Navštivte náš showroom - křišťálové lustry na vlastní oči + sleva 10% - So 02. 03. 2024. Více informací ZDE >>

Jak správně vybrat osvětlení do ložnice

Přidáno: 23. 5. 2022 10:13:27

23 Květen 2022

Ložnice představuje naše útočiště před okolním světem. Odpočíváme tam po náročném dni a čerpáme síly na ty, které teprve přijdou. Proto je nezbytné, abychom v ní měli maximální komfort. A k tomu patří i vhodně zvolené osvětlení. Podívejte se, jak ho vyberete.

Jak správně vybrat osvětlení do ložnice


lustr v loznici

 

Výběr osvětlení není radno podceňovat. Dokáže totiž zcela zásadně změnit ráz místnosti. Můžete jím dokonale sladit celý interiér a vdechnout mu správnou atmosféru, ale také vytvořit prostor, kde vám nebude příjemně. A to zrovna v ložnici rozhodně nechcete.

Tam potřebujete harmonii, jež člověku umožní „vypnout" – bez ohledu na to, jestli zrovna chcete relaxovat při čtení knížky, chvilce romantiky, sledování televize, nebo patříte mezi ty, kteří odpočívají uklízením pokoje.

Navíc každé ráno musíte po probuzení chtě nechtě zase „zapnout", obléknout se a sladit outfit před odchodem do práce. A to vše by mělo osvětlení zohledňovat.


Jaké osvětlení do ložnice

Do ložnice je vhodné umístit osvětlení s nižší intenzitou světla. Ideální volbou jsou světla s teplým bílým odstínem, která působí uklidňujícím dojmem a jsou šetrná pro oči.

Při výběru vhodného světla do ložnice je také důležité vzít v úvahu prostorové možnosti místnosti. Podle toho lze vybírat ze širokého spektra různých typů světel, včetně stropních svítidel, lustrů, bodových světel, nástěnných světel, stolních lamp, podlahových lamp, LED pásků atd.

 

Jedno osvětlení do ložnice zpravidla nestačí

I do ložnice doporučujeme zkombinovat vícero zdrojů osvětlení. Volba toho dominantního záleží na třech faktorech: vašem vkusu, interiéru ložnice a výšce stropu.

Ta určuje, jestli si můžete „dovolit" klasický křišťálový lustr, který je prostorově náročnější, nebo bude lepší se raději (obrazně řečeno) držet při zemi a vybrat si nějaké přisazené svítidlostropní ověsové svítidlo s nízkou konstrukcí nebo jednoduchou stropní bodovku.


kristalovy lustr v loznici

 

Jaký lustr do ložnice

Ideální volbou pro ložnici je použití lustru, vyzařující teplé bílé světlo, které není příliš intenzivní, ale zároveň místnost dostatečně osvětlí. Lustr do ložnice by měl být umístěn uprostřed místnosti pro dosažení rovnoměrného rozložení světla.

Při výběru lustru do ložnice je zároveň důležité zohlednit několik faktorů, mezi které patří velikost místnosti, styl interiéru a potřebná funkčnost svítidla.

 

Křišťálové lustry se hodí do každého stylu interiérového designu

A opravdu se nemusíte bát, že by do vaší ložnice křišťálový lustr nepasoval a působil v ní jako pěst na oko, protože ji nemáte v zámeckém stylu. Po nahlédnutí do naší bohaté nabídky lustrů do ložnice rychle zjistíte, že skvěle zapadnou do jakéhokoliv interiéru a vypadají krásně, nejen když jsou s místností dokonale sladěné, ale i když představují designový protiklad a kontrastní prvek.


Jen křišťálový lustr nestačí

Ložnice nám ale slouží k více účelům, takže pouze křišťálový lustr či jiný typ svítidla na stropě vám rozhodně nebude stačit. Bude ho třeba doplnit minimálně lampičkou. Na noční stolek samozřejmě patří stolní lampa, která může být křišťálová, mosaznáověsová nebo moderní.

Fajnšmekři a lidé s prostornější ložnicí často preferují podlahové lampy, které si postaví do rohu místnosti, ke křeslu nebo vedle postele.


kristalový lustr v interieru loznice


Pokud máte v ložnici zrcadlo, u něhož se oblékáte, doporučujeme minimálně zvážit umístit do jeho blízkosti také nějaké nástěnné svítidlo, abyste se přitom vždy jasně viděli, ale zároveň nemuseli rozsvěcet primární zdroj světla a budit tak partnera.

Čím dál populárnější pak je i tzv. náladové osvětlení, které slouží vyloženě k budování příjemné atmosféry a zintenzivnění prožitku relaxace. Jedná se především o LED pásky, jimiž můžete oblepit postel nebo pozadí televize a večer je po zhasnutí primárních a sekundárních světel rozsvítit, aby podpořily dobrou náladu.


