Navštivte náš showroom a získejte slevu 10% - od PO 27. 05. 2024. Více informací ZDE >>

Moderní svítidla do kuchyně

Přidáno: 7. 3. 2023 12:45:40

07 Březen 2023

Kuchyně už dávno neslouží pouze k vaření a konzumaci jídla. Dnes představuje pomyslné srdce domácnosti, kde trávíme značnou část času. Jak s rodinou, tak s přáteli. A nedílnou součástí moderní kuchyně jsou i moderní svítidla.

Moderní svítidla do kuchyně


Otevřené dispozice hrají prim

Aktuální trendy jasně preferují otevřené dispozice, které umožňují plynulý pohyb mezi funkčními zónami (kuchyňskou a jídelní) a pohodlně konverzovat, i když po práci připravujeme večeři nebo chystáme nedělní oběd. Proto by kuchyně měla být komfortní a luxus budící, ale zároveň i praktická a maximálně funkční.

Designových prvků se doporučuje používat jen nezbytné minimum. I proto, že do jednoduchého stylu stačí zakomponovat designové závěsné svítidlo, které se stane dominantou místnosti a navodí onen požadovaný pocit luxusu.


moderní svítidlo do kuchyně

 

Moderní kuchyně tedy charakterizuje především svěží minimalismus. A také odvaha. Často v nich najdete lesklé i matné povrchy v kombinaci s nerezem a temnějšími odstíny.

V minulosti bylo takřka nemyslitelné, ale měla jídelna jinou než bílou barvu, ale dnes se běžně setkáte se šedivými, či dokonce černými kuchyněmi. A ty buď trochu „rozsvítí" implementace přírodních materiálů, nebo designové svítidlo.


moderní svítidlo v kuchyni

 

Tajemství dokonalé moderní kuchyně tkví v detailech – těch několika málo designových prvcích, které do místnosti přirozeně zapadnou a dotváří atmosféru, ale přitom na sebe strhnou pozornost. Až takovou, že se vás každý host při první návštěvě fascinovaně zeptá, kde jste je koupili.

A vy je třeba vždy jen odkážete na naše designová závěsná svítidla. :-)


moderní svítidlo v jídelně


V naší bohaté nabídce moderních svítidel do kuchyně si totiž zaručeně vybere každý. Bez ohledu na to, jestli má jídelnu v moderním, městském, skandinávskémrustikálním nebo třeba industriálním stylu.

Ale pozor! Jako moderní svítidlo do kuchyně může skvěle posloužit i křišťálový lustr tradičního typu nebo stropní ověsové svítidlo. V některých typech interiérů tak opravdu působí.


luxusní svítidlo do jídelny

 

Správné osvětlení do kuchyně splňuje mnoho kritérií


Ano, rozhodujícím faktorem při výběru osvětlení do kuchyně je a pravděpodobně vždycky bude parametr „líbí/nelíbí" v otázce vizuální atraktivity zdroje světla, ovšem tato volba je natolik důležitá, že si zaslouží mnohem komplexnější přístup.

Mít moderní svítidlo nebo designové ověsové svítidlo přesně podle vašeho vkusu je totiž krásné, jenže to samo o sobě nestačí.

Jím vyzařované světlo totiž musí mít i správné vlastnosti, například vhodnou barvu a intenzitu, jinak se ve vlastní kuchyni nebudete cítit příjemně.


Jedno osvětlení do kuchyně zpravidla nestačí

Dnes v drtivé většině kuchyní najdete minimálně dva zdroje osvětlení: centrální a doplňkové, jako jsou třeba nástěnná svítidla či stropní bodovky.

Odehrává se v nich totiž mnoho odlišných aktivit, které jsou příjemné při různé intenzitě světla. Během přípravy jídla, jeho následné konzumace nebo práce v režimu home office vždy uvítáte trochu jiné osvětlení.

Centrální osvětlení lze ale rozdělit mezi dva zdroje. To platí zejména u designových lustrů, které nejsou tak dominantní jako klasické křišťálové lustry, díky čemuž se vedle sebe vizuálně ani světelně netlučou.


moderní svítidla do kuchyně

 

Detailní návod, jak vybrat osvětlení do kuchyně, najdete v jednom z našich minulých článků.


Jsme tu pro vás

Potřebujete s něčím poradit? Kontaktujte nás. Rádi vám pomůžeme. A společně prostřednictvím moderních svítidel naladíme vaši kuchyň do tónů, které vám budou maximálně vyhovovat.

 

 

Potřebujete poradit?

S OBJEDNÁVKOU VÁM RÁDI PORADÍME    Po - Pá 8 - 16h

Hana Vavrova  Hana Vávrová
  T: +420 725 087 878
  M:vavrova@artcrystal.cz 

whatsapp 

Reference našich zákazníků

 • Anna Lattischová, Kynšperk

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, před chvílí dorazila lampa, je v pořádku a je nádherná. Moc děkuju za vaši práci, splnila jsem si sen a teď budu šetřit na lampičky do ložnice:-). Mám už od Vás lustr a max. spokojenost. Pozdravuji všechny co vytváří tuhle krásu a za Váš servis děkuji. Krásný den Vám všem. S úctou Lattischová Anna ;-)
 • Lucie Kozelková, Tábor

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den paní Vávrová, jsem absolutně nadšená a tolik spokojená s dodaným lustrem. Je to šperk mého salonu, všem zákaznicím se moc libí. Je opravdu kouzelný. A když na nej zasvítí paprsek slunce z venku, lustr neskutečně kouzlí a po zdech je spousty drahokamů :-)). S pozdravem a velkým díky.
 • Eva Chovancová, Opava

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, pane Tomeši, vaše lustry jsou kouzelné, přenádherné a mají duši. Máme ho v pokoji a každý kdo k nám přijde ho nepřejde bez povšimnutí. Všem se líbí, nešetří chválou! Vydrželi bychom se na něj dívat hodiny. Přeji Vám mnoho úspěchů a stejně nadšených zákazníků.
 • Jana Vojáčková, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, děkujeme Vám za vyčerpávajicí snahu. Jak lustr tak nástěnná osvětlení plus ověsy předčilo naše očekávání. Jsme nadmíru spokojeni. A těšíme se do budoucna na další spolupráci. Přejeme Vám další spokojené zákazníky jako jsme my.
 • Miroslav Flax, Plzeň

  Hodnocení: 5 / 5
  Krásný dobrý den pane Tomeši, objednali jsme u Vás čtyři nádherná světla. Mnohokráte Vám děkujeme za tyto šperky, jenž jste stvořili pro náš domov. Za celou rodinu děkuji Vám i všem pracovníkům se "zlatými ručičkami" a držím palce, at' se tomuto řemeslu stále daří.
 • Jana Černá, Velký Újezd

  Hodnocení: 5 / 5
  Přeji pěkný den pane Tomeši, chtěla jsem Vám poděkovat za zaslání našemu lustru, zásilka přišla v pořádku a manžel včera lustr namontoval. Dnes jsem se v přiložených rukavičkách pustila do zavěšování štrasových ověsů, lustr vypadá naprosto úchvatně!
 • Jan Hrubeš, Most

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, dodané lustry jsou krásné, v mém domě jen září. Děkuji za individuální přístup kdy jste mi podle fota ověsu z lustru, který jsem měl už doma dobře poradil a vybral nástěnné svítidla, které jsou shodné ke stávajícímu. Děkuji za osobní přistup a "doladění" mé zakázky. Vše k mé naprosté spokojenosti. Díky.
 • Eva Beránková, Kraslice

  Hodnocení: 5 / 5
  Děkuji moc za lustry. Již je mám nainstalované. Jsou moc pěkné a krásně svítí. Přeji moc spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Jaroslav Slavík, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, s nákupem lustru od firmy Artcrystal jsem byl naprosto spokojený. Na zakázku nám bez problému prodloužili tyč lustru a elektroinstalaci a to v běžném dodacím termínu. Ochota a profesionalita pracovníků firmy byla na úrovni. Lustr v kvalitě, kterou jsem požadoval zvýšil prestiž naší kanceláře.
 • Marie Dvořáková, Chlumčany

  Hodnocení: 5 / 5
  V prosinci jsem si zakoupila vaše křišťálové lustry. Od té chvíle se s nimi denně těším a obdivuji práci lidských rukou. Lituji jen toho, že jsem si vaše výrobky nekoupila již dříve. Zdravím vás a s přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Dana Geržová, Šternberk

  Hodnocení: 5 / 5
  Vaši firmu mohu jenom doporučit. Vynikající komunikace, krásný lustr a ještě jste zavolali jestli je vše v pořádku. Dávám 5 hvězdiček.
 • Hana Žítková, Předměřice

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý večer, pane Tomeši. Ráda bych Vám poděkovala za urgentní vyřízení mé objednávky. Zboží došlo v pořádku, lustry již visí a jsou krásné. Srdečně Vás zdravím a přeji mnoho spokojených zákazníků.
 • Kateřina Kyselová, Frýdek-Místek

  Hodnocení: 5 / 5
  Vážený pane Tomeši, mnohokrát děkuji za vaše lustry. Oba dorazily v pořádku, nic nechybí, nic se nerozbilo. Jsou nádherné a jen čekám, kdy konečně manžel přijede ze služební cesty, aby mi je pověsil. Přeji hezký den a mnoho spojených zákazníků.
 • Zdena Soukupová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, děkuji za dodávku krásného lustru. Jsem ráda, že ještě existují české firmy, které prodávají kvalitní české zboží. Přeji mnoho zdaru a mnoho spokojených zákazníků jako jsem já.
 • Eva Vášová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Vážený pane Tomeši, vyřizuji poděkování od celé rodiny Ferrando Camoletto Vám i celému týmu za odvedení skvělé práce při vybavení jejich vily v Turíně křišťálovými lustry. Jsou velmi spokojení a lustry se jim moc líbí. Budeme s Vámi počítat po dokončení rekonstrukce jejich domu v Praze v příštím roce.
 • Vladimír Vjačka, Frýdek-Místek

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den pane Tomeši, krásné a kvalitní zboží. Hlavně opravdu dobře zabalené. Pozitivní zkušenosti. Doufám, že obchod nezrušíte a nenahradí ho levné šmejdy. Obchod doporučuji.
 • Klára Steinerová, Praha

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, nákup byl velmi jednoduchý, telefonické dotazy byly srozumitelně zodpovězeny, všechny části lustru byly přehledně a pečlivě zabalené, montáž je jednoduchá. Lustr je nádherný!!!
 • Jarka Netíková, Nový Poddvorov

  Hodnocení: 5 / 5
  Dobrý den, paní Mikulášová, ještě jednou děkuji za perfektní práci, jak z Vaší strany jako kontaktní osoby, tak za odvedenou práci na zboží samotném. Lustr je opravdu nádherný a jeho skládání byl nevšední a vzrušující zážitek. Přeji Vám hodně úspěchů a i nadále hodně spokojených zákazníků.
 • Eva Zdráhalová, Vsetín

  Hodnocení: 5 / 5
  Paní Vávrová, převzala jsem zásilku - a jsem opět velmi spokojená se zbožím, jeho balením i rychlým doručením. Děkuji!

Sledujte nás na sociálních sítích

facebook        instagram       pinterest     youtube

  

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení