Jak zařadit křišťálový lustr do aktuálních trendů

Přidáno: 6. 6. 2023 14:21:45

06 Červen 2023

Hledáte inspiraci pro nový, svěží a elegantní vzhled vašeho interiéru? Pokud tomu tak je, pak jste na správném místě! V tomto článku se podíváme na současné trendy ve světě interiérového designu a ukážeme si, jak lze tyto trendy kombinovat s křišťálovými lustry.

Jak zařadit křišťálový lustr do aktuálních trendů


Teplé odstíny barev: trendy zlatá a měděná

Představte si chladné zimní ráno, kdy slunce začíná zvedat oponu dne a jeho paprsky pomalu pronikají do vašeho obývacího pokoje. Přesně tohle je ten pocit tepla a atmosféry domova, kterou vyvolávají teplé odstíny barev jako zlatá nebo měděná. Jsou jedním z nejpopulárnějších trendů v povrchových úpravách stěn bytů. Tyto barvy přidávají prostoru jistou noblesu a zároveň pohodlí. Navíc, když se správně zkombinují s dalšími prvky interiéru, mohou vytvořit jedinečný a harmonický celek.


křištálový lustr v obýváku


Jedním ze způsobů, jak začlenit teplé odstíny barev do vašeho interiéru, je použít je přímo na stěnách. Můžete se rozhodnout pro zlatou nebo měděnou tapetu s jemným vzorem nebo si vybrat matnou barvu ve stejných odstínech pro elegantní a sofistikovaný vzhled.

Nechcete-li přehnat to s teplými odstíny barev, zkuste začít s malými dekorativními doplňky ve vaší domácnosti. Vyměňte například stávající závěsy za nové ve zlatavém nebo měděném odstínu.

 

Význam křišťálových lustrů v současném designu interiérů

Křišťálové lustry jsou dnes symbolem elegance, luxusu a nadčasovosti. Jejich oslnivý lesk dokáže okamžitě oživit každý prostor a dodat mu šmrnc. Ale jak zařadit křišťálový lustr do svého domova, aby to nebylo přehnané? Klíčem je najít tu správnou rovnováhu mezi klasickým a moderním designem.

Chcete-li udělat skutečný dojem, zvažte umístění křišťálového lustru jako hlavního prvku místnosti. Představte si například křišťálový lustr uprostřed obývacího pokoje, který je obklopen stylovým nábytkem a doplňky ve zlatých nebo měděných tónech. Tato kombinace vytvoří úžasný kontrast mezi jednoduchostí a elegancí.

 

křištálový lustr v obývacím pokoji

 

Výběr správných teplých odstínů barev pro váš interiér

Aby byl náš interiér útulný a harmonický, je třeba pamatovat na několik faktorů, které ovlivňují celkový vzhled prostoru. Jeden z nejdůležitějších aspektů je výběr správných teplých odstínů barev.

Pokud máte menší prostor, volte světlé a pastelové barvy, které místnost opticky zvětší. Naopak, pokud máte velkou místnost, můžete si dovolit použít sytější a tmavší odstíny, které prostor zútulní a dodají mu charakter. Křišťálový lustr pak dokáže rozptýlit světlo tak, aby se vytvořil harmonický celek.

Jestliže máte hodně přirozeného světla, můžete si dovolit použít teplejší a sytější odstíny barev. Ale jestli je váš interiér spíše ve stínu, volte raději světlé pastelové barvy.

Teplé odstíny barev se skvěle hodí pro interiéry zařízené ve venkovském stylu, rustikálním designu nebo pro romantickou atmosféru s vintage nádechem. Křišťálový lustr pak zaujme jako centrální prvek místnosti a dodá jiskru do celkového vzhledu.

Zapomeňte na strach z experimentování! Kombinujte různé teplé odstíny barev, hrajte si s kontrasty a nebojte se zařadit křišťálový lustr do svého interiéru. Umístěte ho nad jídelní stůl nebo doprostřed obývacího pokoje – bude fungovat jako spojovací článek mezi jednotlivými prvky vaší domácnosti.

Jedním z nejaktuálnějších trendů povrchových úprav stěn bytů jsou tzv. "feature walls" neboli akcentní stěny. Jedná se o jednu stěnu v místnosti, která se liší od ostatních – ať už barvou, tapetou nebo texturou. Křišťálový lustr může být skvělým doplňkem právě pro takovou akcentní stěnu. Například pokud máte tmavou akcentní stěnu, svítidlo s křišťálem dokonale rozptýlí přirozené i umělé světlo a rozjasní celkovou atmosféru místnosti.


křištálový lustr v obývacím pokoji

 

Výběr a umístění křišťálového lustru

Křišťálový lustr je krásným doplňkem, který dokáže zpříjemnit atmosféru každého interiéru. Ať už se jedná o moderní loft nebo tradiční venkovský dům, správně zvolený křišťálový lustr dodá místnosti šmrnc a eleganci. Ale jak vybrat ten pravý?

