Navštivte náš showroom - křišťálové lustry na vlastní oči + sleva 10% - So 02. 03. 2024. Více informací ZDE >>

Aktuální trend inteligentního osvětlení

Přidáno: 2. 9. 2022 10:21:34

02 Září 2022

Chytrá domácnost už dávno není jen sci-fi vize, ale fenomén dnešní doby, který se pomalu stává standardem. Není se čemu divit – v současné době každý hledá cesty, jak zefektivnit nákladové položky a ušetřit energii. A právě k tomu (mimo jiné) pomáhá aktuální trend inteligentního osvětlení. Pojďme si ho stručně představit.

Aktuální trend inteligentního osvětlení

 

chytre osvetleni kuchyne

 

Co je inteligentní osvětlení?

Inteligentní osvětlení dokážete pohodlně ovládat i na dálku. Jeho „chytrost" z technologického pohledu spočívá v připojení svítidla či žárovky do systému domácí automatizace nebo sítě Wi-Fi, ZigBee či Bluetooth, k níž se můžete připojit ze svého mobilního zařízení.


V rámci domácnosti i z druhého konce světa

Svítidla napojená do sítě Bluetooth mají omezený dosah zhruba 15–30 metrů, takže je můžete z mobilu nebo tabletu ovládat především v rámci domácnosti, ze zahrady, terasy či garáže.

Ty připojené k Wi-Fi či ZigBee však lze ovládat odkudkoliv. Klidně i z karibské pláže, během lyžovačky v Alpách nebo při putování Grand Canyonem.

 

osvětleni na wifi

Jaké mohou být funkce inteligentního osvětlení?

Zapínání a vypínání

Základem je samozřejmě vypínání a zapínání svítidel na dálku. To oceníte v situaci, kdy jste opustili domov a zapomněli zhasnout nebo když jste odešli z osvětlené místnosti a z původně plánované chvilky se stal delší čas.

Můžete si třeba sestavit časové plány a místo budíku se každý pracovní den vzbudit šetrnější metodou – rozsvícením světla v ložnici.

Regulace intenzity a barvy

S chytrým osvětlením lze také regulovat intenzitu a barvu světla i bez klasického stmívače, takže prostřednictvím mobilu nebo tabletu si snadno nastavíte, jestli zrovna potřebujete mít v obýváku jasně bílé světlo pro práci, nebo si zpříjemníte odpočinek světlem zlatavé barvy.

regulace intenzity světla

 

Kontrola spotřeby

Stačí se podívat do telefonu a hned zjistíte, kolik které osvětlení spotřebovalo nebo právě spotřebovává energie.

Tyto základní funkce můžete ovládat skrze síť Wi-Fi, Zigbee nebo Bluetooth a pro „domácí svícení" bohatě stačí. Následující už platí spíše pro veřejné budovy a domácnosti, které jsou řízené systémem automatizace.

Reakce na pohyb

Další užitečnou funkci představuje reakce na pohyb. Tu oceníte především ve večerních hodinách, kdy se po aktivaci senzoru automaticky rozsvítí světlo tam, kam jste právě vstoupili, takže nemusíte během cesty na záchod složitě pátrat po spínači nebo telefonu.

Můžete ale mít tuto vychytávku nastavenou pouze pro sekundární zdroj osvětlení v obýváku, takže když během sledování filmu vstanete, nerozsvítí se křišťálový lustr, ale jenom lampička či nástěnné svítidlo. Vy tak nepůjdete po tmě a ostatní zase nebudou rušeni.

Reakce na venkovní osvětlení

Velmi oblíbená je také funkce reagování na soumrak, kdy systém zaznamená snížení přírodního světla a automaticky spustí nebo zintenzivní vybranéh osvětlení, což se využívá hlavně v obchodech a kancelářských budovách, kde potřebujete lidi udržet soustředěné a „fresh".


chytre osvetleni obyvaku

 

Ovládání hlasem

Se systémem domácí automatizace není třeba ovládat svítidla manuálně, protože se dokážou spouštět sami podle přesně nastavených parametrů, ale když už chcete být „pány světla", můžete kromě mobilní aplikace a nástěnných tlačítek využít hlasové ovládání. Chytré technologii stačí pouze říct, kde co má rozsvítit či zhasnout – a ona vás poslechne.

 

Inteligentní osvětlení a křišťálové lustry

I s našimi křištáľovými lustry můžete svítit „chytře". Lze to udělat třemi způsoby:


1. Objednáte si nový křišťálový lustr se speciálním požadavkem, že ho zapojíte do systému chytrého domu

To je zejména případ novostaveb. Při ní stačí nezapomenout na kabeláž pro „smart home", i když ji třeba hned ze začátku nevyužijete naplno. Pak vám rádi vyrobíme křišťálový lustr nebo nástěnné svítidlo s vícežilovou kabeláží, která se jednoduše zapojí do chytrého systému osvětlení.