Umístění svítidel v ložnici

Rozmístění jednotlivých svítidel v jednotlivých částech pokoje pak záleží čistě na vás. Podstatné je, aby osvětlení nijak nerušilo, vytvářelo příjemnou atmosféru a designově zapadalo do stylu dané místnosti.

Díky menším svítidlům nebo regulátorům osvětlení můžete v každé místnosti vytvořit funkční prostory, kdy část s jasnějším světlem je určena na práci (mnoho lidí má v ložnici i pracovní stůl, kde v rámci home office normálně pracují), zatímco tmavší zákoutí skvěle poslouží relaxaci.


Důležité jsou i vlastnosti světla

Až doposud jsme se věnovali výběru zdroje osvětlení do ložnice. K vaší 100% spokojenosti a navození báječné atmosféry po každém rozsvícení však potřebujete, aby jím vyzařované světlo mělo i správné vlastnosti.

Každé osvětlení musí mít vhodnou (a vám při aktivitě, kterou během za jeho svitu budete provádět, příjemnou) barvu a intenzitu světla. A všechny zdroje potřebují mít dohromady správnou svítivost. Při výběru světla nezapomínejte, aby ve vaší ložnici nebylo modré světlo, jelikož není vhodné pro spánek.

Vše důležité ohledně volby vhodných vlastností světla najdete v našich článcích čím se liší barvy světlajakou zvolit intenzitu světla.


Jsme tu pro vás

Hledáte ještě inspiraci, jaké vybrat osvětlení do ložnice? Podívejte se, že křišťálová svítidla mohou její ozdobou. Potřebujete poradit? Kontaktujte nás. Rádi vám pomůžeme. A společně naladíme vaši ložnici do tónů, které vám budou maximálně vyhovovat.

 

 

Potřebujete poradit?

S OBJEDNÁVKOU VÁM RÁDI PORADÍME    Po - Pá 8 - 16h

Hana Vavrova  Hana Vávrová
  T: +420 725 087 878
  M:vavrova@artcrystal.cz 

whatsapp 

Reference našich zákazníků

 • Anna Lattischová, Kynšperk

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, před chvílí dorazila lampa, je v pořádku a je nádherná. Moc děkuju za vaši práci, splnila jsem si sen a teď budu šetřit na lampičky do ložnice:-). Mám už od Vás lustr a max. spokojenost. Pozdravuji všechny co vytváří tuhle krásu a za Váš servis děkuji. Krásný den Vám všem. S úctou Lattischová Anna ;-)
 • Lucie Kozelková, Tábor

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den paní Vávrová, jsem absolutně nadšená a tolik spokojená s dodaným lustrem. Je to šperk mého salonu, všem zákaznicím se moc libí. Je opravdu kouzelný. A když na nej zasvítí paprsek slunce z venku, lustr neskutečně kouzlí a po zdech je spousty drahokamů :-)). S pozdravem a velkým díky.
 • Eva Chovancová, Opava

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, pane Tomeši, vaše lustry jsou kouzelné, přenádherné a mají duši. Máme ho v pokoji a každý kdo k nám přijde ho nepřejde bez povšimnutí. Všem se líbí, nešetří chválou! Vydrželi bychom se na něj dívat hodiny. Přeji Vám mnoho úspěchů a stejně nadšených zákazníků.
 • Jana Vojáčková, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, děkujeme Vám za vyčerpávajicí snahu. Jak lustr tak nástěnná osvětlení plus ověsy předčilo naše očekávání. Jsme nadmíru spokojeni. A těšíme se do budoucna na další spolupráci. Přejeme Vám další spokojené zákazníky jako jsme my.
 • Miroslav Flax, Plzeň

  Hodnocení: 5 / 5
  Krásný dobrý den pane Tomeši, objednali jsme u Vás čtyři nádherná světla. Mnohokráte Vám děkujeme za tyto šperky, jenž jste stvořili pro náš domov. Za celou rodinu děkuji Vám i všem pracovníkům se "zlatými ručičkami" a držím palce, at' se tomuto řemeslu stále daří.
 • Jana Černá, Velký Újezd

  Hodnocení: 5 / 5
  Přeji pěkný den pane Tomeši, chtěla jsem Vám poděkovat za zaslání našemu lustru, zásilka přišla v pořádku a manžel včera lustr namontoval. Dnes jsem se v přiložených rukavičkách pustila do zavěšování štrasových ověsů, lustr vypadá naprosto úchvatně!
 • Jan Hrubeš, Most

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, dodané lustry jsou krásné, v mém domě jen září. Děkuji za individuální přístup kdy jste mi podle fota ověsu z lustru, který jsem měl už doma dobře poradil a vybral nástěnné svítidla, které jsou shodné ke stávajícímu. Děkuji za osobní přistup a "doladění" mé zakázky. Vše k mé naprosté spokojenosti. Díky.
 • Eva Beránková, Kraslice

  Hodnocení: 5 / 5
  Děkuji moc za lustry. Již je mám nainstalované. Jsou moc pěkné a krásně svítí. Přeji moc spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Jaroslav Slavík, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, s nákupem lustru od firmy Artcrystal jsem byl naprosto spokojený. Na zakázku nám bez problému prodloužili tyč lustru a elektroinstalaci a to v běžném dodacím termínu. Ochota a profesionalita pracovníků firmy byla na úrovni. Lustr v kvalitě, kterou jsem požadoval zvýšil prestiž naší kanceláře.
 • Marie Dvořáková, Chlumčany

  Hodnocení: 5 / 5
  V prosinci jsem si zakoupila vaše křišťálové lustry. Od té chvíle se s nimi denně těším a obdivuji práci lidských rukou. Lituji jen toho, že jsem si vaše výrobky nekoupila již dříve. Zdravím vás a s přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Dana Geržová, Šternberk

  Hodnocení: 5 / 5
  Vaši firmu mohu jenom doporučit. Vynikající komunikace, krásný lustr a ještě jste zavolali jestli je vše v pořádku. Dávám 5 hvězdiček.
 • Hana Žítková, Předměřice

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý večer, pane Tomeši. Ráda bych Vám poděkovala za urgentní vyřízení mé objednávky. Zboží došlo v pořádku, lustry již visí a jsou krásné. Srdečně Vás zdravím a přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Kateřina Kyselová, Frýdek-Místek

  Hodnocení: 5 / 5
  Vážený pane Tomeši, mnohokrát děkuji za vaše lustry. Oba dorazily v pořádku, nic nechybí, nic se nerozbilo. Jsou nádherné a jen čekám, kdy konečně manžel přijede ze služební cesty, aby mi je pověsil. Přeji hezký den a mnoho spojených zákazníků.
 • Zdena Soukupová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, děkuji za dodávku krásného lustru. Jsem ráda, že ještě existují české firmy, které prodávají kvalitní české zboží. Přeji mnoho zdaru a mnoho spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Eva Vášová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Vážený pane Tomeši, vyřizuji poděkování od celé rodiny Ferrando Camoletto Vám i celému týmu za odvedení skvělé práce při vybavení jejich vily v Turíně křišťálovými lustry. Jsou velmi spokojení a lustry se jim moc líbí. Budeme s Vámi počítat po dokončení rekonstrukce jejich domu v Praze v příštím roce.
 • Vladimír Vjačka, Frýdek-Místek

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den pane Tomeši, krásné a kvalitní zboží. Hlavně opravdu dobře zabalené. Pozitivní zkušenosti. Doufám, že obchod nezrušíte a nenahradí ho levné šmejdy. Obchod doporučuji.
 • Klára Steinerová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, nákup byl velmi jednoduchý, telefonické dotazy byly srozumitelně zodpovězeny, všechny části lustru byly přehledně a pečlivě zabalené, montáž je jednoduchá. Lustr je nádherný!!!
 • Jarka Netíková, Nový Poddvorov

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, paní Mikulášová, ještě jednou děkuji za perfektní práci, jak z Vaší strany jako kontaktní osoby, tak za odvedenou práci na zboží samotném. Lustr je opravdu nádherný a jeho skládání byl nevšední a vzrušující zážitek. Přeji Vám hodně úspěchů a i nadále hodně spokojených zákazníků.
 • Eva Zdráhalová, Vsetín

  Hodnocení: 5 / 5
  Paní Vávrová, převzala jsem zásilku - a jsem opět velmi spokojená se zbožím, jeho balením i rychlým doručením. Děkuji!

Sledujte nás na sociálních sítích

facebook        instagram       pinterest     youtube

  

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Naše webová stránka ukládá data na vašem zařízení (cookies a úložiště prohlížeče), aby bylo možné identifikovat vaši relaci a dosáhnout základní funkčnosti platformy, zážitku z prohlížení a zabezpečení.
Můžeme ukládat data na vašem zařízení (soubory cookie a úložiště prohlížeče), abychom mohli poskytovat doplňkové funkce, které zlepšují váš zážitek z prohlížení, ukládat některé vaše preference bez uživatelského účtu nebo bez přihlášení, používat skripty a/nebo zdroje třetích stran, widgety atd.
Použití analytických nástrojů nám umožňuje lépe porozumět potřebám našich návštěvníků a tomu, jak naši stránku používají. Můžeme použít nástroje první nebo třetí strany ke sledování nebo zaznamenávání vašeho procházení našich webových stránek, k analýze nástrojů nebo komponent, se kterými jste interagovali nebo je používali, k zaznamenávání konverzních událostí a podobně.
Můžeme používat soubory cookie a nástroje třetích stran k vylepšení nabídky produktů a/nebo služeb naší nebo našich partnerů, její relevance pro vás na základě produktů nebo stránek, které jste navštívili na tomto webu nebo na jiných webových stránkách.
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení