AKCE: čistič na svítidla ZDARMA ke každé objednávce do 31. 12. 2023. Více informací ZDE >>

Křišťálový lustr a městský interiér

Přidáno: 10. 10. 2022 09:54:54

10 Říjen 2022

Křišťálový lustr je takový zvláštní případ designového chameleona. Má jeden vzhled, ale v každém prostředí “vypadá” trochu jinak. Perfektně však zapadne takřka kamkoliv. Buď dokonale splyne s okolím jako onen přizpůsobivý ještěr a nenápadně dotváří atmosféru, nebo naopak vyniká a hraje roli výrazného kontrastního prvku. Dnes si ukážeme, proč se křišťálové lustry hodí i do moderního městského interiéru.

Křišťálový lustr a městský interiér


křištálový lustry v městském stylu interieru

 

Co je městský interiér?

S většinou designových stylů si i naprostý laik spojí nějakou asociaci, takže má alespoň základní představu o jeho charakteristice.

Instrualismus je hutný s prvky metalu, Provence má už podle jména nádech francouzské romantiky a symbolem Skandinávie je minimalismus, chlad, lehká odtažitost a spojení s přírodou.

Ale co si představíte pod pojmem městský styl?

Vždyť Praha vypadá úplně jinak než Šanghaj a v Londýně nebo New Yorku najdete desítky naprosto odlišných čtvrtí. Tak co mají společného?

Všechna tato – a samozřejmě i ostatní – města jsou svá. Osobitá. Kouzelná, ale pokaždé trochu jiným způsobem. A právě toto odráží městský styl, který staví na funkčnosti, jedinečnosti a individualismu.


městský interier a křištálový lustr


Urbanistický styl

Ostatně ne nadarmo se městský styl podle disciplíny, jejímž cílem je zkoumat a plánovat vytvořené prostředí za účelem rozvoje měst a vesnic ve společensky funkční a udržitelné celky, označuje také jako urbanistický.

Městský interiérový styl vychází z moderních designových loftů ve velkých městech. Ty zpravidla kombinují kosmopolitní prostředí 21. století, minimalismus, eleganci, etnické dědictví majitele a nejrůznější doplňkové, často na první pohled i zdánlivě nesourodé prvky, v jeden funkční a osobitý celek.


Prostor hraje prim

Městský styl klade zvláštní důraz na moderní použití designérského řešení a osobitý akcent daného interiéru. Vyzdvihuje přitom zejména prostornost, vzdušnost, jednoduchost a čistotu.

Urbanistický bytový design v sobě skloubí určitý "chaos" současných měst a zároveň zdůrazňuje pocit pohodlí. Často využívá velký nábytek jednoduchého, rovného a hranatého tvaru, například pohovky a křesla s nízkým profilem. Jednotlivé prvky však k sobě nemusí ladit. Krása je přece subjektivní a osobitost zpravidla vychází z experimentování!

Výše zmíněný individualismus a moderní designové řešení se může projevit i v neotřelém spojení moderních kousků se staršími či dokonce opotřebovanými kusy nábytku a různými dekoracemi.

Není tedy vůbec problém zkombinovat například stojací podlahové lampy či stolní mosazné nebo křišťálové lampy s netradičními předměty, jako jsou vázy, koberce, sochy apod. A ty dokonce nemusí být z designového obchodu. V předchozím odstavci jsme psali, že spojení moderny s opotřebaností je stylové, takže se nebojte ani návštěvy blešího trhu.


moderní městský interier a křištálový lustr

 

Matnost i lesk

Prostor je v městském interiéru volný, čistý a vzdušný. Barvy nejčastěji bývají v neutrálních odstínech bílé a černé, ale hodně populárně je i šedá nebo béžová. Mezi používané materiály patří dřevo, kámen, nerez či jejich napodobeniny. Setkáte se tu s hladkými lesklými povrchy, které vytvoří příjemný kontrast k matnějším barvám stěn a vybavení.

 

městský interier a křištálový lustr

 

Originalita nade vše

Městský styl nemá žádná přesně daná pravidla. Neokoukané bydlení přece nevytvoříte přesným následováním rad, ale menším či větším experimentováním. Fantazii se tedy meze rozhodně nekladou a tipy v tomto článku berte jako základ pro to, co si sami přizpůsobíte k obrazu svému.

Cílem městského designu totiž je, aby váš domov byl prostorný, funkční, pohodlný a především – unikátní.


Městský interiér a křišťálové lustry

Urbanistickému stylu je někdy říká také moderní klasika, protože v dobrém slova smyslu navazuje na tradice. A buď je dále rozvíjí, nebo neotřele kombinuje s moderními prvky a technologiemi. Křišťálové lustry skvěle poslouží v obou případech.

Přesvědčte se o tom v naší bohaté nabídce křišťálových lustrů v městském stylu.


Jsme tu pro vás

Potřebujete s něčím poradit? Kontaktujte nás. Rádi vám pomůžeme. A společně prostřednictvím správných druhů osvětlení naladíme vaši domácnost do tónů, které vám budou maximálně vyhovovat. Třeba do těch městských.

 

 

Potřebujete poradit?

S OBJEDNÁVKOU VÁM RÁDI PORADÍME    Po - Pá 8 - 16h

Hana Vavrova  Hana Vávrová
  T: +420 725 087 878
  M:vavrova@artcrystal.cz 

whatsapp 

Reference našich zákazníků

 • Anna Lattischová, Kynšperk

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, před chvílí dorazila lampa, je v pořádku a je nádherná. Moc děkuju za vaši práci, splnila jsem si sen a teď budu šetřit na lampičky do ložnice:-). Mám už od Vás lustr a max. spokojenost. Pozdravuji všechny co vytváří tuhle krásu a za Váš servis děkuji. Krásný den Vám všem. S úctou Lattischová Anna ;-)
 • Lucie Kozelková, Tábor

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den paní Vávrová, jsem absolutně nadšená a tolik spokojená s dodaným lustrem. Je to šperk mého salonu, všem zákaznicím se moc libí. Je opravdu kouzelný. A když na nej zasvítí paprsek slunce z venku, lustr neskutečně kouzlí a po zdech je spousty drahokamů :-)). S pozdravem a velkým díky.
 • Eva Chovancová, Opava

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, pane Tomeši, vaše lustry jsou kouzelné, přenádherné a mají duši. Máme ho v pokoji a každý kdo k nám přijde ho nepřejde bez povšimnutí. Všem se líbí, nešetří chválou! Vydrželi bychom se na něj dívat hodiny. Přeji Vám mnoho úspěchů a stejně nadšených zákazníků.
 • Jana Vojáčková, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, děkujeme Vám za vyčerpávajicí snahu. Jak lustr tak nástěnná osvětlení plus ověsy předčilo naše očekávání. Jsme nadmíru spokojeni. A těšíme se do budoucna na další spolupráci. Přejeme Vám další spokojené zákazníky jako jsme my.
 • Miroslav Flax, Plzeň

  Hodnocení: 5 / 5
  Krásný dobrý den pane Tomeši, objednali jsme u Vás čtyři nádherná světla. Mnohokráte Vám děkujeme za tyto šperky, jenž jste stvořili pro náš domov. Za celou rodinu děkuji Vám i všem pracovníkům se "zlatými ručičkami" a držím palce, at' se tomuto řemeslu stále daří.
 • Jana Černá, Velký Újezd

  Hodnocení: 5 / 5
  Přeji pěkný den pane Tomeši, chtěla jsem Vám poděkovat za zaslání našemu lustru, zásilka přišla v pořádku a manžel včera lustr namontoval. Dnes jsem se v přiložených rukavičkách pustila do zavěšování štrasových ověsů, lustr vypadá naprosto úchvatně!
 • Jan Hrubeš, Most

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, dodané lustry jsou krásné, v mém domě jen září. Děkuji za individuální přístup kdy jste mi podle fota ověsu z lustru, který jsem měl už doma dobře poradil a vybral nástěnné svítidla, které jsou shodné ke stávajícímu. Děkuji za osobní přistup a "doladění" mé zakázky. Vše k mé naprosté spokojenosti. Díky.
 • Eva Beránková, Kraslice

  Hodnocení: 5 / 5
  Děkuji moc za lustry. Již je mám nainstalované. Jsou moc pěkné a krásně svítí. Přeji moc spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Jaroslav Slavík, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, s nákupem lustru od firmy Artcrystal jsem byl naprosto spokojený. Na zakázku nám bez problému prodloužili tyč lustru a elektroinstalaci a to v běžném dodacím termínu. Ochota a profesionalita pracovníků firmy byla na úrovni. Lustr v kvalitě, kterou jsem požadoval zvýšil prestiž naší kanceláře.
 • Marie Dvořáková, Chlumčany

  Hodnocení: 5 / 5
  V prosinci jsem si zakoupila vaše křišťálové lustry. Od té chvíle se s nimi denně těším a obdivuji práci lidských rukou. Lituji jen toho, že jsem si vaše výrobky nekoupila již dříve. Zdravím vás a s přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Dana Geržová, Šternberk

  Hodnocení: 5 / 5
  Vaši firmu mohu jenom doporučit. Vynikající komunikace, krásný lustr a ještě jste zavolali jestli je vše v pořádku. Dávám 5 hvězdiček.
 • Hana Žítková, Předměřice

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý večer, pane Tomeši. Ráda bych Vám poděkovala za urgentní vyřízení mé objednávky. Zboží došlo v pořádku, lustry již visí a jsou krásné. Srdečně Vás zdravím a přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Kateřina Kyselová, Frýdek-Místek

  Hodnocení: 5 / 5
  Vážený pane Tomeši, mnohokrát děkuji za vaše lustry. Oba dorazily v pořádku, nic nechybí, nic se nerozbilo. Jsou nádherné a jen čekám, kdy konečně manžel přijede ze služební cesty, aby mi je pověsil. Přeji hezký den a mnoho spojených zákazníků.
 • Zdena Soukupová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, děkuji za dodávku krásného lustru. Jsem ráda, že ještě existují české firmy, které prodávají kvalitní české zboží. Přeji mnoho zdaru a mnoho spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Eva Vášová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Vážený pane Tomeši, vyřizuji poděkování od celé rodiny Ferrando Camoletto Vám i celému týmu za odvedení skvělé práce při vybavení jejich vily v Turíně křišťálovými lustry. Jsou velmi spokojení a lustry se jim moc líbí. Budeme s Vámi počítat po dokončení rekonstrukce jejich domu v Praze v příštím roce.
 • Vladimír Vjačka, Frýdek-Místek

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den pane Tomeši, krásné a kvalitní zboží. Hlavně opravdu dobře zabalené. Pozitivní zkušenosti. Doufám, že obchod nezrušíte a nenahradí ho levné šmejdy. Obchod doporučuji.
 • Klára Steinerová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, nákup byl velmi jednoduchý, telefonické dotazy byly srozumitelně zodpovězeny, všechny části lustru byly přehledně a pečlivě zabalené, montáž je jednoduchá. Lustr je nádherný!!!
 • Jarka Netíková, Nový Poddvorov

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, paní Mikulášová, ještě jednou děkuji za perfektní práci, jak z Vaší strany jako kontaktní osoby, tak za odvedenou práci na zboží samotném. Lustr je opravdu nádherný a jeho skládání byl nevšední a vzrušující zážitek. Přeji Vám hodně úspěchů a i nadále hodně spokojených zákazníků.
 • Eva Zdráhalová, Vsetín

  Hodnocení: 5 / 5
  Paní Vávrová, převzala jsem zásilku - a jsem opět velmi spokojená se zbožím, jeho balením i rychlým doručením. Děkuji!

Sledujte nás na sociálních sítích

facebook        instagram       pinterest     youtube

  

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Naše webová stránka ukládá data na vašem zařízení (cookies a úložiště prohlížeče), aby bylo možné identifikovat vaši relaci a dosáhnout základní funkčnosti platformy, zážitku z prohlížení a zabezpečení.
Můžeme ukládat data na vašem zařízení (soubory cookie a úložiště prohlížeče), abychom mohli poskytovat doplňkové funkce, které zlepšují váš zážitek z prohlížení, ukládat některé vaše preference bez uživatelského účtu nebo bez přihlášení, používat skripty a/nebo zdroje třetích stran, widgety atd.
Použití analytických nástrojů nám umožňuje lépe porozumět potřebám našich návštěvníků a tomu, jak naši stránku používají. Můžeme použít nástroje první nebo třetí strany ke sledování nebo zaznamenávání vašeho procházení našich webových stránek, k analýze nástrojů nebo komponent, se kterými jste interagovali nebo je používali, k zaznamenávání konverzních událostí a podobně.
Můžeme používat soubory cookie a nástroje třetích stran k vylepšení nabídky produktů a/nebo služeb naší nebo našich partnerů, její relevance pro vás na základě produktů nebo stránek, které jste navštívili na tomto webu nebo na jiných webových stránkách.
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

popup