2. Zapojíte současný křišťálový lustr do systému chytrého domu

Tento postup využijete, pokud máte náš křišťálový lustr už nějaký čas, ale rekonstrukci jste provedli až nyní. V takovém případě k přívodu elektrického proudu připojíte malou „chytrou" sběrnici, která bude umístěna mezi kabely ze stropu domu a kabely lustru.
Tato sběrnice se schová do krytu háku lustru (baldachýnu) a potom se postará o všechny potřebné funkce chytrého domu.


3. Vložíte si do současného křišťálového lustru chytré žárovky

... a pomocí mobilu si je budete regulovat. Pokud chcete ovládat jen intenzitu světla z jednoho lustru (třeba křišťálový lustr v obýváku), tak vám bohatě stačí tento nejjednodušší způsob.


Jsme tu pro vás

Nyní už víte, v čem spočívá aktuální trend inteligentního osvětlení i jak do něj implementujete naše křišťálové lustry. Potřebujete ještě s něčím poradit? Kontaktujte nás. Rádi vám pomůžeme. A společně naladíme vaši chytrou domácnost do tónů, které vám budou maximálně vyhovovat.

 

 

 

Potřebujete poradit?

S OBJEDNÁVKOU VÁM RÁDI PORADÍME    Po - Pá 8 - 16h

Hana Vavrova  Hana Vávrová
  T: +420 725 087 878
  M:vavrova@artcrystal.cz 

whatsapp 

Reference našich zákazníků

 • Anna Lattischová, Kynšperk

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, před chvílí dorazila lampa, je v pořádku a je nádherná. Moc děkuju za vaši práci, splnila jsem si sen a teď budu šetřit na lampičky do ložnice:-). Mám už od Vás lustr a max. spokojenost. Pozdravuji všechny co vytváří tuhle krásu a za Váš servis děkuji. Krásný den Vám všem. S úctou Lattischová Anna ;-)
 • Lucie Kozelková, Tábor

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den paní Vávrová, jsem absolutně nadšená a tolik spokojená s dodaným lustrem. Je to šperk mého salonu, všem zákaznicím se moc libí. Je opravdu kouzelný. A když na nej zasvítí paprsek slunce z venku, lustr neskutečně kouzlí a po zdech je spousty drahokamů :-)). S pozdravem a velkým díky.
 • Eva Chovancová, Opava

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, pane Tomeši, vaše lustry jsou kouzelné, přenádherné a mají duši. Máme ho v pokoji a každý kdo k nám přijde ho nepřejde bez povšimnutí. Všem se líbí, nešetří chválou! Vydrželi bychom se na něj dívat hodiny. Přeji Vám mnoho úspěchů a stejně nadšených zákazníků.
 • Jana Vojáčková, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, děkujeme Vám za vyčerpávajicí snahu. Jak lustr tak nástěnná osvětlení plus ověsy předčilo naše očekávání. Jsme nadmíru spokojeni. A těšíme se do budoucna na další spolupráci. Přejeme Vám další spokojené zákazníky jako jsme my.
 • Miroslav Flax, Plzeň

  Hodnocení: 5 / 5
  Krásný dobrý den pane Tomeši, objednali jsme u Vás čtyři nádherná světla. Mnohokráte Vám děkujeme za tyto šperky, jenž jste stvořili pro náš domov. Za celou rodinu děkuji Vám i všem pracovníkům se "zlatými ručičkami" a držím palce, at' se tomuto řemeslu stále daří.
 • Jana Černá, Velký Újezd

  Hodnocení: 5 / 5
  Přeji pěkný den pane Tomeši, chtěla jsem Vám poděkovat za zaslání našemu lustru, zásilka přišla v pořádku a manžel včera lustr namontoval. Dnes jsem se v přiložených rukavičkách pustila do zavěšování štrasových ověsů, lustr vypadá naprosto úchvatně!
 • Jan Hrubeš, Most

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, dodané lustry jsou krásné, v mém domě jen září. Děkuji za individuální přístup kdy jste mi podle fota ověsu z lustru, který jsem měl už doma dobře poradil a vybral nástěnné svítidla, které jsou shodné ke stávajícímu. Děkuji za osobní přistup a "doladění" mé zakázky. Vše k mé naprosté spokojenosti. Díky.
 • Eva Beránková, Kraslice

