Navštivte náš showroom a získejte slevu 10% - od PO 27. 05. 2024. Více informací ZDE >>

Křišťálový lustr a městský interiér

Přidáno: 10. 10. 2022 09:54:54

10 Říjen 2022

Křišťálový lustr je takový zvláštní případ designového chameleona. Má jeden vzhled, ale v každém prostředí “vypadá” trochu jinak. Perfektně však zapadne takřka kamkoliv. Buď dokonale splyne s okolím jako onen přizpůsobivý ještěr a nenápadně dotváří atmosféru, nebo naopak vyniká a hraje roli výrazného kontrastního prvku. Dnes si ukážeme, proč se křišťálové lustry hodí i do moderního městského interiéru.

Křišťálový lustr a městský interiér


křištálový lustry v městském stylu interieru

 

Co je městský interiér?

S většinou designových stylů si i naprostý laik spojí nějakou asociaci, takže má alespoň základní představu o jeho charakteristice.

Instrualismus je hutný s prvky metalu, Provence má už podle jména nádech francouzské romantiky a symbolem Skandinávie je minimalismus, chlad, lehká odtažitost a spojení s přírodou.

Ale co si představíte pod pojmem městský styl?

Vždyť Praha vypadá úplně jinak než Šanghaj a v Londýně nebo New Yorku najdete desítky naprosto odlišných čtvrtí. Tak co mají společného?

Všechna tato – a samozřejmě i ostatní – města jsou svá. Osobitá. Kouzelná, ale pokaždé trochu jiným způsobem. A právě toto odráží městský styl, který staví na funkčnosti, jedinečnosti a individualismu.


městský interier a křištálový lustr


Urbanistický styl

Ostatně ne nadarmo se městský styl podle disciplíny, jejímž cílem je zkoumat a plánovat vytvořené prostředí za účelem rozvoje měst a vesnic ve společensky funkční a udržitelné celky, označuje také jako urbanistický.

Městský interiérový styl vychází z moderních designových loftů ve velkých městech. Ty zpravidla kombinují kosmopolitní prostředí 21. století, minimalismus, eleganci, etnické dědictví majitele a nejrůznější doplňkové, často na první pohled i zdánlivě nesourodé prvky, v jeden funkční a osobitý celek.


Prostor hraje prim

Městský styl klade zvláštní důraz na moderní použití designérského řešení a osobitý akcent daného interiéru. Vyzdvihuje přitom zejména prostornost, vzdušnost, jednoduchost a čistotu.

Urbanistický bytový design v sobě skloubí určitý "chaos" současných měst a zároveň zdůrazňuje pocit pohodlí. Často využívá velký nábytek jednoduchého, rovného a hranatého tvaru, například pohovky a křesla s nízkým profilem. Jednotlivé prvky však k sobě nemusí ladit. Krása je přece subjektivní a osobitost zpravidla vychází z experimentování!

Výše zmíněný individualismus a moderní designové řešení se může projevit i v neotřelém spojení moderních kousků se staršími či dokonce opotřebovanými kusy nábytku a různými dekoracemi.

Není tedy vůbec problém zkombinovat například stojací podlahové lampy či stolní mosazné nebo křišťálové lampy s netradičními předměty, jako jsou vázy, koberce, sochy apod. A ty dokonce nemusí být z designového obchodu. V předchozím odstavci jsme psali, že spojení moderny s opotřebaností je stylové, takže se nebojte ani návštěvy blešího trhu.


moderní městský interier a křištálový lustr

 

Matnost i lesk

Prostor je v městském interiéru volný, čistý a vzdušný. Barvy nejčastěji bývají v neutrálních odstínech bílé a černé, ale hodně populárně je i šedá nebo béžová. Mezi používané materiály patří dřevo, kámen, nerez či jejich napodobeniny. Setkáte se tu s hladkými lesklými povrchy, které vytvoří příjemný kontrast k matnějším barvám stěn a vybavení.

 

městský interier a křištálový lustr

 

Originalita nade vše

Městský styl nemá žádná přesně daná pravidla. Neokoukané bydlení přece nevytvoříte přesným následováním rad, ale menším či větším experimentováním. Fantazii se tedy meze rozhodně nekladou a tipy v tomto článku berte jako základ pro to, co si sami přizpůsobíte k obrazu svému.

Cílem městského designu totiž je, aby váš domov byl prostorný, funkční, pohodlný a především – unikátní.


Městský interiér a křišťálové lustry

Urbanistickému stylu je někdy říká také moderní klasika, protože v dobrém slova smyslu navazuje na tradice. A buď je dále rozvíjí, nebo neotřele kombinuje s moderními prvky a technologiemi. Křišťálové lustry skvěle poslouží v obou případech.

Přesvědčte se o tom v naší bohaté nabídce křišťálových lustrů v městském stylu.


Jsme tu pro vás

Potřebujete s něčím poradit? Kontaktujte nás. Rádi vám pomůžeme. A společně prostřednictvím správných druhů osvětlení naladíme vaši domácnost do tónů, které vám budou maximálně vyhovovat. Třeba do těch městských.

 

 

Potřebujete poradit?

S OBJEDNÁVKOU VÁM RÁDI PORADÍME    Po - Pá 8 - 16h

Hana Vavrova  Hana Vávrová
  T: +420 725 087 878
  M:vavrova@artcrystal.cz 

whatsapp 

Reference našich zákazníků

 • Anna Lattischová, Kynšperk

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, před chvílí dorazila lampa, je v pořádku a je nádherná. Moc děkuju za vaši práci, splnila jsem si sen a teď budu šetřit na lampičky do ložnice:-). Mám už od Vás lustr a max. spokojenost. Pozdravuji všechny co vytváří tuhle krásu a za Váš servis děkuji. Krásný den Vám všem. S úctou Lattischová Anna ;-)
 • Lucie Kozelková, Tábor

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den paní Vávrová, jsem absolutně nadšená a tolik spokojená s dodaným lustrem. Je to šperk mého salonu, všem zákaznicím se moc libí. Je opravdu kouzelný. A když na nej zasvítí paprsek slunce z venku, lustr neskutečně kouzlí a po zdech je spousty drahokamů :-)). S pozdravem a velkým díky.
 • Eva Chovancová, Opava

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, pane Tomeši, vaše lustry jsou kouzelné, přenádherné a mají duši. Máme ho v pokoji a každý kdo k nám přijde ho nepřejde bez povšimnutí. Všem se líbí, nešetří chválou! Vydrželi bychom se na něj dívat hodiny. Přeji Vám mnoho úspěchů a stejně nadšených zákazníků.
 • Jana Vojáčková, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, děkujeme Vám za vyčerpávajicí snahu. Jak lustr tak nástěnná osvětlení plus ověsy předčilo naše očekávání. Jsme nadmíru spokojeni. A těšíme se do budoucna na další spolupráci. Přejeme Vám další spokojené zákazníky jako jsme my.
 • Miroslav Flax, Plzeň

  Hodnocení: 5 / 5
  Krásný dobrý den pane Tomeši, objednali jsme u Vás čtyři nádherná světla. Mnohokráte Vám děkujeme za tyto šperky, jenž jste stvořili pro náš domov. Za celou rodinu děkuji Vám i všem pracovníkům se "zlatými ručičkami" a držím palce, at' se tomuto řemeslu stále daří.
 • Jana Černá, Velký Újezd

  Hodnocení: 5 / 5
  Přeji pěkný den pane Tomeši, chtěla jsem Vám poděkovat za zaslání našemu lustru, zásilka přišla v pořádku a manžel včera lustr namontoval. Dnes jsem se v přiložených rukavičkách pustila do zavěšování štrasových ověsů, lustr vypadá naprosto úchvatně!
 • Jan Hrubeš, Most

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, dodané lustry jsou krásné, v mém domě jen září. Děkuji za individuální přístup kdy jste mi podle fota ověsu z lustru, který jsem měl už doma dobře poradil a vybral nástěnné svítidla, které jsou shodné ke stávajícímu. Děkuji za osobní přistup a "doladění" mé zakázky. Vše k mé naprosté spokojenosti. Díky.
 • Eva Beránková, Kraslice

  Hodnocení: 5 / 5
  Děkuji moc za lustry. Již je mám nainstalované. Jsou moc pěkné a krásně svítí. Přeji moc spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Jaroslav Slavík, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, s nákupem lustru od firmy Artcrystal jsem byl naprosto spokojený. Na zakázku nám bez problému prodloužili tyč lustru a elektroinstalaci a to v běžném dodacím termínu. Ochota a profesionalita pracovníků firmy byla na úrovni. Lustr v kvalitě, kterou jsem požadoval zvýšil prestiž naší kanceláře.
 • Marie Dvořáková, Chlumčany

  Hodnocení: 5 / 5
  V prosinci jsem si zakoupila vaše křišťálové lustry. Od té chvíle se s nimi denně těším a obdivuji práci lidských rukou. Lituji jen toho, že jsem si vaše výrobky nekoupila již dříve. Zdravím vás a s přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Dana Geržová, Šternberk

  Hodnocení: 5 / 5
  Vaši firmu mohu jenom doporučit. Vynikající komunikace, krásný lustr a ještě jste zavolali jestli je vše v pořádku. Dávám 5 hvězdiček.
 • Hana Žítková, Předměřice

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý večer, pane Tomeši. Ráda bych Vám poděkovala za urgentní vyřízení mé objednávky. Zboží došlo v pořádku, lustry již visí a jsou krásné. Srdečně Vás zdravím a přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Kateřina Kyselová, Frýdek-Místek

  Hodnocení: 5 / 5
  Vážený pane Tomeši, mnohokrát děkuji za vaše lustry. Oba dorazily v pořádku, nic nechybí, nic se nerozbilo. Jsou nádherné a jen čekám, kdy konečně manžel přijede ze služební cesty, aby mi je pověsil. Přeji hezký den a mnoho spojených zákazníků.
 • Zdena Soukupová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, děkuji za dodávku krásného lustru. Jsem ráda, že ještě existují české firmy, které prodávají kvalitní české zboží. Přeji mnoho zdaru a mnoho spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Eva Vášová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Vážený pane Tomeši, vyřizuji poděkování od celé rodiny Ferrando Camoletto Vám i celému týmu za odvedení skvělé práce při vybavení jejich vily v Turíně křišťálovými lustry. Jsou velmi spokojení a lustry se jim moc líbí. Budeme s Vámi počítat po dokončení rekonstrukce jejich domu v Praze v příštím roce.
 • Vladimír Vjačka, Frýdek-Místek

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den pane Tomeši, krásné a kvalitní zboží. Hlavně opravdu dobře zabalené. Pozitivní zkušenosti. Doufám, že obchod nezrušíte a nenahradí ho levné šmejdy. Obchod doporučuji.
 • Klára Steinerová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, nákup byl velmi jednoduchý, telefonické dotazy byly srozumitelně zodpovězeny, všechny části lustru byly přehledně a pečlivě zabalené, montáž je jednoduchá. Lustr je nádherný!!!
 • Jarka Netíková, Nový Poddvorov

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, paní Mikulášová, ještě jednou děkuji za perfektní práci, jak z Vaší strany jako kontaktní osoby, tak za odvedenou práci na zboží samotném. Lustr je opravdu nádherný a jeho skládání byl nevšední a vzrušující zážitek. Přeji Vám hodně úspěchů a i nadále hodně spokojených zákazníků.
 • Eva Zdráhalová, Vsetín

  Hodnocení: 5 / 5
  Paní Vávrová, převzala jsem zásilku - a jsem opět velmi spokojená se zbožím, jeho balením i rychlým doručením. Děkuji!

Sledujte nás na sociálních sítích

facebook        instagram       pinterest     youtube

  

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení