Křišťálová nádhera z Jablonce je dostupná i pro vás

Oslňující křišťálové kameny nebo blyštivé ověsy jsou nepřehlédnutelná krása. Obzvláště na krásných skleněných lustrech, které jsou šperkem celé místnosti. Krásně ladí do moderních bytů i klasicky zařízených interiérů. A vy ho ještě nemáte? Křišťálový lustr má v Čechách velkou tradici a historii, kterou zná takřka celý svět. Tak proč byste nemohli mít nějaký nádherný kousek ve svém interiéru?

Křišťálová nádhera z Jablonce je dostupná i pro vás

"Křišťálové lustry mají spoustu výhod. Jednou z nich je, že nikdy nevyjdou z módy," říká Bořivoj Tomeš, majitel jablonecké společnosti ArtCrystal Tomeš, který je specialistou na křišťálové lustry a svítidla.

V širokém výběru jsou k dispozici klasické i moderní lustry, nebo si můžete nechat upravit lustr dle vaší fantazie a přání. V každém případě budou mít něco společného - krásný vzhled a snadnou údržbu!
"Možná to vypadá složitě, ale je to snadné. Větší části se pouze setřou hadrem, pak se celý lustr postříká k tomu určeným roztokem a nečistoty stečou. Není třeba žádná složitější očista" vysvětluje Bořivoj Tomeš.

Jestli máte obavy z toho, že vás svícení tradičním lustrem přijde draho, tak jste na omylu! Do křišťálových lustrů můžete použít úsporné halogenové nebo LED žárovky a stále to bude vypadat honosně a stylově.


Lustry do běžné domácnosti i luxusních interiérů

Chcete mít styl? Pak si při výběru zvolte hladká svítidla nebo barevnou sklovinu. Tato svítidla se začala objevovat už od počátku 19. století v období klasicismu.

křištálový lustr v obývákuOvšem příznivci klasiky a luxusu zvolí tradiční broušené křišťálové lustry, které se vyznačují foukanými a ručně broušenými křišťálovými díly zdobenými leštěnými ověsky. Všechny tyto díly jsou z pravého českého křišťálu známého po celém světě.

Pokud by šlo o velké reprezentativní prostory, určitě zvolte lustr typu Marie Terezie, který si už 250 let drží skvostně stejnou podobu. Typický je svými ozdobnými rozetami, které jsou součástí ramen nádherného dobového lustru. Poprvé byl vyroben v roce 1743 k příležitosti korunovace císařovny Marie Terezie na českou královnu. A proto také lustr připomíná tvarem královskou korunu.

Pro milovníky historie tu máme odolná odlitková svítidla, která prochází rukama zručných řemeslníků pasířů a cizelérů. Stoletá tradiční technika odlévání do písku je obzvláště náročná a každý díl je vyráběn samostatně a ručně. V celku pak jsou zdobeny křišťálovými ověsy.

křišťálový lustr v hale domuKaždou domácnost a interiér rozzáří klasický křišťálový lustr nebo moderní košatě zdobené svítidlo vypadající třeba jako světélkující spirála, kterou oko nepřehlédne. Mosaz nebo nikl, sklo a křišťál jsou materiály, které reprezentují tradici a českou klasiku. Účel skla na lustru vizuálně potlačuje přítomnost kovových prvků a žádný jiný materiál nedokáže tento materiál spolehlivě nahradit.

Ověšení se většinou skládá od malých hlaviček až po velké křišťálové vachtle nebo pendle nebo jiné překrásné tvary, které dávají lustru vždy jinou dimenzi pohledu.

České lustry se vyrábějí už po staletí a jsou stále více oblíbené a navíc časem neztrácejí na hodnotě, naopak!
Vše co svítí, ze skla a křišťálu můžete najít na internetové stránce jablonecké firmy ArtCrystal Tomeš. Zde najdete opravdu širokou škálu lustrů, nástěnných svítidel i lampiček všech možných stylů i velikostí. Přijďte se podívat přímo do firemní vzorkovny, kde si můžete svítidla prohlédnout nebo rovnou odvézt domů. Firma sídlí na adrese Palackého 41 v Jablonci nad Nisou (budova bývalého Jablonexu) u přehrady.

Inspirujte se a vybírejte svoje svítidlo podle místnosti pro kterou vybíráte osvětlení >>

www.artcrystal.cz

Potřebujete poradit?

S OBJEDNÁVKOU VÁM RÁDI PORADÍME    Po - Pá 8 - 16h

Pomoc

Vítězslav Tomeš
T: +420 775 228 988
WhatsApp
M: vita.tomes@artcrystal.cz

Přihlášení