  Hodnocení: 5 / 5
  Děkuji moc za lustry. Již je mám nainstalované. Jsou moc pěkné a krásně svítí. Přeji moc spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Jaroslav Slavík, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, s nákupem lustru od firmy Artcrystal jsem byl naprosto spokojený. Na zakázku nám bez problému prodloužili tyč lustru a elektroinstalaci a to v běžném dodacím termínu. Ochota a profesionalita pracovníků firmy byla na úrovni. Lustr v kvalitě, kterou jsem požadoval zvýšil prestiž naší kanceláře.
 • Marie Dvořáková, Chlumčany

  Hodnocení: 5 / 5
  V prosinci jsem si zakoupila vaše křišťálové lustry. Od té chvíle se s nimi denně těším a obdivuji práci lidských rukou. Lituji jen toho, že jsem si vaše výrobky nekoupila již dříve. Zdravím vás a s přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Dana Geržová, Šternberk

  Hodnocení: 5 / 5
  Vaši firmu mohu jenom doporučit. Vynikající komunikace, krásný lustr a ještě jste zavolali jestli je vše v pořádku. Dávám 5 hvězdiček.
 • Hana Žítková, Předměřice

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý večer, pane Tomeši. Ráda bych Vám poděkovala za urgentní vyřízení mé objednávky. Zboží došlo v pořádku, lustry již visí a jsou krásné. Srdečně Vás zdravím a přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Kateřina Kyselová, Frýdek-Místek

  Hodnocení: 5 / 5
  Vážený pane Tomeši, mnohokrát děkuji za vaše lustry. Oba dorazily v pořádku, nic nechybí, nic se nerozbilo. Jsou nádherné a jen čekám, kdy konečně manžel přijede ze služební cesty, aby mi je pověsil. Přeji hezký den a mnoho spojených zákazníků.
 • Zdena Soukupová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, děkuji za dodávku krásného lustru. Jsem ráda, že ještě existují české firmy, které prodávají kvalitní české zboží. Přeji mnoho zdaru a mnoho spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Eva Vášová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Vážený pane Tomeši, vyřizuji poděkování od celé rodiny Ferrando Camoletto Vám i celému týmu za odvedení skvělé práce při vybavení jejich vily v Turíně křišťálovými lustry. Jsou velmi spokojení a lustry se jim moc líbí. Budeme s Vámi počítat po dokončení rekonstrukce jejich domu v Praze v příštím roce.
 • Vladimír Vjačka, Frýdek-Místek

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den pane Tomeši, krásné a kvalitní zboží. Hlavně opravdu dobře zabalené. Pozitivní zkušenosti. Doufám, že obchod nezrušíte a nenahradí ho levné šmejdy. Obchod doporučuji.
 • Klára Steinerová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, nákup byl velmi jednoduchý, telefonické dotazy byly srozumitelně zodpovězeny, všechny části lustru byly přehledně a pečlivě zabalené, montáž je jednoduchá. Lustr je nádherný!!!
 • Jarka Netíková, Nový Poddvorov

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, paní Mikulášová, ještě jednou děkuji za perfektní práci, jak z Vaší strany jako kontaktní osoby, tak za odvedenou práci na zboží samotném. Lustr je opravdu nádherný a jeho skládání byl nevšední a vzrušující zážitek. Přeji Vám hodně úspěchů a i nadále hodně spokojených zákazníků.
 • Eva Zdráhalová, Vsetín

  Hodnocení: 5 / 5
  Paní Vávrová, převzala jsem zásilku - a jsem opět velmi spokojená se zbožím, jeho balením i rychlým doručením. Děkuji!

Sledujte nás na sociálních sítích

facebook        instagram       pinterest     youtube

  

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Naše webová stránka ukládá data na vašem zařízení (cookies a úložiště prohlížeče), aby bylo možné identifikovat vaši relaci a dosáhnout základní funkčnosti platformy, zážitku z prohlížení a zabezpečení.
Můžeme ukládat data na vašem zařízení (soubory cookie a úložiště prohlížeče), abychom mohli poskytovat doplňkové funkce, které zlepšují váš zážitek z prohlížení, ukládat některé vaše preference bez uživatelského účtu nebo bez přihlášení, používat skripty a/nebo zdroje třetích stran, widgety atd.
Použití analytických nástrojů nám umožňuje lépe porozumět potřebám našich návštěvníků a tomu, jak naši stránku používají. Můžeme použít nástroje první nebo třetí strany ke sledování nebo zaznamenávání vašeho procházení našich webových stránek, k analýze nástrojů nebo komponent, se kterými jste interagovali nebo je používali, k zaznamenávání konverzních událostí a podobně.
Můžeme používat soubory cookie a nástroje třetích stran k vylepšení nabídky produktů a/nebo služeb naší nebo našich partnerů, její relevance pro vás na základě produktů nebo stránek, které jste navštívili na tomto webu nebo na jiných webových stránkách.
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení