AKCE: čistič na svítidla ZDARMA ke každé objednávce do 31. 12. 2023. Více informací ZDE >>

Jednotlivé typy místností a křišťálový lustr

Přidáno: 4. 5. 2023 15:03:53

04 Květen 2023

O křišťálových lustrech koluje mnoho mýtů. Podle některých názorů se hodí jen do tradičních interiérů, a to ještě pouze do některých místností, protože víc než jeden by už byl na domácnost příliš. Omyl. Dokonce dvojnásobný. První jsme si už vysvětlili v minulém článku, druhý uvedeme na pravou míru dnes. Dozvíte se také, jak pracovat se světelným designem v komerčních prostorách i kterak využít unikátní vlastnosti křišťálu.

Jednotlivé typy místností a křišťálový lustr

 

Křišťálové lustry a jednotlivé místnosti v domácnosti


Obývací pokoj

Křišťálový lustr bude ozdobou vašeho obýváku bez ohledu na to, zda ho máte zařízený v tradičním, moderním nebo třeba industriálním či skandinávském stylu. Můžete ho totiž vybrat a do návrhu interiéru zakomponovat tak, aby s ním dokonale ladil a vše bylo v jednotném stylu. Nebo ho naopak lze kreativně využít jako důležitý kontrastní prvek. Tak, aby představoval zajímavý designový "protiklad".

Inspirovat se můžete v naší bohaté nabídce křišťálových lustrů do obýváku.

 

lustr z křištálu v obýváku

 

Kuchyně a jídelna

Designovou variabilitu křišťálových lustrů oceníte i v jídelně, ať už je koncipována do jakéhokoliv stylu. Klasické křišťálové lustry se perfektně hodí do rustikálně zařízené kuchyně, zatímco modernější typy nádherně dotvoří atmosféru provance, díky čemuž bude mít každé jídlo sváteční nádech. A i při běžném nedělním rodinném obědu se budete tak trochu cítit jako u slavnostní tabule během oficiální státní návštěvy.

Inspirovat se můžete v naší bohaté nabídce křišťálových lustrů do kuchyně a jídelny.


lustr z křištálu v kuchyni 


Ložnice

Znáte romantičtější typ svítidla, než je křišťálový lustr? Svíčka se nepočítá... No vidíte, my také ne. A naši klienti jsou stejného názoru, protože si je nemohou vynachválit. Mají radost, že jako první věc po probuzení vidí něco takhle pěkného, což jim okamžitě zpříjemní nový den.

Při volbě křišťálového lustru do ložnice je však nutné zohlednit jeho výšku, která by měla být v souladu s výškou stropu místnosti. Každému, kdo má v ložnici nízký strop, doporučujeme raději přisazená stropní svítidla, ale jinak je samozřejmě pouze na vás, jestli dáte přednost nějakému extravagantnímu řešení nebo naopak zvolíte decentnější typ lustru.

Inspirovat se můžete v naší bohaté nabídce křišťálových lustrů do ložnice.


lustr z křištálu v ložnici

 

Hala a chodba

Chodba nebo vstupní hala je většinou první místnost, kterou vidíte, když přijdete domů nebo k někomu na návštěvu. Proto je důležité nepodcenit význam jejího osvětlení, jelikož při správném výběru uděláte vždy výborný první dojem. A je jedno, jestli sami na sebe po návratu z práce, nebo na vaše hosty. Křišťálový lustr tento, často velký a chladně působící prostor, zaručeně rozsvítí. Obrazně i doslova.

Inspirovat se můžete v naší bohaté nabídce křišťálových lustrů do haly domu.

 

 křištálový lustr v hale domu

 

Křišťálové lustry v komerčních prostorách


Křišťálové lustry představují ideální typ osvětlení pro rozlehlé interiéry, ve kterých chcete udělat na návštěvníky opravdový dojem. Skvěle vypadají, dotváří luxusní atmosféru a dokážou osvítit i velkou plochu. Proto se s nimi tak často setkáte v hotelech, restauracích, divadlech či buticích.

Navíc kromě sériové výroby ve spolupráci s designéry a architekty na zakázku vytváříme speciální velká křišťálová svítidla práve pro reprezentační budovy a místnosti, jako jsou paláce, foyer, lobby, sály apod.


restaurace s křištálovámi lustryPráce se světlem v interiéru a reprezentativních prostorách

Obecně platí, že pokud se chcete vy nebo vaši hosté v dané místnosti především soustředit, být aktivní a ani v pozdějších hodinách nepropadat únavě a především dobře vidět, je vhodné nasvítit ji intenzivním světlem. To bude případ pracovny, konferenční místnosti, vstupní haly divadla, hotelové recepce či obchodu nebo restaurace.


Pokud má být v místnosti především intimnější a uvolněnější atmosféra (bary, různé salonky apod.), tak se volí méně intenzivní osvětlení. I tehdy jsou ale křišťálové lustry dobrá volba, protože díky své eleganci danému prostoru dodají styl a duši, i když na sebe nestrhávají takovou pozornost, jako kdyby svítily hodně a tím pádem byly víc vidět. Fungují totiž skvěle i jako spolutvůrce atmosféry.

 

Světelný design a využití vlastností křišťálu v rámci osvětlení

Světelný design je způsob, jak na návštěvníka prostoru přenést požadované emoce či náladu a zajistit mu i prostřednictvím světla kvalitní vizuální zážitek. Pomocí osvětlení totiž lze ještě inzentivněji předat poselství, které chtěl architekt nebo interiérový designer danými místnostmi sdělit.

„Světlo je bránou k imaginaci. Umožňuje určitý druh nonverbální smyslové komunikace. Nevyžaduje žádnou předchozí znalost, tak jak tomu je v případě komunikace pomocí slov nebo jiného typu kódu."

Romain Tardy, legendární francouzský vizuální umělec a zakladatel umělecké vizuální skupiny ANTIVJ.

 

restaurace s lustry z křištáluVyužití vlastností křišťálu v rámci osvětlení


Pro křišťál je typický vysoký lesk a třpyt. Křišťálové lustry tak nabízejí unikátní lom, který násobí sílu světla z žárovek. Za zvýšeným leskem a lomem světla stojí přítomnost oxidu olovnatého. A právě díky němu křišťálové sklo láme světlo tak, že v něm vidíte duhové barvy, a odráží celé světelné spektrum.

Proto lze prostřednictvím křišťálových lustrů autenticky předat jakékoliv poselství architektů a designérů. Ti navíc mohou – na rozdíl od jiných svítidel – při svých návrzích počítat i se zakomponováním zvýšeného lesku, třpytu a přirozených duhových barev, takže není problém popustit uzdu fantazii a být kreativnější. Celkové vyznění jejich snahy pak bude ještě intenzivnější.

Jsme tu pro vás

Potřebujete s něčím poradit? Kontaktujte nás. Rádi vám pomůžeme. A společně naladíme budoucí domácnost či reprezentativní prostory vašich zákazníků do tónů, které jim budou maximálně vyhovovat.

 

 

Potřebujete poradit?

S OBJEDNÁVKOU VÁM RÁDI PORADÍME    Po - Pá 8 - 16h

Hana Vavrova  Hana Vávrová
  T: +420 725 087 878
  M:vavrova@artcrystal.cz 

whatsapp 

Reference našich zákazníků

 • Anna Lattischová, Kynšperk

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, před chvílí dorazila lampa, je v pořádku a je nádherná. Moc děkuju za vaši práci, splnila jsem si sen a teď budu šetřit na lampičky do ložnice:-). Mám už od Vás lustr a max. spokojenost. Pozdravuji všechny co vytváří tuhle krásu a za Váš servis děkuji. Krásný den Vám všem. S úctou Lattischová Anna ;-)
 • Lucie Kozelková, Tábor

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den paní Vávrová, jsem absolutně nadšená a tolik spokojená s dodaným lustrem. Je to šperk mého salonu, všem zákaznicím se moc libí. Je opravdu kouzelný. A když na nej zasvítí paprsek slunce z venku, lustr neskutečně kouzlí a po zdech je spousty drahokamů :-)). S pozdravem a velkým díky.
 • Eva Chovancová, Opava

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, pane Tomeši, vaše lustry jsou kouzelné, přenádherné a mají duši. Máme ho v pokoji a každý kdo k nám přijde ho nepřejde bez povšimnutí. Všem se líbí, nešetří chválou! Vydrželi bychom se na něj dívat hodiny. Přeji Vám mnoho úspěchů a stejně nadšených zákazníků.
 • Jana Vojáčková, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, děkujeme Vám za vyčerpávajicí snahu. Jak lustr tak nástěnná osvětlení plus ověsy předčilo naše očekávání. Jsme nadmíru spokojeni. A těšíme se do budoucna na další spolupráci. Přejeme Vám další spokojené zákazníky jako jsme my.
 • Miroslav Flax, Plzeň

  Hodnocení: 5 / 5
  Krásný dobrý den pane Tomeši, objednali jsme u Vás čtyři nádherná světla. Mnohokráte Vám děkujeme za tyto šperky, jenž jste stvořili pro náš domov. Za celou rodinu děkuji Vám i všem pracovníkům se "zlatými ručičkami" a držím palce, at' se tomuto řemeslu stále daří.
 • Jana Černá, Velký Újezd

  Hodnocení: 5 / 5
  Přeji pěkný den pane Tomeši, chtěla jsem Vám poděkovat za zaslání našemu lustru, zásilka přišla v pořádku a manžel včera lustr namontoval. Dnes jsem se v přiložených rukavičkách pustila do zavěšování štrasových ověsů, lustr vypadá naprosto úchvatně!
 • Jan Hrubeš, Most

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, dodané lustry jsou krásné, v mém domě jen září. Děkuji za individuální přístup kdy jste mi podle fota ověsu z lustru, který jsem měl už doma dobře poradil a vybral nástěnné svítidla, které jsou shodné ke stávajícímu. Děkuji za osobní přistup a "doladění" mé zakázky. Vše k mé naprosté spokojenosti. Díky.
 • Eva Beránková, Kraslice

  Hodnocení: 5 / 5
  Děkuji moc za lustry. Již je mám nainstalované. Jsou moc pěkné a krásně svítí. Přeji moc spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Jaroslav Slavík, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, s nákupem lustru od firmy Artcrystal jsem byl naprosto spokojený. Na zakázku nám bez problému prodloužili tyč lustru a elektroinstalaci a to v běžném dodacím termínu. Ochota a profesionalita pracovníků firmy byla na úrovni. Lustr v kvalitě, kterou jsem požadoval zvýšil prestiž naší kanceláře.
 • Marie Dvořáková, Chlumčany

  Hodnocení: 5 / 5
  V prosinci jsem si zakoupila vaše křišťálové lustry. Od té chvíle se s nimi denně těším a obdivuji práci lidských rukou. Lituji jen toho, že jsem si vaše výrobky nekoupila již dříve. Zdravím vás a s přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Dana Geržová, Šternberk

  Hodnocení: 5 / 5
  Vaši firmu mohu jenom doporučit. Vynikající komunikace, krásný lustr a ještě jste zavolali jestli je vše v pořádku. Dávám 5 hvězdiček.
 • Hana Žítková, Předměřice

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý večer, pane Tomeši. Ráda bych Vám poděkovala za urgentní vyřízení mé objednávky. Zboží došlo v pořádku, lustry již visí a jsou krásné. Srdečně Vás zdravím a přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Kateřina Kyselová, Frýdek-Místek

  Hodnocení: 5 / 5
  Vážený pane Tomeši, mnohokrát děkuji za vaše lustry. Oba dorazily v pořádku, nic nechybí, nic se nerozbilo. Jsou nádherné a jen čekám, kdy konečně manžel přijede ze služební cesty, aby mi je pověsil. Přeji hezký den a mnoho spojených zákazníků.
 • Zdena Soukupová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, děkuji za dodávku krásného lustru. Jsem ráda, že ještě existují české firmy, které prodávají kvalitní české zboží. Přeji mnoho zdaru a mnoho spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Eva Vášová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Vážený pane Tomeši, vyřizuji poděkování od celé rodiny Ferrando Camoletto Vám i celému týmu za odvedení skvělé práce při vybavení jejich vily v Turíně křišťálovými lustry. Jsou velmi spokojení a lustry se jim moc líbí. Budeme s Vámi počítat po dokončení rekonstrukce jejich domu v Praze v příštím roce.
 • Vladimír Vjačka, Frýdek-Místek

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den pane Tomeši, krásné a kvalitní zboží. Hlavně opravdu dobře zabalené. Pozitivní zkušenosti. Doufám, že obchod nezrušíte a nenahradí ho levné šmejdy. Obchod doporučuji.
 • Klára Steinerová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, nákup byl velmi jednoduchý, telefonické dotazy byly srozumitelně zodpovězeny, všechny části lustru byly přehledně a pečlivě zabalené, montáž je jednoduchá. Lustr je nádherný!!!
 • Jarka Netíková, Nový Poddvorov

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, paní Mikulášová, ještě jednou děkuji za perfektní práci, jak z Vaší strany jako kontaktní osoby, tak za odvedenou práci na zboží samotném. Lustr je opravdu nádherný a jeho skládání byl nevšední a vzrušující zážitek. Přeji Vám hodně úspěchů a i nadále hodně spokojených zákazníků.
 • Eva Zdráhalová, Vsetín

  Hodnocení: 5 / 5
  Paní Vávrová, převzala jsem zásilku - a jsem opět velmi spokojená se zbožím, jeho balením i rychlým doručením. Děkuji!

Sledujte nás na sociálních sítích

facebook        instagram       pinterest     youtube

  

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Naše webová stránka ukládá data na vašem zařízení (cookies a úložiště prohlížeče), aby bylo možné identifikovat vaši relaci a dosáhnout základní funkčnosti platformy, zážitku z prohlížení a zabezpečení.
Můžeme ukládat data na vašem zařízení (soubory cookie a úložiště prohlížeče), abychom mohli poskytovat doplňkové funkce, které zlepšují váš zážitek z prohlížení, ukládat některé vaše preference bez uživatelského účtu nebo bez přihlášení, používat skripty a/nebo zdroje třetích stran, widgety atd.
Použití analytických nástrojů nám umožňuje lépe porozumět potřebám našich návštěvníků a tomu, jak naši stránku používají. Můžeme použít nástroje první nebo třetí strany ke sledování nebo zaznamenávání vašeho procházení našich webových stránek, k analýze nástrojů nebo komponent, se kterými jste interagovali nebo je používali, k zaznamenávání konverzních událostí a podobně.
Můžeme používat soubory cookie a nástroje třetích stran k vylepšení nabídky produktů a/nebo služeb naší nebo našich partnerů, její relevance pro vás na základě produktů nebo stránek, které jste navštívili na tomto webu nebo na jiných webových stránkách.
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

popup