Představte si scénku ze staré pohádky: krásná princezna tančí na plese pod obrovským křišťálovým lustrem, který osvětluje celou taneční síň. Nyní přeneste tento obraz do svého domova - ale s mírou! Velikost lustru by měla být adekvátní velikosti místnosti, aby nepůsobil přeplněně nebo naopak ztraceně. Pro menší místnosti volte menší a jednodušší lustry, zatímco pro velké prostory můžete klidně sáhnout po nápaditých a výrazných kusech.

Svět designu je plný rozmanitých stylů, které se neustále proměňují a přizpůsobují aktuálním trendům. I křišťálové lustry se dají zařadit do různých kategorií - od tradičních a romantických až po minimalistické a avantgardní.
Pokud ve svém interiéru upřednostňujete čisté linie, jednoduchost a funkčnost, volte moderní křišťálový lustr s jednoduchými tvary a minimem zdobení. Naopak pokud máte rádi historii, tradice a okázalost, zvolte spíše tradiční bohatě zdobený lustr.


Křištálový lustr v obýváku

 

Barva a materiál - jak je harmonizovat s teplými odstíny stěn

Různé povrchové úpravy stěn jsou v poslední době stále více v trendu, přičemž převládají hlavně teplé odstíny jako jsou béžová, měděná nebo zlatavá. Při výběru křišťálového lustru je tedy důležité zaměřit se také na jeho barvu a materiál, aby vytvořil harmonický celek s ostatními prvky interiéru.

Když už jste si vybrali ten pravý křišťálový lustr, je třeba se zamyslet nad jeho umístěním. Ideální místo pro zavěšení lustru je uprostřed místnosti (nebo nad stůl), aby bylo světlo rozptýleno rovnoměrně do celého prostoru. V případě, že máte doma víceúrovňový interiér nebo otevřený prostor, můžete zkusit zavěsit lustr i do vyššího patra - odtud bude krásně osvětlovat celou plochu a stane se dominantním prvkem interiéru.

Vyzkoušejte také kombinaci teplých barev s různými texturami - například flaušovou nebo sametovou látkou na čalounění nábytku či dekorativních polštářků. Takto vytvořené vrstvy dodají vaší domácí oáze ještě více hloubky a pohodlí.

Je vidět, že spojením teplých barev s křišťálovým lustrem dokážeme doslova proměnit každodennost na malé umělecké dílo. Nenechte se omezit pouze trendy – zde je ten pravý čas pro experimentování! Zapojte svoji kreativitu a vydejte se na cestu plnou barev a elegance. Nechte svůj domov zazářit jako nikdy předtím!

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv styl či velikost křišťálového lustru, důležité je, aby ladil s vaší osobností a vkusem. Jedině tak se stane součástí vašeho domova a dodá mu jedinečnou atmosféru plnou elegance a lesku.

Jsme tu pro vás

Potřebujete s něčím poradit? Kontaktujte nás. Rádi vám pomůžeme.

 

 

Potřebujete poradit?

S OBJEDNÁVKOU VÁM RÁDI PORADÍME    Po - Pá 8 - 16h

Hana Vavrova  Hana Vávrová
  T: +420 725 087 878
  M:vavrova@artcrystal.cz 

whatsapp 

Reference našich zákazníků

 • Anna Lattischová, Kynšperk

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, před chvílí dorazila lampa, je v pořádku a je nádherná. Moc děkuju za vaši práci, splnila jsem si sen a teď budu šetřit na lampičky do ložnice:-). Mám už od Vás lustr a max. spokojenost. Pozdravuji všechny co vytváří tuhle krásu a za Váš servis děkuji. Krásný den Vám všem. S úctou Lattischová Anna ;-)
 • Lucie Kozelková, Tábor

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den paní Vávrová, jsem absolutně nadšená a tolik spokojená s dodaným lustrem. Je to šperk mého salonu, všem zákaznicím se moc libí. Je opravdu kouzelný. A když na nej zasvítí paprsek slunce z venku, lustr neskutečně kouzlí a po zdech je spousty drahokamů :-)). S pozdravem a velkým díky.
 • Eva Chovancová, Opava

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, pane Tomeši, vaše lustry jsou kouzelné, přenádherné a mají duši. Máme ho v pokoji a každý kdo k nám přijde ho nepřejde bez povšimnutí. Všem se líbí, nešetří chválou! Vydrželi bychom se na něj dívat hodiny. Přeji Vám mnoho úspěchů a stejně nadšených zákazníků.
 • Jana Vojáčková, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, děkujeme Vám za vyčerpávajicí snahu. Jak lustr tak nástěnná osvětlení plus ověsy předčilo naše očekávání. Jsme nadmíru spokojeni. A těšíme se do budoucna na další spolupráci. Přejeme Vám další spokojené zákazníky jako jsme my.
 • Miroslav Flax, Plzeň

  Hodnocení: 5 / 5
  Krásný dobrý den pane Tomeši, objednali jsme u Vás čtyři nádherná světla. Mnohokráte Vám děkujeme za tyto šperky, jenž jste stvořili pro náš domov. Za celou rodinu děkuji Vám i všem pracovníkům se "zlatými ručičkami" a držím palce, at' se tomuto řemeslu stále daří.
 • Jana Černá, Velký Újezd

  Hodnocení: 5 / 5
  Přeji pěkný den pane Tomeši, chtěla jsem Vám poděkovat za zaslání našemu lustru, zásilka přišla v pořádku a manžel včera lustr namontoval. Dnes jsem se v přiložených rukavičkách pustila do zavěšování štrasových ověsů, lustr vypadá naprosto úchvatně!
 • Jan Hrubeš, Most

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, dodané lustry jsou krásné, v mém domě jen září. Děkuji za individuální přístup kdy jste mi podle fota ověsu z lustru, který jsem měl už doma dobře poradil a vybral nástěnné svítidla, které jsou shodné ke stávajícímu. Děkuji za osobní přistup a "doladění" mé zakázky. Vše k mé naprosté spokojenosti. Díky.
 • Eva Beránková, Kraslice

  Hodnocení: 5 / 5
  Děkuji moc za lustry. Již je mám nainstalované. Jsou moc pěkné a krásně svítí. Přeji moc spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Jaroslav Slavík, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, s nákupem lustru od firmy Artcrystal jsem byl naprosto spokojený. Na zakázku nám bez problému prodloužili tyč lustru a elektroinstalaci a to v běžném dodacím termínu. Ochota a profesionalita pracovníků firmy byla na úrovni. Lustr v kvalitě, kterou jsem požadoval zvýšil prestiž naší kanceláře.
 • Marie Dvořáková, Chlumčany

  Hodnocení: 5 / 5
  V prosinci jsem si zakoupila vaše křišťálové lustry. Od té chvíle se s nimi denně těším a obdivuji práci lidských rukou. Lituji jen toho, že jsem si vaše výrobky nekoupila již dříve. Zdravím vás a s přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Dana Geržová, Šternberk

  Hodnocení: 5 / 5
  Vaši firmu mohu jenom doporučit. Vynikající komunikace, krásný lustr a ještě jste zavolali jestli je vše v pořádku. Dávám 5 hvězdiček.
 • Hana Žítková, Předměřice

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý večer, pane Tomeši. Ráda bych Vám poděkovala za urgentní vyřízení mé objednávky. Zboží došlo v pořádku, lustry již visí a jsou krásné. Srdečně Vás zdravím a přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Kateřina Kyselová, Frýdek-Místek

  Hodnocení: 5 / 5
  Vážený pane Tomeši, mnohokrát děkuji za vaše lustry. Oba dorazily v pořádku, nic nechybí, nic se nerozbilo. Jsou nádherné a jen čekám, kdy konečně manžel přijede ze služební cesty, aby mi je pověsil. Přeji hezký den a mnoho spojených zákazníků.
 • Zdena Soukupová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, děkuji za dodávku krásného lustru. Jsem ráda, že ještě existují české firmy, které prodávají kvalitní české zboží. Přeji mnoho zdaru a mnoho spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Eva Vášová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Vážený pane Tomeši, vyřizuji poděkování od celé rodiny Ferrando Camoletto Vám i celému týmu za odvedení skvělé práce při vybavení jejich vily v Turíně křišťálovými lustry. Jsou velmi spokojení a lustry se jim moc líbí. Budeme s Vámi počítat po dokončení rekonstrukce jejich domu v Praze v příštím roce.
 • Vladimír Vjačka, Frýdek-Místek

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den pane Tomeši, krásné a kvalitní zboží. Hlavně opravdu dobře zabalené. Pozitivní zkušenosti. Doufám, že obchod nezrušíte a nenahradí ho levné šmejdy. Obchod doporučuji.
 • Klára Steinerová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, nákup byl velmi jednoduchý, telefonické dotazy byly srozumitelně zodpovězeny, všechny části lustru byly přehledně a pečlivě zabalené, montáž je jednoduchá. Lustr je nádherný!!!
 • Jarka Netíková, Nový Poddvorov

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, paní Mikulášová, ještě jednou děkuji za perfektní práci, jak z Vaší strany jako kontaktní osoby, tak za odvedenou práci na zboží samotném. Lustr je opravdu nádherný a jeho skládání byl nevšední a vzrušující zážitek. Přeji Vám hodně úspěchů a i nadále hodně spokojených zákazníků.
 • Eva Zdráhalová, Vsetín

  Hodnocení: 5 / 5
  Paní Vávrová, převzala jsem zásilku - a jsem opět velmi spokojená se zbožím, jeho balením i rychlým doručením. Děkuji!

Sledujte nás na sociálních sítích

facebook        instagram       pinterest     youtube

  

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení