Navštivte náš showroom - křišťálové lustry na vlastní oči + sleva 10% - So 02. 03. 2024. Více informací ZDE >>

Druhy osvětlení

Přidáno: 22. 4. 2022 13:10:32

22 Duben 2022

Méně někdy bývá více. Často ale více opravdu znamená “více”. Například při volbě osvětlení. V takovém případě totiž určitě uvítáte, že máte možnost vybrat z mnoha typů svítidel, která se dají kreativně kombinovat tak, aby váš domov obrazně i doslova rozsvítily. Podívejte se, jaké existují druhy osvětlení.

Druhy osvětlení

 

1. Stropní svítidla a lustry

Každá místnost by měla mít minimálně jedno centrální svítidlo, které tvoří hlavní osvětlení daného prostoru. Zpravidla se jedná o tzv. stropní svítidlo, jehož umístění je "strategicky" nejlepší. Může být buď ke stropu přisazené, nebo na něm zavěšené.


stropni svitidla

 

Stropní svítidla přisazená ke stropu představují vhodný typ osvětlení do místností s nízkým stropem, kde by klasické závěsné lustry bez ohledu na jejich krásu mohly spíše překážet. Jsou přizpůsobeny pro montáž přímo na strop, takže jejich instalace není nic těžkého.


Kromě přisazených stropních svítidel nabízíme i mnoho typů s nižší konstrukcí, které jsou připevněné na krátkém držáku, díky němu také nezaberou moc místa a hodí se do takřka každé místnosti. Tato stropní svítidla nabízíme v mnoha tvarech: košovém, hranatém, vlnovitém, válcovém, kaskádovém, hruškovitém, spirálovématypickém i bodovém.
Speciální kategorii pak tvoří závěsná křišťálová svítidla, které sice mají o něco delší konstrukci, než dříve jmenovaná, ale stále se nepočítají mezi klasické lustry.


Naše přisazená stropní svítidla i ta s nižší konstrukcí navíc obsahují tzv. ověsy. Jde o křišťálové ozdoby nejrůznějších tvarů a designů, které dodávají svítidlům jedinečný vzhled.


lustry

 

Závěsná svítidla samozřejmě představují také lustry. Tento honosný zdroj osvětlení sice vyžaduje trochu více prostoru, ale zároveň je můžete využít opravdu kdekoliv. V obýváku, kuchyniložnici i na chodbě.
Obecně platí, že lustry do obýváku či haly mohou být víceramenné, zatímco u těch do kuchyně, pracovny, ložnice či dětského pokoje postačí menší počet ramen, ale není to dogma.


Fantazii se meze nekladou, takže záleží čistě na vašem vkusu a celkovém konceptu dané místnosti, jestli do ní jako onen pověstný poslední dílek do skládačky zapadne křišťálový lustr tradiční, moderní, luxusní, celobroušený, se stínidly, ve stylu Marie Terezie nebo třeba nějaký s rameny z hladkého či barevného skla.


2. Nástěnná svítidla

Jsou místnosti, kam se stropní osvětlení příliš nehodí nebo v nich bohatě stačí decentnější světlo ze zdroje namontovaného přímo na stěnu. Právě tam najdou využití nástěnná svítidla, jimiž bez problému nasvítíte menší prostory, kde uvítáte ušetřené místo, ale zároveň potřebujete kvalitní osvit. Může jít o chodbu, koupelnu, schodiště či WC.


nastenna svitidla


Lze je ovšem využít i jako sekundární zdroje světla a doplnit jimi ty primární, protože často ani světlo z velkého lustru nebo stropního svítidlo nedosáhne všude.


Navíc minimálně v obýváku a ložnici provádíte vícero různých aktivit, při kterých potřebujete různě intenzivní světlo, takže určitě uvítáte, že třeba večer při svlékání si můžete zapnout jen nástěnné svítidlo, abyste nebyli úplně ve tmě, zatímco ráno při oblékání světlo silnější, ať se hned probudíte a víte přesně, co si berete na sebe.


Hlavní i doplňkové světlo přitom mohou být v jednotném designu a krásně spolu ladit. Nástěnná svítidla totiž nabízíme prakticky ve všech stylech, tak jako lustry. Najdete u nás tedy nástěnná svítidla tradiční, moderní, ověsová, mosaznábarevná i ty ve stylu Marie Terezie.


3. Lampy

Každý z nás doma relaxuje jinak. Někdo si večer pustí hudbu a rozjímá, jiný si rád čte. K tomu ale preferujeme jiné světlo, než je to z primární zdroje osvětlení. Po návratu z práce toužíme být buď v příjemném přítmí, nebo si chceme jasně vidět pouze pod ruce.


lampy stolni


K tomuto účelu jsou ideální stolní lampy. Velmi populární jsou stojací podlahové lampy, které slouží i coby výrazný dekorativní prvek. Můžete je umístit do rohu místnosti, ke gauči či k posteli a spokojeně odpočívat adekvátním osvětlení, které je zcela dostatečné, ale zároveň neoslňuje.


To samé, tedy eleganci i světlo, jen v trochu menším měřítku vám přinesou také stolní lampy. Jsou velmi skladné a vejdou se na každý stůl, noční stolek nebo skříňku. Vybírat si můžete z těch křišťálových, moderníchmosazných a ověsových.


Jsme tu pro vás

Potřebujete s něčím poradit? Kontaktujte nás. Rádi vám pomůžeme. A společně prostřednictvím správných druhů osvětlení naladíme vaší domácnost do tónů, které vám budou maximálně vyhovovat.

 

 

Potřebujete poradit?

S OBJEDNÁVKOU VÁM RÁDI PORADÍME    Po - Pá 8 - 16h

Hana Vavrova  Hana Vávrová
  T: +420 725 087 878
  M:vavrova@artcrystal.cz 

whatsapp 

Reference našich zákazníků

 • Anna Lattischová, Kynšperk

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, před chvílí dorazila lampa, je v pořádku a je nádherná. Moc děkuju za vaši práci, splnila jsem si sen a teď budu šetřit na lampičky do ložnice:-). Mám už od Vás lustr a max. spokojenost. Pozdravuji všechny co vytváří tuhle krásu a za Váš servis děkuji. Krásný den Vám všem. S úctou Lattischová Anna ;-)
 • Lucie Kozelková, Tábor

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den paní Vávrová, jsem absolutně nadšená a tolik spokojená s dodaným lustrem. Je to šperk mého salonu, všem zákaznicím se moc libí. Je opravdu kouzelný. A když na nej zasvítí paprsek slunce z venku, lustr neskutečně kouzlí a po zdech je spousty drahokamů :-)). S pozdravem a velkým díky.
 • Eva Chovancová, Opava

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, pane Tomeši, vaše lustry jsou kouzelné, přenádherné a mají duši. Máme ho v pokoji a každý kdo k nám přijde ho nepřejde bez povšimnutí. Všem se líbí, nešetří chválou! Vydrželi bychom se na něj dívat hodiny. Přeji Vám mnoho úspěchů a stejně nadšených zákazníků.
 • Jana Vojáčková, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, děkujeme Vám za vyčerpávajicí snahu. Jak lustr tak nástěnná osvětlení plus ověsy předčilo naše očekávání. Jsme nadmíru spokojeni. A těšíme se do budoucna na další spolupráci. Přejeme Vám další spokojené zákazníky jako jsme my.
 • Miroslav Flax, Plzeň

  Hodnocení: 5 / 5
  Krásný dobrý den pane Tomeši, objednali jsme u Vás čtyři nádherná světla. Mnohokráte Vám děkujeme za tyto šperky, jenž jste stvořili pro náš domov. Za celou rodinu děkuji Vám i všem pracovníkům se "zlatými ručičkami" a držím palce, at' se tomuto řemeslu stále daří.
 • Jana Černá, Velký Újezd

  Hodnocení: 5 / 5
  Přeji pěkný den pane Tomeši, chtěla jsem Vám poděkovat za zaslání našemu lustru, zásilka přišla v pořádku a manžel včera lustr namontoval. Dnes jsem se v přiložených rukavičkách pustila do zavěšování štrasových ověsů, lustr vypadá naprosto úchvatně!
 • Jan Hrubeš, Most

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, dodané lustry jsou krásné, v mém domě jen září. Děkuji za individuální přístup kdy jste mi podle fota ověsu z lustru, který jsem měl už doma dobře poradil a vybral nástěnné svítidla, které jsou shodné ke stávajícímu. Děkuji za osobní přistup a "doladění" mé zakázky. Vše k mé naprosté spokojenosti. Díky.
 • Eva Beránková, Kraslice

  Hodnocení: 5 / 5
  Děkuji moc za lustry. Již je mám nainstalované. Jsou moc pěkné a krásně svítí. Přeji moc spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Jaroslav Slavík, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, s nákupem lustru od firmy Artcrystal jsem byl naprosto spokojený. Na zakázku nám bez problému prodloužili tyč lustru a elektroinstalaci a to v běžném dodacím termínu. Ochota a profesionalita pracovníků firmy byla na úrovni. Lustr v kvalitě, kterou jsem požadoval zvýšil prestiž naší kanceláře.
 • Marie Dvořáková, Chlumčany

  Hodnocení: 5 / 5
  V prosinci jsem si zakoupila vaše křišťálové lustry. Od té chvíle se s nimi denně těším a obdivuji práci lidských rukou. Lituji jen toho, že jsem si vaše výrobky nekoupila již dříve. Zdravím vás a s přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Dana Geržová, Šternberk

  Hodnocení: 5 / 5
  Vaši firmu mohu jenom doporučit. Vynikající komunikace, krásný lustr a ještě jste zavolali jestli je vše v pořádku. Dávám 5 hvězdiček.
 • Hana Žítková, Předměřice

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý večer, pane Tomeši. Ráda bych Vám poděkovala za urgentní vyřízení mé objednávky. Zboží došlo v pořádku, lustry již visí a jsou krásné. Srdečně Vás zdravím a přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Kateřina Kyselová, Frýdek-Místek

  Hodnocení: 5 / 5
  Vážený pane Tomeši, mnohokrát děkuji za vaše lustry. Oba dorazily v pořádku, nic nechybí, nic se nerozbilo. Jsou nádherné a jen čekám, kdy konečně manžel přijede ze služební cesty, aby mi je pověsil. Přeji hezký den a mnoho spojených zákazníků.
 • Zdena Soukupová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, děkuji za dodávku krásného lustru. Jsem ráda, že ještě existují české firmy, které prodávají kvalitní české zboží. Přeji mnoho zdaru a mnoho spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Eva Vášová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Vážený pane Tomeši, vyřizuji poděkování od celé rodiny Ferrando Camoletto Vám i celému týmu za odvedení skvělé práce při vybavení jejich vily v Turíně křišťálovými lustry. Jsou velmi spokojení a lustry se jim moc líbí. Budeme s Vámi počítat po dokončení rekonstrukce jejich domu v Praze v příštím roce.
 • Vladimír Vjačka, Frýdek-Místek

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den pane Tomeši, krásné a kvalitní zboží. Hlavně opravdu dobře zabalené. Pozitivní zkušenosti. Doufám, že obchod nezrušíte a nenahradí ho levné šmejdy. Obchod doporučuji.
 • Klára Steinerová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, nákup byl velmi jednoduchý, telefonické dotazy byly srozumitelně zodpovězeny, všechny části lustru byly přehledně a pečlivě zabalené, montáž je jednoduchá. Lustr je nádherný!!!
 • Jarka Netíková, Nový Poddvorov

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, paní Mikulášová, ještě jednou děkuji za perfektní práci, jak z Vaší strany jako kontaktní osoby, tak za odvedenou práci na zboží samotném. Lustr je opravdu nádherný a jeho skládání byl nevšední a vzrušující zážitek. Přeji Vám hodně úspěchů a i nadále hodně spokojených zákazníků.
 • Eva Zdráhalová, Vsetín

  Hodnocení: 5 / 5
  Paní Vávrová, převzala jsem zásilku - a jsem opět velmi spokojená se zbožím, jeho balením i rychlým doručením. Děkuji!

Sledujte nás na sociálních sítích

facebook        instagram       pinterest     youtube

  

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Naše webová stránka ukládá data na vašem zařízení (cookies a úložiště prohlížeče), aby bylo možné identifikovat vaši relaci a dosáhnout základní funkčnosti platformy, zážitku z prohlížení a zabezpečení.
Můžeme ukládat data na vašem zařízení (soubory cookie a úložiště prohlížeče), abychom mohli poskytovat doplňkové funkce, které zlepšují váš zážitek z prohlížení, ukládat některé vaše preference bez uživatelského účtu nebo bez přihlášení, používat skripty a/nebo zdroje třetích stran, widgety atd.
Použití analytických nástrojů nám umožňuje lépe porozumět potřebám našich návštěvníků a tomu, jak naši stránku používají. Můžeme použít nástroje první nebo třetí strany ke sledování nebo zaznamenávání vašeho procházení našich webových stránek, k analýze nástrojů nebo komponent, se kterými jste interagovali nebo je používali, k zaznamenávání konverzních událostí a podobně.
Můžeme používat soubory cookie a nástroje třetích stran k vylepšení nabídky produktů a/nebo služeb naší nebo našich partnerů, její relevance pro vás na základě produktů nebo stránek, které jste navštívili na tomto webu nebo na jiných webových stránkách.
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení