Křišťálová nádhera z Jablonce je dostupná i pro vás

Přidáno: 20. 8. 2020 15:20:07

20 Srpen 2020

Oslňující křišťálové kameny nebo blyštivé ověsy jsou nepřehlédnutelná krása. Obzvláště na krásných skleněných lustrech, které jsou šperkem celé místnosti. Krásně ladí do moderních bytů i klasicky zařízených interiérů. Vy ho ještě nemáte?

Křišťálová nádhera z Jablonce je dostupná i pro vás

Křišťálový lustr má v Čechách velkou tradici a historii, kterou zná takřka celý svět. Tak proč byste nemohli mít nějaký nádherný kousek ve svém interiéru?

„Křišťálové lustry mají spoustu výhod. Jednou z nich je, že nikdy nevyjdou z módy," říká Bořivoj Tomeš, majitel jablonecké společnosti ArtCrystal Tomeš, který je specialistou na křišťálové lustry a svítidla.


living room with crystal chandelier


V širokém výběru jsou k dispozici klasické lustry i moderní lustry, nebo si můžete nechat upravit lustr dle vaší fantazie a přání. V každém případě budou mít něco společného – krásný vzhled a snadnou údržbu!

„Možná to vypadá složitě, ale je to snadné. Větší části se pouze otřou hadrem, pak se celý lustr postříká k tomu určeným roztokem a nečistoty stečou. Není třeba žádná složitější očista" vysvětluje Bořivoj Tomeš.

Jestli máte obavy z toho, že vás svícení tradičním lustrem přijde draho, tak jste na omylu! Do křišťálových lustrů můžete použít úsporné halogenové nebo LED žárovky a stále to bude vypadat honosně a stylově.


Křišťálové lustry do běžné domácnosti i luxusních interiérů

Chcete mít styl? Pak si při výběru zvolte hladká svítidla nebo barevnou sklovinu. Tato svítidla se začala objevovat už od počátku 19. století v období klasicismu.

Ovšem příznivci klasiky a luxusu zvolí tradiční broušené křišťálové lustry, které se vyznačují foukanými a ručně broušenými křišťálovými díly zdobenými leštěnými ověsky. Všechny tyto díly jsou z pravého českého křišťálu známého po celém světě.

Pokud by šlo o velké reprezentativní prostory, určitě zvolte lustr typu Marie Terezie, který si už 250 let drží skvostně stejnou podobu. Typický je svými ozdobnými rozetami, které jsou součástí ramen nádherného dobového lustru. Poprvé byl vyroben v roce 1743 k příležitosti korunovace císařovny Marie Terezie na českou královnu. A proto také lustr připomíná tvarem královskou korunu.

Pro milovníky historie tu máme odolná odlitková svítidla, která prochází rukama zručných řemeslníků pasířů a cizelérů. Stoletá tradiční technika odlévání do písku je obzvláště náročná a každý díl je vyráběn samostatně a ručně. V celku pak jsou zdobeny křišťálovými ověsy.


crystal chandelier


Každou domácnost a interiér rozzáří klasický křišťálový lustr nebo moderní košatě zdobené svítidlo vypadající třeba jako světélkující spirála, kterou oko nepřehlédne. Mosaz nebo nikl, sklo a křišťál jsou materiály, které reprezentují tradici a českou klasiku. Účel skla na lustru vizuálně potlačuje přítomnost kovových prvků a žádný jiný materiál nedokáže tento materiál spolehlivě nahradit.

Ověšení se většinou skládá od malých hlaviček až po velké křišťálové vachtle nebo pendle nebo jiné překrásné tvary, které dávají lustru vždy jinou dimenzi pohledu.

České lustry se vyrábějí už po staletí a jsou stále více oblíbené a navíc časem neztrácejí na hodnotě, naopak!

Vše co svítí, ze skla a křišťálu můžete najít na internetové stránce jablonecké firmy ArtCrystal Tomeš. Zde najdete opravdu širokou škálu lustrů, nástěnných svítidel i lampiček všech možných stylů i velikostí. Přijďte se podívat přímo do firemní vzorkovny, kde si můžete svítidla prohlédnout nebo rovnou odvézt domů.

 

Potřebujete poradit?

S OBJEDNÁVKOU VÁM RÁDI PORADÍME    Po - Pá 8 - 16h

Hana Vavrova  Hana Vávrová
  T: +420 725 087 878
  M:vavrova@artcrystal.cz 

whatsapp 

Reference našich zákazníků

 • Anna Lattischová, Kynšperk

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, před chvílí dorazila lampa, je v pořádku a je nádherná. Moc děkuju za vaši práci, splnila jsem si sen a teď budu šetřit na lampičky do ložnice:-). Mám už od Vás lustr a max. spokojenost. Pozdravuji všechny co vytváří tuhle krásu a za Váš servis děkuji. Krásný den Vám všem. S úctou Lattischová Anna ;-)
 • Lucie Kozelková, Tábor

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den paní Vávrová, jsem absolutně nadšená a tolik spokojená s dodaným lustrem. Je to šperk mého salonu, všem zákaznicím se moc libí. Je opravdu kouzelný. A když na nej zasvítí paprsek slunce z venku, lustr neskutečně kouzlí a po zdech je spousty drahokamů :-)). S pozdravem a velkým díky.
 • Eva Chovancová, Opava

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, pane Tomeši, vaše lustry jsou kouzelné, přenádherné a mají duši. Máme ho v pokoji a každý kdo k nám přijde ho nepřejde bez povšimnutí. Všem se líbí, nešetří chválou! Vydrželi bychom se na něj dívat hodiny. Přeji Vám mnoho úspěchů a stejně nadšených zákazníků.
 • Jana Vojáčková, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, děkujeme Vám za vyčerpávajicí snahu. Jak lustr tak nástěnná osvětlení plus ověsy předčilo naše očekávání. Jsme nadmíru spokojeni. A těšíme se do budoucna na další spolupráci. Přejeme Vám další spokojené zákazníky jako jsme my.
 • Miroslav Flax, Plzeň

  Hodnocení: 5 / 5
  Krásný dobrý den pane Tomeši, objednali jsme u Vás čtyři nádherná světla. Mnohokráte Vám děkujeme za tyto šperky, jenž jste stvořili pro náš domov. Za celou rodinu děkuji Vám i všem pracovníkům se "zlatými ručičkami" a držím palce, at' se tomuto řemeslu stále daří.
 • Jana Černá, Velký Újezd

  Hodnocení: 5 / 5
  Přeji pěkný den pane Tomeši, chtěla jsem Vám poděkovat za zaslání našemu lustru, zásilka přišla v pořádku a manžel včera lustr namontoval. Dnes jsem se v přiložených rukavičkách pustila do zavěšování štrasových ověsů, lustr vypadá naprosto úchvatně!
 • Jan Hrubeš, Most

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, dodané lustry jsou krásné, v mém domě jen září. Děkuji za individuální přístup kdy jste mi podle fota ověsu z lustru, který jsem měl už doma dobře poradil a vybral nástěnné svítidla, které jsou shodné ke stávajícímu. Děkuji za osobní přistup a "doladění" mé zakázky. Vše k mé naprosté spokojenosti. Díky.
 • Eva Beránková, Kraslice

  Hodnocení: 5 / 5
  Děkuji moc za lustry. Již je mám nainstalované. Jsou moc pěkné a krásně svítí. Přeji moc spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Jaroslav Slavík, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, s nákupem lustru od firmy Artcrystal jsem byl naprosto spokojený. Na zakázku nám bez problému prodloužili tyč lustru a elektroinstalaci a to v běžném dodacím termínu. Ochota a profesionalita pracovníků firmy byla na úrovni. Lustr v kvalitě, kterou jsem požadoval zvýšil prestiž naší kanceláře.
 • Marie Dvořáková, Chlumčany

  Hodnocení: 5 / 5
  V prosinci jsem si zakoupila vaše křišťálové lustry. Od té chvíle se s nimi denně těším a obdivuji práci lidských rukou. Lituji jen toho, že jsem si vaše výrobky nekoupila již dříve. Zdravím vás a s přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Dana Geržová, Šternberk

  Hodnocení: 5 / 5
  Vaši firmu mohu jenom doporučit. Vynikající komunikace, krásný lustr a ještě jste zavolali jestli je vše v pořádku. Dávám 5 hvězdiček.
 • Hana Žítková, Předměřice

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý večer, pane Tomeši. Ráda bych Vám poděkovala za urgentní vyřízení mé objednávky. Zboží došlo v pořádku, lustry již visí a jsou krásné. Srdečně Vás zdravím a přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Kateřina Kyselová, Frýdek-Místek

  Hodnocení: 5 / 5
  Vážený pane Tomeši, mnohokrát děkuji za vaše lustry. Oba dorazily v pořádku, nic nechybí, nic se nerozbilo. Jsou nádherné a jen čekám, kdy konečně manžel přijede ze služební cesty, aby mi je pověsil. Přeji hezký den a mnoho spojených zákazníků.
 • Zdena Soukupová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, děkuji za dodávku krásného lustru. Jsem ráda, že ještě existují české firmy, které prodávají kvalitní české zboží. Přeji mnoho zdaru a mnoho spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Eva Vášová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Vážený pane Tomeši, vyřizuji poděkování od celé rodiny Ferrando Camoletto Vám i celému týmu za odvedení skvělé práce při vybavení jejich vily v Turíně křišťálovými lustry. Jsou velmi spokojení a lustry se jim moc líbí. Budeme s Vámi počítat po dokončení rekonstrukce jejich domu v Praze v příštím roce.
 • Vladimír Vjačka, Frýdek-Místek

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den pane Tomeši, krásné a kvalitní zboží. Hlavně opravdu dobře zabalené. Pozitivní zkušenosti. Doufám, že obchod nezrušíte a nenahradí ho levné šmejdy. Obchod doporučuji.
 • Klára Steinerová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, nákup byl velmi jednoduchý, telefonické dotazy byly srozumitelně zodpovězeny, všechny části lustru byly přehledně a pečlivě zabalené, montáž je jednoduchá. Lustr je nádherný!!!
 • Jarka Netíková, Nový Poddvorov

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, paní Mikulášová, ještě jednou děkuji za perfektní práci, jak z Vaší strany jako kontaktní osoby, tak za odvedenou práci na zboží samotném. Lustr je opravdu nádherný a jeho skládání byl nevšední a vzrušující zážitek. Přeji Vám hodně úspěchů a i nadále hodně spokojených zákazníků.
 • Eva Zdráhalová, Vsetín

  Hodnocení: 5 / 5
  Paní Vávrová, převzala jsem zásilku - a jsem opět velmi spokojená se zbožím, jeho balením i rychlým doručením. Děkuji!

Sledujte nás na sociálních sítích

facebook      instagram       pinterest     youtube

  

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení