zákazníky jako jsme my.
 • Miroslav Flax, Plzeň

  Hodnocení: 5 / 5
  Krásný dobrý den pane Tomeši, objednali jsme u Vás čtyři nádherná světla. Mnohokráte Vám děkujeme za tyto šperky, jenž jste stvořili pro náš domov. Za celou rodinu děkuji Vám i všem pracovníkům se "zlatými ručičkami" a držím palce, at' se tomuto řemeslu stále daří.
 • Jana Černá, Velký Újezd

  Hodnocení: 5 / 5
  Přeji pěkný den pane Tomeši, chtěla jsem Vám poděkovat za zaslání našemu lustru, zásilka přišla v pořádku a manžel včera lustr namontoval. Dnes jsem se v přiložených rukavičkách pustila do zavěšování štrasových ověsů, lustr vypadá naprosto úchvatně!
 • Jan Hrubeš, Most

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, dodané lustry jsou krásné, v mém domě jen září. Děkuji za individuální přístup kdy jste mi podle fota ověsu z lustru, který jsem měl už doma dobře poradil a vybral nástěnné svítidla, které jsou shodné ke stávajícímu. Děkuji za osobní přistup a "doladění" mé zakázky. Vše k mé naprosté spokojenosti. Díky.
 • Eva Beránková, Kraslice

  Hodnocení: 5 / 5
  Děkuji moc za lustry. Již je mám nainstalované. Jsou moc pěkné a krásně svítí. Přeji moc spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Jaroslav Slavík, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, s nákupem lustru od firmy Artcrystal jsem byl naprosto spokojený. Na zakázku nám bez problému prodloužili tyč lustru a elektroinstalaci a to v běžném dodacím termínu. Ochota a profesionalita pracovníků firmy byla na úrovni. Lustr v kvalitě, kterou jsem požadoval zvýšil prestiž naší kanceláře.
 • Marie Dvořáková, Chlumčany

  Hodnocení: 5 / 5
  V prosinci jsem si zakoupila vaše křišťálové lustry. Od té chvíle se s nimi denně těším a obdivuji práci lidských rukou. Lituji jen toho, že jsem si vaše výrobky nekoupila již dříve. Zdravím vás a s přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Dana Geržová, Šternberk

  Hodnocení: 5 / 5
  Vaši firmu mohu jenom doporučit. Vynikající komunikace, krásný lustr a ještě jste zavolali jestli je vše v pořádku. Dávám 5 hvězdiček.
 • Hana Žítková, Předměřice

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý večer, pane Tomeši. Ráda bych Vám poděkovala za urgentní vyřízení mé objednávky. Zboží došlo v pořádku, lustry již visí a jsou krásné. Srdečně Vás zdravím a přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Kateřina Kyselová, Frýdek-Místek

  Hodnocení: 5 / 5
  Vážený pane Tomeši, mnohokrát děkuji za vaše lustry. Oba dorazily v pořádku, nic nechybí, nic se nerozbilo. Jsou nádherné a jen čekám, kdy konečně manžel přijede ze služební cesty, aby mi je pověsil. Přeji hezký den a mnoho spojených zákazníků.
 • Zdena Soukupová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, děkuji za dodávku krásného lustru. Jsem ráda, že ještě existují české firmy, které prodávají kvalitní české zboží. Přeji mnoho zdaru a mnoho spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Eva Vášová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Vážený pane Tomeši, vyřizuji poděkování od celé rodiny Ferrando Camoletto Vám i celému týmu za odvedení skvělé práce při vybavení jejich vily v Turíně křišťálovými lustry. Jsou velmi spokojení a lustry se jim moc líbí. Budeme s Vámi počítat po dokončení rekonstrukce jejich domu v Praze v příštím roce.
 • Vladimír Vjačka, Frýdek-Místek

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den pane Tomeši, krásné a kvalitní zboží. Hlavně opravdu dobře zabalené. Pozitivní zkušenosti. Doufám, že obchod nezrušíte a nenahradí ho levné šmejdy. Obchod doporučuji.
 • Klára Steinerová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, nákup byl velmi jednoduchý, telefonické dotazy byly srozumitelně zodpovězeny, všechny části lustru byly přehledně a pečlivě zabalené, montáž je jednoduchá. Lustr je nádherný!!!
 • Jarka Netíková, Nový Poddvorov

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, paní Mikulášová, ještě jednou děkuji za perfektní práci, jak z Vaší strany jako kontaktní osoby, tak za odvedenou práci na zboží samotném. Lustr je opravdu nádherný a jeho skládání byl nevšední a vzrušující zážitek. Přeji Vám hodně úspěchů a i nadále hodně spokojených zákazníků.

Sledujte nás na sociálních sítích

facebook        instagram       pinterest     youtube

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení